Лист Держбуду України від 22.12.2003 р. № 2/6-701

На доручення Першого віце-прем’єр-міністра України Азарова М.Я. від 12 грудня 2003 р. № 79705 до листа Фонду держмайна від 08.1203 № 10-16-15472 Держбуд підготував орієнтовні питомі показники підрахунку площі будинків управління.

Одночасно повідомляємо, що при здійсненні конкретних розрахунків та прийняття рішень щодо підготовки завдання на проектування будівництва, реконструкцію існуючих будинків під розміщення в них органів центральної виконавчої влади, визначення площ будинків управління слід керуватися вимогами державних будівельних норм – ДБН В.2.2-9-99 «Громадські будинки та споруди».

Враховуючи, що на даний час відсутні державні будівельні норми на проектування будинків управління, Держбуд рекомендує користуватися як методичним матеріалом положеннями відмінених СНіП ІІ-84-78 «Здания управления».

***

Додаток до листа Держбуду

від 22.12.03 № 2/6-701

Питомі розрахункові показники площ окремих типів громадських будинків

№ пп

Тип будинку, призначення та місткість

Один.

виміру

Питомий показник (усереднений)

Розрахункова площа

Корисна площа

Загальна площа

1.

Адміністративний будинок для центрального органу державної влади:

кв.м

до 200 працюючих

6,5

до 14,0

до 17,0

до 500 працюючих

6,5

13,0

16,0

більше 500 працюючих

6,5

12,0

15,0

2.

Будинок конструкторської (проектної) організації, до 500 працюючих

кв.м

6,5

10,0

16,0

3.

Будинок науково-дослідної і проектної організації містобудівного профілю, до 500 працюючих

кв.м

8,0

120

до 18,0

Примітки:

1. Терміни, наведені у питомих показниках визначено згідно з ДБН В.2.2-9-99 «Громадські будинки і споруди».

2. Наведені питомі показники є орієнтовні, визначені за існуючою методикою узагальнення показників та аналогів – проектів таких будинків і можуть коливатись у межах 10 відсотків. Показники уточнюються конкретними розрахунками потреби в площах будинку в залежності від специфіки організації та штатного розкладу, умов експлуатації, поверховості будинку і місця розташування.

3 При реконструкції існуючої будівлі та пристосування для розміщення приміщень центрального органу виконавчої влади повинні враховуватись особливості її конструктивних та архітектурно-планувальних рішень.

4 Підрахунки показників здійснено з врахуванням відмінених СНіП ІІ-84-78 «Здания управлений» та СНіП ІІ-83-78 «Здания конструкторских и проектных организаций» з урахуванням сучасних вимог до проектування громадських будинків та їх обладнання.

Начальник Управління архітектурно-

конструктивних та інженерних систем

будинків і споруд житлово-цивільного

призначення

О. Авдієнко

***

ДБН В.2.2-9-99

ДОДАТОК Д

(обов’язковий)

ПРАВИЛА ПІДРАХУНКУ ЗАГАЛЬНОЇ, КОРИСНОЇ ТА РОЗРАХУНКОВОЇ ПЛОЩ, БУДІВЕЛЬНОГО ОБ’ЄМУ, ПЛОЩІ ЗАБУДОВИ ТА ПОВЕРХОВОСТІ БУДИНКІВ

Д.1 Загальна площа громадського будинку визначається як сума площ усіх поверхів (включаючи технічні, мансардний, цокольний та підвальні).

Площу поверхів будинків слід вимірювати в межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін. Площі антресолей, переходів до інших будинків, засклених веранд, галерей та балконів, залів для глядачів та інших залів слід включати до загальної площі будинку. Площу багатосвітлових приміщень слід включати до загальної площі будинку в межах тільки одного поверху.

Якщо зовнішні стіни мають нахил, площа поверху вимірюється на рівні підлоги.

Д.2 Корисна площа громадського будинку визначається як сума площ усіх розташованих в ньому приміщень, а також балконів і антресолей в залах, фойє тощо за винятком сходових кліток, ліфтових шахт, внутрішніх відкритих сходів і пандусів.

Д.3 Розрахункова площа громадського будинку визначається як сума площ усіх розташованих в ньому приміщень, за винятком коридорів, тамбурів, переходів, сходових кліток, ліфтових шахт, внутрішніх відкритих сходів, а також приміщень, призначених для розміщення інженерного обладнання та інженерних мереж.

Площа коридорів, що використовуються як рекреаційні приміщення в будинках навчальних закладів, а в будинках лікарень, санаторіїв, будинків відпочинку, кінотеатрів, клубів, центрів культури і дозвілля та інших закладів, призначених для відпочинку або очікування відвідувачів, включається до розрахункової площі.

Площі радіовузлів, комутаційних, підсобних приміщень при естрадах і сценах, кіноапаратних, ніш завширшки не менше та заввишки і більше (за винятком ніш інженерного призначення), а також вбудованих шаф (за винятком вбудованих шаф інженерного призначення) включаються до розрахункової площі будинку.

Д.4 Площа горища (технічного горища), технічного підпідвального простору, якщо висота від підлоги до низу конструкцій, що виступають, менше , а також лоджій, тамбурів, зовнішніх балконів, портиків, ганків зовнішніх відкритих сходів до загальної корисної та розрахункової площі будинку не включаються.

Д.5 Площу приміщень будинків слід визначати за їх розмірами, виміряними між опорядженими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги (без врахування плінтусів) При визначенні площі мансардного приміщення враховується площа цього приміщення з висотою похилої стелі не менше .

Д.6 Будівельний об’єм будинку визначається як сума будівельного об’єму вище позначки ±0.00 (надземна частина) і нижче цієї позначки (підземна частина).

Будівельний об’єм надземної та підземної частин будинку визначається в межах обмежувальних поверхонь з включенням огороджувальних конструкцій, світлових ліхтарів, куполів та ін.., починаючи з позначки чистої підлоги кожної із частин будинку, без урахування архітектурних деталей та конструктивних елементів, що виступають, підпільних каналів, портиків, терас, балконів, об’єму проїздів і простору під будинком на опорах.

Д.7 Площа забудови будинку визначається як площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні цоколя, включаючи частини, що виступають. Площа під будинком розташованим на опорах, а також проїзди під будинком включаються до площі забудови.

Д.8 При визначенні поверховості будинку до числа поверхів включаються всі надземні поверхи, у тому числі технічний поверх, мансардний, а також цокольний поверх, якщо верхній рівень його перекриття знаходиться вище середньої планувальної позначки землі не менше ніж на . Технічний поверх, розташований над верхнім поверхом, при визначенні поверховості будинків не враховується.

При різній кількості поверхів у різних частинах будинку, а також при розташуванні будинку на ділянці з уклоном, коли за рахунок уклону збільшується кількість поверхів, поверховість визначається окремо для кожної частини будинку, виходячи з рівня виходу з будинку.

Д.9 Торговельна площа магазину визначається як сума площ торговельних залів, приміщень прийому та видачі замовлень, залу кафетерію, площ для додаткових послуг покупцям.