9.1.9. При переміщенні за межі області птиці для забою вона повинна відповідати вимогам, що визначені у пунктах 9.1.2 - 9.1.4, і підлягати ветеринарному оглядові.
9.2. Імпорт в Україну добових курчат, індичат, каченят, гусенят й інкубаційних яєць птиці цих видів
9.2.1. Перед завезенням на територію України птахопродукції господарство-покупець за 1,5-2 місяці подає заяву-клопотання в 2 примірниках (додаток 1) в управління ветеринарної медицини обласної державної адміністрації про наміри щодо завезення птиці з-за кордону.
9.2.2. Службою державної ветеринарної медицини з'ясовується епізоотичний стан країни та зокрема господарства-постачальника птахопродукції щодо інфекційних хвороб згідно з розділом 14 Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини (далі - Ветеринарні вимоги щодо імпорту в Україну), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01.02.2001 р. за N 95/5286.
9.2.2.1. Комісією, склад якої наводиться у додатку 3 проводиться обстеження птахогосподарства-покупця спеціалістами державної ветеринарної медицини з комплексом відповідних лабораторних досліджень (державною спеціалізованою лабораторією ветеринарної медицини з хвороб птиці, обласною, районною).
9.2.2.2. При завезенні птахопродукції з-за кордону один раз на рік створюється комісія для з'ясування епізоотичного благополуччя країни-експортера, адміністративної території, господарства-постачальника.
9.2.2.3. Службою державної ветеринарної медицини готуються необхідні документи, які подаються на погодження в Державний науково-виробничий центр ветеринарної медицини птахівництва України не пізніше ніж за 15 днів до завезення птахопродукції в Україну для отримання дозволу в Державному департаменті ветеринарної медицини.
9.2.3. Яйця інкубаційні
9.2.3.1. Інкубаційні яйця, які надходять з-за кордону, мають бути отримані від клінічно здорової птиці і виходити з господарств і адміністративних територій відповідно до вимог розділу 14 Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну.
9.2.3.2. Інкубаційні яйця мають відповідати вимогам, як і при переміщенні Інкубаційних яєць територією України, згідно з вимогами, що визначені у пунктах 9.1.5, 9.1.5.4 - відповідно до країни-постачальника.
9.2.4. Добовий молодняк
9.2.4.1. Добовий молодняк повинен відповідати Ветеринарним вимогам України (розділ 14), а також вимогам щодо переміщення молодняку територією України, визначеним у пункті 9.1.6, крім пункту 9.1.6.4.
9.2.4.2. При завезенні добового молодняку різних видів птиці схеми вакцинопрофілактики повинні погоджуватися з Головним державним інспектором ветеринарної медицини області і Державним науково-виробничим центром ветеринарної медицини птахівництва України та затверджуватися Державним департаментом ветеринарної медицини України.
9.2.5. Ремонтний молодняк
При завезенні ремонтного молодняку з-за кордону він повинен відповідати Ветеринарним вимогам щодо імпорту в Україну (розділ 14), а також вимогам щодо ремонтного молодняку, який переміщається територією України (згідно з пунктом 9.1.7).
9.3. Загальні ветеринарно-санітарні вимоги щодо переміщення птахопродукції
9.3.1. інкубаційні яйця та добовий молодняк повинні постачатися в продезінфікованій одноразовій тарі, із зазначенням кількості (штук, голів), дати збору (виведення) та в спеціально обладнаному і підготовленому для перевезення транспорті.
9.3.2. Молодняк, ремонтний молодняк та доросла птиця переміщуються в спеціальній тарі або спеціальному транспорті для перевезення птиці, відповідно підготовленому та продезінфікованому, із зазначенням кількості та віку птиці.
9.3.3. Транспортні засоби повинні бути спеціально обладнані для перевезення птахопродукції та підготовлені згідно із запровадженими в Україні або в країні-експортері правилами і дозволеними деззасобами.
9.3.4. Виконання умов, указаних у цьому розділі щодо кожної партії птахопродукції, має бути повністю підтверджено ветеринарним свідоцтвом (сертифікатом) з місця походження в оригіналі, який підписаний державним лікарем ветеринарної медицини і викладений українською мовою та мовою країни-експортера, із зазначенням: методів, дати діагностичних досліджень, їх результатів, проти яких інфекційних захворювань було вакциноване материнське поголів'я, коли і якими вакцинами, у т. ч. поголів'я птиці, яке переміщується.
9.3.5. Переміщення територією Україні та експорт або завезення в Україну птахопродукції можливе після погодження з Головним інспектором ветеринарної медицини облдержадміністрації, Державним науково-виробничим центром ветеринарної медицини птахівництва України та надання дозволу Державним департаментом ветеринарної медицини (крім переміщення птахопродукції територією України).
9.3.6. Завезені на територію господарства: добовий молодняк, молодняк, ремонтний молодняк та доросла птиця (крім птиці на забій) ставлять на карантин у спеціально підготовлені приміщення (пташники), ізольовано від місцевої птиці господарства, під постійним наглядом ветеринарної служби і відповідальних спеціалістів та виконують усі умови щодо карантинування тварин і птиці.
9.3.7. Інкубаційні яйця, які були завезені з-за кордону або з іншого господарства, інкубують в окремому інкубаторії або окремо від яєць, одержаних від птиці даного господарства, під постійним наглядом служби ветеринарної медицини та відповідальних спеціалістів.
9.3.8. При завезенні ремонтного молодняку птиці технологічного ябо старшого віку для подальшого утримування, у період карантинування, проводять необхідні серологічні (пулороз, туберкульоз, лейкоз, мікоплазмоз, псевдомоноз і інші) та лабораторні дослідження.
9.3.9. Від кожної завезеної в господарство партії птахопродукції відбираються зразки проб для необхідних досліджень у державній лабораторії ветеринарної медицини встановленими методами.
9.3.10. У разі невиконання вищезазначених вимог та рекламації на птахопродукцію господарства-постачальника Державний департамент ветеринарної медицини України забороняє завезення її з-за кордону або переміщення її за межі області.
10. КОНТРОЛЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ І ВИКОНАННЯМ ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИХ ПРАВИЛ ДЛЯ ПТАХІВНИЦЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
(ФЕРМ)
10.1. Виконання Закону України «Про ветеринарну медицину» та нормативно-правових актів ветеринарної медицини в галузі птахівництва, зокрема протиепізоотичних, ветеринарно-санітарних, профілактичних і лікувальних заходів, направлених на забезпечення епізоотичного благополуччя в птахогосподарствах, покладається на службу ветеринарної медицини господарства, яку очолює головний лікар ветеринарної медицини птахогосподарства.
10.2. Відповідно до законодавства України державний ветеринарний нагляд і контроль за організацією та виконанням протиепізоотичних заходів, контроль за якістю та безпекою продукції, виробленої підприємствами, незалежно від форм власності, здійснюють: Державний департамент ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України та його територіальні органи - управління ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва чи Севастополя, міст, районів; Державний науково-виробничий центр ветеринарної медицини птахівництва України та підпорядковані йому спеціалізовані державні лабораторії ветеринарної медицини з хвороб птиці та уповноважені Державним департаментом лікарі ветеринарної медицини (офіційні лікарі ветеринарної медицини).
10.3. Державний ветеринарний контроль полягає в постійній перевірці дотримання ветеринарно-санітарних вимог, правил та інших нормативно-правових актів птахофабриками, птахогосподарствами незалежно від форм власності.
Державний ветеринарно-санітарний нагляд полягає в періодичному контролі виконання птахогосподарствами законодавства, нормативно-правових актів і заходів з питань ветеринарної медицини.
10.4. Безпосередній ветеринарний контроль та нагляд за дотриманням птахогосподарством (фермою) ветеринарно-санітарних вимог, правил та інших нормативно-правових актів з питань ветеринарної медицини постійно здійснюють спеціалісти ветеринарної медицини птахогосподарства під контролем офіційного лікаря ветеринарної медицини і його заступника.
10.5. У забійних цехах птахофабрик ветеринарний нагляд здійснюється згідно з Положенням про державний ветеринарний нагляд та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2000 р. за N 760/4981.
10.6. Спеціалісти ветеринарної медицини птахогосподарств (ферм) різних форм власності з професійних питань підпорядковуються офіційному лікарю ветеринарної медицини та його заступнику.
10.7. Спеціалісти ветеринарної медицини птахогосподарства (ферм) різних форм власності призначаються на посади та звільняються з посад адміністрацією птахогосподарства після проведення атестації державними органами ветеринарної медицини, за поданням офіційного лікаря ветеринарної медицини і утримуються за рахунок коштів птахогосподарства.
10.8. Не допускається покладання на спеціалістів ветеринарної медицини птахогосподарств (ферм) обов'язків, не пов'язаних із здійсненням ветеринарно-санітарного контролю за виробництвом і технологічним контролем якості та безпеки продукції птахівництва на всіх ділянках виробництва і зберігання.
10.9. При кожному обстеженні птахогосподарств (ферм) різних форм власності щодо дотримання ними цих Правил та вимог й інших нормативно-правових актів ветеринарної медицини з питань птахівництва спеціалістами державної служби ветеринарної медицини складається Акт епізоотичного обстеження птахогосподарства (додаток 4).
10.10. При умові дотримання і виконання даних Правил та вимог, а також на основі даних Актів епізоотичного обстеження птахогосподарства державною службою ветеринарної медицини птахівництва видається Ветеринарно-санітарний паспорт птахогосподарства (додаток 5).
10.11. Бланки Актів епізоотичного обстеження птахогосподарства та Ветеринарно-санітарного паспорта виготовляються друкарським методом. Ветеринарно-санітарний паспорт птахогосподарства оформляється згідно з установленим зразком, на папері, із ступенем захисту і зберігається нарівні з документами суворого обліку.
10.12. Штатна чисельність спеціалістів ветеринарної медицини визначається згідно з чинним законодавством та виходячи з виробничої потужності, потреби проведення повного переліку робіт щодо профілактики захворювань, попередження загибелі птиці, проведення ветеринарно-санітарної оцінки птахопродукції, і погоджується Головним державним інспектором ветеринарної медицини району, міста.
10.13. Відповідальність за дотримання і виконання цих Правил та інших нормативно-правових актів ветеринарної медицини з питань ветеринарного забезпечення у птахівництві покладається на власників птиці, керівників, спеціалістів ветмедицини і фахівців птахівницьких підприємств, господарств ферм незалежно від форм власності, згідно з чинним законодавством.
Директор Державного науково-виробничого центру
ветеринарної медицини птахівництва України В.Демиденко
Додаток 1
до розділу 9 Ветеринарно-санітарних правил
Погоджено: Головний державний інспектор ветеринарної медицини району_________________________»___»________________200_ р.
ЗАЯВА-КЛОПОТАННЯ
Назва господарства____________________________________________
Напрямок діяльності___________________________________________
Місцезнаходження (місце проживання власника)____________________
Тел./факс______________________________________________________
Благополуччя господарства щодо інфекційних захворювань___________
_____________________________________________________________________
(дата виникнення інфекційних хвороб, які реєструвалися протягом останніх двох років)
Просимо Вас провести необхідні ветеринарно-санітарні, епізоотичні обстеження та надати дозвіл на завезення:
_____________________________________________________________________
(інкубаційних яєць, добового молодняку, молодняку, дорослої птиці/порода, крос/
що будуть завозитися з_________________________до____________________
(дата)
_____________________________________________________________________
(маршрут, вид транспорту)
у кількості___________________________________з___________________________
(штук, голів)
_____________________________________________________________________
(країна, господарство-постачальник)
Для_________________________________________________________________
(інкубації, розмноження, вирощування та ін.)
Керівник господарства _______________________
(прізвище, ініціали)
Головний лікар ветмедицини господарства _______________________
(прізвище, ініціали)
М. П.
Додаток 2
до розділу 9 Ветеринарно-санітарних правил
ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗАВЕЗЕННЯ В УКРАЇНУ АБО ПЕРЕМІЩЕННЯ ЗА МЕЖІ ОБЛАСТІ ПТАХОПРОДУКЦІЇ:
заява-клопотання, погоджена головним державним інспектором ветеринарної медицини району (додаток 1);
висновки комісії щодо епізоотичного обстеження господарства-постачальника із зазначенням епізоотичного стану адміністративних територій;
акт епізоотичного обстеження господарства-покупця із зазначенням умов для карантинування;
схема вакцинопрофілактики, погоджена державним інспектором ветеринарної медицини області (крім переміщення птахопродукції в межах району);
копії або проекти контрактів (крім переміщення птахопродукції територією України).
Додаток 3
до розділу 9 Ветеринарно-санітарних правил
До складу комісії входять спеціалісти ветеринарної медицини: Держветмедцентру птахівництва України; Державної служби ветеринарної медицини;
Державної лабораторії ветеринарної медицини з хвороб птиці або науково-дослідних лабораторій;
При потребі - лікарі ветеринарної медицини та керівники господарства.
Додаток 4
до пункту 10.9 Ветеринарно-санітарних правил