к) існуючий характер землекористування в районі розташування земельної ділянки;

д) прийняте рішення стосовно меж земельної ділянки, яка проектується для відведення;

е) результати польового обстеження земельної ділянки та фактичного стану її господарського використання;

є) стан зелених насаджень та їх приналежність;

ж) викопіювання з чергового плану міста;

з) картографічні матеріали;

й}відомості про правовий статус земельної ділянки, суміжних землевласників та землекористувачів;

і) цільове призначення земельної ділянки;

ї) формування меж земельної ділянки;

й) формування меж обмежень та обтяжень;

к) розрахунки площ контурів угідь в розрізі землекористувань та складання експлікації угідь;

л) грошова оцінка земельної ділянки.

3. За необхідності у пояснювальній записці викладається пропонований порядок вирішення майнових питань щодо земельної ділянки, будівель та споруд, іншого нерухомого майна, яке планується знести (перенести) під час забудови. При викладенні такого порядку може мати місце посилання на документи, які дають можливість вирішити майнові питання (договори, угоди, інші правочини, гарантійні листи, рішення суду, висновки комісій тощо).

4. До пояснювальної записки додаються:

4.1. Матеріали, що обґрунтовують проектне рішення, зокрема:

а) експлікація земель в розрізі землекористувачів та угідь;

б) розрахунок грошової оцінки земельної ділянки з визначенням розміру земельного податку чи орендної плати;

в) розрахунки втрат сільськогосподарського або лісогосподарського виробництва та збитків землекористувачів або землевласників у разі, коли відведення земельної ділянки здійснюється за рахунок сільськогосподарських та лісових угідь (у випадках, передбачених законодавством).

Розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1279 "Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню" на підставі розробленої документації із землеустрою.

4.2. Архівні матеріали, які дають змогу визначити користувачів земельної ділянки, щодо якої розробляється документація із землеустрою.

4.3. Акт обстеження зелених насаджень (за їх наявності), складений за заявою зацікавленої особи управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за участю землекористувача (балансоутримувача).

Стаття 13. Вимоги до графічної частини і документації

із землеустрою

1. Графічна частина документації та землеустрою має містити:

а) викопіювання з чергового плану міста;

б) топографічний план у масштабі 1:500 з варіантом розміщення об'єкта;

в) план відведення земельної ділянки з ситуаційною схемою розташування об'єкта в районі забудови;

г) план земельної ділянки з визначенням наявних та можливих обмежень і обтяжень;

д) фрагменти схеми економіко-планувальних зон із зазначенням місця розташування земельної ділянки, номера, назви економіко-планувальної зони та базової вартості землі;

е) креслення, що відображає перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).

2. Обов'язковими елементами плану земельної ділянки є ситуаційна схема розташування земельної ділянки в системі кварталів населеного пункту або чергового плану міста, креслення земельної ділянки, передбаченої до відведення, експлікація земельних угідь, умовні позначення, масштаб креслення, реквізити організації-виконавця, засвідчені печаткою.

3. План земельної ділянки складається на основі чергового плану міста на час складання проекту плану і включає в себе підготовчий та проектний етапи.

4. Фрагмент схеми економіко-планувальних зон виконується на основі схеми вулично-шляхової мережі із зазначенням місця розташування земельної ділянки, меж економіко-планувальних зон, їх номерів, зони дії локальних факторів базової вартості 1кв.м землі.

5. На плані земельної ділянки з визначенням наявних та можливих обмежень і обтяжень вказуються земельна ділянка, що відводиться, частини земельної ділянки, на яких діють обмеження і обтяження, їх межі, лінійні розміри та площа.

Стаття 14. Розгляд та погодження проекту землеустрою

щодо відведення земельної ділянки

1. Землевпорядна організація або зацікавлена особа забезпечує погодження розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (КМДА), Головним управлінням охорони культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт виконавчого органу Київради (КМДА), управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА), Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією, іншими підприєм-

ствами, установами та організаціями, землекористувачами та власниками земельних ділянок, з якими відповідно до вимог законодавства необхідно погодити проект.

2. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується зазначеними органами в порядку, визначеному законодавством України, шляхом надання ними письмового висновку або здійснення запису "погоджено", засвідчених підписом уповноваженої особи та скріплених печаткою. Надання письмових висновків є обов'язковим за наявності обмежень або обтяжень.

Стаття 15. Розгляд та погодження технічної документації

із землеустрою щодо передачі земельної ділянки

в оренду

1. Технічна документація із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду розробляється у випадках, коли земельна ділянка передається в оренду без розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з підстав, визначених законодавством відповідно до статті 124 Земельного кодексу України та статті 15 Закону України "Про оренду землі".

2. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА.) узагальнює подані матеріали та погоджує технічну документацію із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду і готує відповідний проект рішення Київської міської ради.

Стаття 16. Розгляд та погодження технічної документації

із землеустрою щодо оформлення права користування

земельною ділянкою

1. Технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою не підлягає погодженню із органами, визначеними в статті 14 цього Регламенту.

2. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) має право направити до міських служб запити з метою з'ясування можливих термінів та умов землекористування.

3. Технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою складається з текстової та графічної частин і повинна відповідати вимогам, встановленим до документації із землеустрою, що зазначені у статтях 11 —13 цього Регламенту.

4. Технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою обов'язково має містити нотаріально засвідчені копії таких документів:

а) про правовий статус будівель та споруд, розташованих на земельній ділянці;

б) правовстановлюючого документа на земельну ділянку.

5. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) узагальнює подані матеріали, надає висновок щодо можливості оформлення права користування земельною ділянкою та готує відповідний проект рішення Київської міської ради і обґрунтування до нього.

Стаття 17. Порядок надання висновків про погодження проекту

землеустрою щодо відведення земельної ділянки

або про можливість передачі земельної ділянки в оренду

1. Погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, визначеними у пункті першому статті 14 цього Регламенту, здійснюється шляхом розгляду цього проекту.

2. Розгляд питання щодо можливості передачі земельної ділянки в оренду відповідно до статті 15 цього Регламенту здійснюється шляхом розгляду плану земельної ділянки, що передається в оренду, з ситуаційною схемою розташування об'єкта в районі забудови, графічних та інших матеріалів, що обґрунтовують розмір земельної ділянки, її місце розташування та цільове призначення.

3. При підготовці висновку забороняється вимагати надання висновків. актів обстеження, інших погоджень від будь-яких комерційних (госпрозрахункових) підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх підпорядкування, мети або предмету обстеження, якщо це безпосередньо не передбачено законодавством.

4. Органи, що погоджують проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надають висновки щодо можливої передачі земельної ділянки в оренду, протягом двох тижнів приймають позитивне або негативне рішення. За необхідності протягом зазначеного терміну готують свої висновки, кожний окремо і незалежно від висновків інших установ, організацій і підприємств, та надають їх представникам зацікавленої особи під розпис.

5. Особи, які погоджують, можуть вимагати надання висновків інших підприємств, установ, організацій тільки у випадках, безпосередньо передбачених законодавством. За бажанням зацікавленої особи така вимога надається у письмовій формі.

6. За наявності обмежень і обтяжень висновки осіб, які погоджують, мають містити посилання на конкретні положення нормативно-правових актів.

7. Клопотання землекористувача про припинення права користування має містити однозначно сформульовану відмову від права користування, площу земельної ділянки, щодо якої припиняється право користування, та умови припинення права користування земельною ділянкою.

8. Висновок має ґрунтуватися на вимогах нормативно-правових актів, містити посилання на їх конкретні норми.

9. У висновках забороняється висувати вимоги щодо отримання додаткової інформації, інших висновків, погоджень, актів обстеження від підприємств, установ та організацій, якщо це прямо не передбачено законами України, висувати зустрічні вимоги щодо надання (передачі) у власність або користування майна чи коштів.

Стаття 18. Оскарження відмови щодо передачі у користування

земельної ділянки

1. У разі надання негативного висновку зацікавленим особам обов'язково надаються письмові роз'яснення та відповідні рекомендації.

2. Негативний висновок зацікавлена особа може оскаржити у судовому порядку або звернутися із відповідною скаргою до виконавчого органу Київради чи до постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування.

Стаття 19. Одержання висновку землевпорядної експертизи

при розробці проекту землеустрою щодо

відведення земельної ділянки

1. Державна експертиза землевпорядної документації здійснюється по об'єктах, які їй підлягають, органами та посадовими особами в порядку, визначеному Земельним кодексом України, Законом України "Про державну экспертизу землевпорядної документації" та іншими нормативно-правовими актами.

2. Землевпорядна організація після погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з органами, визначеними у пункті першому статті 14 цього Регламенту, передає його до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), яке передає його виконавцю державної землевпорядної експертизи із супроводжувальним листом.

3. Державна землевпорядна експертиза проводиться в термін до 20 робочих днів.

4. Про наслідки державної землевпорядної експертизи надається висновок.

Розділ III. Рішення Київської міської ради про надання

земельної ділянки у користування

Глава 5. Підготовка проекту рішення та розгляд

Київською міською радою питання про надання у користування

земельних ділянок

Стаття 20. Подання документації із землеустрою до Головного

управління земельних ресурсів виконавчого органу

Київради (КМДА)

1. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки після отримання висновку землевпорядної експертизи, технічна документація із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду після погодження в установленому порядку питання можливості передачі земельної ділянки в оренду, технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою після її розробки подаються землевпорядною організацією до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) для підготовки проекту рішення Київської міської ради. Одночасно землевпорядна організація передає зазначену документацію в електронному вигляді для внесення до бази даних у форматі, визначеному Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

2. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради КМДА) здійснює комплексний аналіз документації із землеустрою та, за умови її відповідності законодавству, готує проект рішення Київської міської ради.

3. Проект рішення Київської міської ради підписується заступником голови виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на якого покладені обов'язки здійснення повноважень Київської міської ради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) в частині регулювання земельних відносин.

4. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) має право подавати проект рішення Київради із відповідним правовим та нормативно-технічним обгрунтуванням.