суцільний контроль бочок на відкривання ковпачків і пробок шляхом відкручування їх на 0,5 - 1 оберт з подальшим закручуванням - один раз на рік;

періодичні випробування вогнесумішей - один раз на рік.

Забороняється спуск надмірного тиску з бочок.

236. Контроль якості перед відправкою вогнесумішей (огляд тари, перевірка бочок на відкриття і випробування відповідно до вимог ст. 251) проводити незалежно від часу проведення останнього контролю.

17. Прилади і комплекти для спеціальної обробки

237. Прилади і комплекти для спеціальної обробки зберігати в неопалюваних сховищах у заводській упаковці в штабелях.

Обсяг, періодичність оглядів, випробувань приладів і комплектів спеціальної обробки при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва.

При прийомі і перед відправкою проводити огляд усієї тари.

238. При огляді тари перевіряти справність запорів, наявність пломб, відсутність пошкоджень ящиків. При огляді приладів і комплектів перевіряти комплектність виробів, наявність консерваційного мастила, стан лакофарбованих покриттів і гумотканинних рукавів, справність кранів і вентилів, відсутність корозії та біопошкоджень поверхонь і комплектуючих елементів.

239. При прийомі на зберігання приладів і комплектів, що були у використанні, проводити суцільний контроль з перевіркою комплектності, стану всіх деталей і вузлів, а при наявності відповідного устаткування - проведенням гідравлічних випробувань рукавів.

240. Консервацію приладів і комплектів проводити відповідно до інструкції з експлуатації для виробу.

Прилади і комплекти, що надійшли на зберігання із заводів промисловості в законсервованому вигляді, додатковій консервації не піддавати за наявності записів у формулярах.

241. У процесі зберігання приладів і комплектів проводити огляд штабелів, усувати дефекти в укладці не рідше одного разу на тиждень, переконсервацію приладів і комплектів - один раз на чотири роки. Очищення від корозії, фарбування, заміну комплектуючих деталей, рукавів, прокладок проводити при необхідності за результатами контролю. Придатність для подальшого використання рукавів, що мають тріщини, визначати за результатами гідравлічних випробувань.

18. Дегазуючі, дезактивуючі речовини і рецептури

242. Дегазуючі і дезактивуючі речовини і рецептури є легкозаймистими речовинами і рідинами. У процесі зберігання, виконання вантажно-розвантажувальних робіт необхідно суворо виконувати правила пожежної безпеки.

Діхлоретан належить до отрутних технічних рідин. Зберігання, виконання усіх видів робіт повинні бути організовані в суворій відповідності з вимогами інструкцій з поводження з отрутними технічними рідинами.

243. Дегазуючі, дезактивуючі речовини в дерев'яних бочках, ящиках, фанерних і залізних оцинкованих барабанах, у паперових і поліетиленових мішках зберігаються в неопалюваних сховищах.

Дегазуючі речовини і рецептури в залізних бочках зберігати під навісами або на відкритих майданчиках.

244. Діхлоретан в залізних бочках (у цистернах і стаціонарних ємностях) зберігати в неопалюваних сховищах, під навісами або на відкритих майданчиках.

За відсутності сховищ дозволяється тимчасове зберігання діхлоретана в залізних бочках на відкритих майданчиках окремо від іншого майна.

На майданчиках і навісах для зберігання діхлоретану повинна бути огорожа, що виключає проникнення сторонніх осіб, і ворота, що замикаються. Двері сховищ і ворота майданчиків повинні надійно зачинятися, пломбуватися. Сховища, навіси і майданчики з діхлоретаном повинні охоронятися.

Всі види тари (бочки, резервуари) з діхлоретаном для зберігання і транспортування повинні мати відповідне маркування, яке наноситься фарбою, що не змивається. По діагоналі на трафареті зліва вниз направо наноситься жовта смуга, в лівому нижньому кутку напис "Отрута. Смертельно", а в центрі - череп з перехрещеними кістками. У правому верхньому кутку напис "Вогненебезпечно".

Усі приймальні і зливні пристрої тари, в якій зберігається діхлоретан, повинні бути справні і опломбовані.

245. Особовий склад, що працює з діхлоретаном і зберігає його, повинен бути проінструктований під розпис про правила безпечної роботи з діхлоретаном. Прийом, закладку на зберігання і відбір проб діхлоретану для випробувань проводить комісія, що призначається наказом начальника підрозділу. До складу комісії обов'язково включаються особи, які відповідають за зберігання діхлоретану. За результатами роботи комісії складаються акти. Видачу діхлоретану із сховища (навісу, відкритого майданчика) проводити тільки за письмовим розпорядженням начальника підрозділу, де зберігається діхлоретан, для кожного місця зберігання повинна бути розроблена і затверджена інструкція щодо вимог безпеки, зберігання і роботи з діхлоретаном у конкретних умовах.

246. Обсяг, періодичність оглядів і випробувань дегазуючих, дезактивуючих речовин і рецептур при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва.

При зовнішньому огляді тари перевіряти:

у дерев'яних ящиках - відсутність пошкоджень дерев'яних деталей і корозії на металевих деталях (петлях, запорах), наявність і стан маркування і цілість пломб;

у дерев'яних бочках - цілість бокових і торцевих дощечок бочок, відсутність корозії на обручах, наявність і стан маркування;

у залізних бочках - герметичність бочок і пробок, наявність ковпачків, стан лакофарбового покриття, наявність і стан маркування і цілість пломб;

у залізних (оцинкованих) барабанах - відсутність корозії (білого нальоту) і залишків продуктів на барабані, герметичність швів, насипних люків і лючків для взяття проб, наявність і стан маркування, цілість пломб;

у залізничних цистернах, стаціонарних резервуарах - герметичність люків і кранів, наявність і стан маркування і розпізнавальних знаків, цілість пломб. При виявленні течі або висипання продукту перетарювати його з дотриманням правил пожежної безпеки і вимог безпеки праці.

247. Для визначення якості дегазуючих, дезактивуючих речовин і розчинів розкривати місткості (бочки, барабани і ящики) і відбирати проби.

Відбір проб проводити на спеціально обладнаному майданчику (поза місцями зберігання) в суворій відповідності з технологічними картами (інструкціями).

Відбір проб отруйних технічних рідин (діхлоретану тощо) оформляється актом, у якому вказується кількість відібраної рідини по масі. Передача отруйних рідин на аналіз (випробування) в лабораторію проводиться за накладною.

248. В процесі зберігання проводити огляд штабелів з дегазуючими, дезактивуючими речовинами і рецептурами один раз на тиждень, а місця зберігання діхлоретану - щоденно з усуненням виявлених недоліків.

В процесі зберігання дегазуючих речовин, рецептур, розчинів і розчинників необхідно стежити за герметичністю тари, станом пломб, печаток на тарі (особливо з діхлоретаном), оберігати її від корозії і не допускати сумісного зберігання корозійно-активних дегазуючих речовин з іншими виробами.

249. Перевірку якості дегазуючих, дезактивуючих речовин і рецептур перед відправкою зі складу проводити в тому випадку, якщо до чергового періодичного випробування залишилося менше трьох місяців.

19. Ремонтні столи, ящики, групові і ремонтні комплекти ЗІП

250. Ремонтні столи, ящики, групові і ремонтні комплекти ЗІП зберігати в неопалюваних сховищах, за винятком комплектів ЗІП для приладів радіаційної і хімічної розвідки, які зберігати в опалюваних сховищах.

Засоби ремонту і комплекти ЗІП зберігати в заводській упаковці в штабелях.

251. Обсяг і періодичність оглядів засобів ремонту і комплектів ЗІП при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведені в додатку 11 до цього Керівництва. При прийомі і перед відправкою проводити огляд усієї тари.

252. При огляді виробів перевіряти комплектність, стан деталей гумотехнічних виробів (зміна еластичності, розтріскування, зміна кольору), наявність і стан консерваційного мастила на металевих незабарвлених поверхнях, відсутність корозії і біопошкоджень, терміни зберігання комплектуючих виробів. Також перевіряти наявність записів у формулярах (паспортах) про перевірку контрольно-вимірювальних приладів.

253. Переконсервацію виробів, що знаходяться на зберіганні, проводити один раз на чотири роки або при необхідності за результатами огляду.

20. Навчально-тренувальні та імітаційні засоби, хлорпікрин

254. До навчально-тренувальних засобів належать тренажери, метальні установки, стенди, макети-розрізи, навчальні набори, імітаційні гранати і фугаси, імітаційні рецептури, хлорпікрин, радіоактивний пил для навчальних цілей.

255. Навчально-тренувальні засоби зберігати в неопалюваних сховищах у заводських упаковках, лазерні тренажери - в опалюваних сховищах, дрібнокаліберні вогнеметні тренажери зберігати і видавати відповідно до вимог, що пред'являються до стрілецької зброї.

Навчальні імітаційні рецептури (НР ФОВ, ІР-1, ІВ, ІВ-Б та ін.) в залізних бочках можуть зберігатися на відкритих майданчиках або під навісами на дерев'яних підкладках в один ярус окремо від інших виробів. Усі бочки повинні бути герметично закриті й опломбовані. Навіси і відкриті майданчики повинні бути загороджені колючим дротом, ворота повинні зачинятися, пломбуватися і охоронятися.

Навчальні боєприпаси до метальних установок і вибухопакети для укомплектування імітаційних гранат і фугасів зберігати відповідно до вимог із зберігання запалювально-димових патронів, піропатронів, сигналів хімічної тривоги.

256. Хлорпікрин і навчальні отруйно-димові гранати зберігати в заводській опломбованій упаковці в неопалюваних сховищах окремо від інших зразків ЗРХБЗ. Бочки з хлорпікрином розміщувати на дерев'яних підкладках в один ярус.

Сховища повинні охоронятися, двері надійно закриватися і опломбовуватись. На бочках з хлорпікрином повинні бути нанесені чітке маркування і дані про кількість хлорпікрину, що зберігається.

257. Обсяг, періодичність оглядів навчально-тренувальних і імітаційних засобів, хлорпікрину при прийомі, в процесі зберігання і перед відправкою наведені в додатку 11 до цього Керівництва.

258. У процесі зберігання проводити огляд виробів у місцях зберігання, усувати дефекти в укладці, перевіряти, чи немає течі рідких рецептур щодня.

Переконсервацію і технічне обслуговування проводити відповідно до вимог експлуатаційної документації.

259. Видачу із сховищ (з-під навісів, з відкритих майданчиків) хлорпікрину, навчальних отруйно-димових гранат, навчальних імітаційних рецептур проводити за нарядом довольчого органу і за письмовим наказом керівника підрозділу.

260. При огляді перевіряти наявність, комплектність, стан тари, забарвлення і маркування, стан виробів, відсутність пошкоджень, цілість пломбування, відкривання пробок бочок, заміняючи несправні прокладки.

261. Перед відправкою бочок з навчальними й імітаційними рецептурами і хлорпікрином перевіряти на герметичність методом витримки бочок пробками донизу протягом 30 хвилин.

21. Хімічні джерела струму

262. До хімічних джерел струму належать кислотні і лужні акумуляторні батареї і джерела живлення до приладів радіаційної і хімічної розвідки.

Сухозаряджені кислотні акумуляторні батареї і джерела живлення до приладів радіаційної і хімічної розвідки зберігати в неопалюваних сховищах, а при температурі повітря - 15° C та нижче - в опалюваних сховищах.

Приведені в робочий стан кислотні і лужні акумуляторні батареї зберігати в опалюваних сховищах.

263. Зберігання, технічне обслуговування, контроль якісного стану, освіження, приведення в робочий стан та інші роботи з утримання акумуляторних батарей проводити відповідно до керівних документів і експлуатаційної документації на зразки ЗРХБЗ, у комплект яких входять кислотні і лужні акумуляторні батареї.

264. Джерела живлення до приладів радіаційної і хімічної розвідки зберігати в неопалюваних сховищах у заводській упаковці окремо за типами і термінами придатності. Вивідні проводи джерел живлення повинні бути захищені ізоляційною стрічкою.

Джерела живлення, у яких знайдені такі дефекти, як зміна зовнішнього вигляду і форми, поява вологих плям і нальоту солей на оболонці від електроліту, що просочився, і розтріскування корпуса, підлягають зняттю із зберігання.

Джерела живлення із закінченими термінами зберігання, що не мають зовнішніх дефектів, підлягають перевірці на придатність, за результатами якої ухвалюється рішення про їх подальше зберігання або заміну.

265. Контроль технічного (якісного) стану джерел живлення проводити оглядом: при прийомі і відправці - всієї тари, а джерел живлення - у 2 % ящиків; при зберіганні - один раз на місяць всієї тари, а джерел живлення - у 2 % ящиків.

22. Гумотканинні і гумометалорукави, гумові місткості

266. Гумотехнічні вироби зберігати в неопалюваних сховищах. Рукави спеціальних машин зберігати в розгорнутому вигляді на стелажах, полицях або настилах за партіями. Гумові місткості для води зберігати в згорнутому вигляді в чохлах на стелажах або підкладках.

267. Обсяг, періодичність оглядів і випробувань наведені в додатку 11 до цього Керівництва.

При прийомі і відправці проводити огляд виробів, при якому перевіряти стан зовнішнього гумового шару, відсутність проколів, пом'ятостей, розшарування гумових і тканинних шарів (з торця рукава), глибоких (що доходять до тканинного прошарку) тріщин у зовнішньому гумовому шарі. Гумові місткості не повинні мати проколів, поривів, розшарувань і тріщин (особливо в складках).

268. При гідравлічному випробуванні рукави повинні витримувати тиск протягом 10 хв.:

гумометалорукави з діаметром 25 - - 8 кгс/см2, з діаметром - 12 кгс/см2;

гумотканинні рукави - 10 кгс/см2.

Для створення тиску в рукавах застосовувати ручний гідравлічний насос марки ГН-200 або інших марок.