2. Умови та терміни підготовки інформації визначаються договором, укладеним замовником із виконавцем цих робіт.

3. Підготовка підприємствами та організаціями документів з інформацією не виключає права зацікавленої особи на звернення для отримання офіційної інформації.

4. Обов'язковою складовою документів з інформацією має бути викопіювання з чергового плану міста на час звернення зацікавленої особи, надане Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

Стаття 7. Обов'язкові вимоги до документів,

що додаються до клопотання (заяви)

1. До клопотання (заяви) про надання в постійне користування або передачу в оренду земельної ділянки обов'язково додаються:

а) викопіювання з чергового плану міста земельної ділянки, щодо якої звертається зацікавлена особа, та план земельної ділянки в масштабі 1:2000 або 1:500 з визначенням орієнтовних меж земельної ділянки;

б) інформація про бажане цільове призначення земельної ділянки:

в) інформація про основне функціональне призначення об'єкта інвестування (будівництва) та про його складові частини і бажані основні техніко-економічні показники об'єкта з визначенням основних характеристик його забудови (поверховість, площа, кількість мешканців для житлових будинків тощо);

г) інформація про правовий статус будівель чи споруд, якщо такі розташовані на земельній ділянці;

д) копії правовстановлюючих документів на земельну ділянку;

е) копії розпорядних документів про надання земельної ділянки (за відсутності правовстановлюючих документів).

За відсутності документів, визначених у пунктах "д" та "є", зацікавлена особа подає довідку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) щодо відсутності в архіві документів з відведення відповідної земельної ділянки.

2. Копії всіх документів, які додаються до клопотання (заяви), завіряються печаткою зацікавленої особи, а статутні та реєстраційні документи зацікавленої особи засвідчуються нотаріально.

3. Порядок та підстави для розробки містобудівного обгрунтування визначаються Правилами забудови міста Києва.

Розділ II. Розгляд клопотань (заяв) зацікавлених осіб

та розробка документації із землеустрою

Глава 3. Розгляд клопотань (заяв) зацікавлених осіб

Стаття 8. Надання згоди на розробку документації із землеустрою

1. Клопотання (заява) про надання земельної ділянки у постійне користування або передачу в оренду реєструється приймальнею Київради із земельних питань у день надходження і протягом доби або наступного дня після вихідних днів подається Київському міському голові або заступнику міського голови — секретарю Київради для розгляду.

2. Реєстраційний номер клопотання (заяви) у приймальні Київради є одночасно реєстраційним номером цього звернення у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

З. Клопотання (заява), подане до Київської міської ради, Київський міський голова або заступник міського голови — секретар Київради протягом п'яти робочих днів з дня надходження направляють із відповідним дорученням до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) для підготовки проекту висновку постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування:

а) згоди на розроблення документації із землеустрою згідно з додатком З до цього Регламенту;

б) проекту повідомлення зацікавленій особі про відмову у задоволенні клопотання (заяви).

4. Постійна комісія Київради з питань містобудування та землекористування в двотижневий термін розглядає проект висновку із проектами документів, підготовленими Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

5. Якщо постійна комісія Київради з питань містобудування та землекористування погоджується з проектами документів, підготовленими Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), то за результатами розгляду головою комісії підписується висновок і в день розгляду, але не пізніше наступного робочого дня, передається до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

6. Якщо постійна комісія Київради з питань містобудування та землекористування не погоджується з проектами документів, підготовленими Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) і то за результатами розгляду постійна комісій подає витяг з протоколу комісії, який підписується головою комісії в день розгляду, але не пізніше наступного робочого дня, і у день підписання передається до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) для підготовки згоди або повідомлення відповідно до висновку комісії.

7. На підставі витягу із протоколу постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) подає разом із висновком постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування на розгляд

Київського міського голови або заступника міського голови — секретаря Київради один із документів, зазначених у пункті першому цієї статті.

8. Київський міський голова або заступник міського голови — секретар Київради на підставі висновку постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування протягом одного тижня підписує згоду на розроблення документації із землеустрою або повідомлення про відмову в задоволенні клопотання (заяви).

9. Підставами для відмови на розроблення документації із землеустрою можуть бути:

а) обставини, внаслідок яких розміщення об'єкта містобудування є недоцільним з екологічних, санітарних, соціально-економічних, містобудівних, інших підстав, передбачених законодавством;

б) інші обставини, безпосередньо передбачені у нормативно-правових актах.

Відмова у наданні згоди має бути обгрунтованою і містити посилання на підстави, передбачені законодавством.

10. Київський міський голова, заступник міського голови — секретар Київради у разі незгоди з висновком постійної комісії протягом одного тижня повертає його із своїми зауваженнями для повторного розгляду.

11. Згода або відмова передається до приймальні Київради з земельних питань для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.

12. Копія згоди або відмови надсилається до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

13. Видача згод або відмов здійснюється кожного робочого дня.

14. Згода не гарантує позитивного рішення Київської міської ради з питання відведення земельної ділянки. У згоді відповідно до вимог законодавства України можуть бути зазначені попередні умови надання земельної ділянки.

15. У разі надходження двох або більше клопотань (заяв) на одну земельну ділянку до отримання зацікавленою особою згоди право на земельну ділянку набувається на конкурентних засадах відповідно до законодавства України, крім випадків, коли розробляється технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою.

Стаття 9. Підстави для розроблення та вимоги до документації

із землеустрою

1. Підставою для розроблення документації із землеустрою є згода Київського міського голови або заступника міського голови — секретаря Київради та технічне завдання на розробку відповідної документації із землеустрою, погоджене з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).

2. Особи, які отримали відповідно до цього Регламенту згоду на розроблення документації із землеустрою, мають право звертатися із відповідним замовленням до землевпорядних організацій.

3. Умови і терміни розроблення докуметації із землеустрою визначаються договором, укладеним між замовником і виконавцем цих робіт (землевпорядною організацією).

4. Землевпорядна організація може приступати до розроблення документації із землеустрою після отримання згоди та затвердження зацікавленою особою (замовником) технічного завдання на розроблення відповідної документації із землеустрою.

Глава 4. Вимоги до документації із землеустрою,

особливості її розгляду та погодження

Стаття 10. Терміни та умови розроблення документації

із землеустрою

1. Термін дії згоди на розроблення документації із землеустрою становить чотири місяці з дня її підписання Київським міським головою або заступником міського голови — секретарем Київради.

Погоджена документація із землеустрою разом із супроводжувальним листом подається землевпорядною організацією до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) для розгляду, підготовки проекту рішення Київської міської ради та його передачі до Київської міської ради для прийняття відповідного рішення в порядку, визначеному розділом 4 цього Регламенту. Якщо документація із землеустрою не буде подана у визначений строк до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), то згода втрачає чинність і відповідна земельна ділянка включається до переліку земельних ділянок, права на які набуваються на конкурсних засадах в порядку, визначеному законодавством.

Остаточне рішення щодо затвердження переліку земельних ділянок, права на які набуваються на конкурсних засадах, приймається Київською міською радою.

До переліку земельних ділянок, права на які набуваються на конкурсних засадах, не включаються земельні ділянки, які перебувають у власності (користуванні) юридичних і фізичних осіб, а також забудовані земельні ділянки.

За заявою зацікавленої особи термін дії згоди при розробці технічної документації із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою, а також щодо забудованих земельних ділянок може бути продовжений Київським міським головою або заступником міського голови — секретарем Київради, але не більше ніж на чотири місяці.

2. Тип документації із землеустрою визначається технічним завданням на розробку відповідної документації із землеустрою і може бути визначений як:

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

- технічна документація із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду;

- технічна документація із землеустрою щодо оформлення права користування земельною ділянкою.

3. Документація із землеустрою складається з текстової та графічної частин.

4. Документація із землеустрою виготовляється з дотриманням вимог нормативно-правових актів, що регламентують порядок підготовки відповідної документації із землеустрою.

5. При розробці документації із землеустрою, визначеної у пункті 2 цієї статті, землевпорядною організацією на підставі технічного завдання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) виконуються роботи щодо встановлення меж земельної ділянки у натурі (на місцевості) та складання документа, що посвідчує право на земельну ділянку відповідно до положень Закону України "Про землеустрій" та відповідних підзаконних нормативних актів.

Ці матеріали додаються до землевпорядної документації із землеустрою, визначеної в пункті 2 цієї статті, окремою книгою.

6. Якщо земельна ділянка передається в оренду, то документація із землеустрою, яка подається на розгляд Київської міської ради, може містити істотні умови до договору оренди землі, погоджені із зацікавленою особою, для їх затвердження на сесії Київської міської ради.

Стаття 11. Вимоги до текстової частини документації

із землеустрою

Текстова частина документації із землеустрою має містити:

а) підстави розроблення документації із землеустрою:

б) завдання замовника на розроблення документації із землеустрою;

в) копії документів, які були додані до клопотання (заяви) про надання згоди на розроблення документації із землеустрою, що обґрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельної ділянки;

г) документи щодо правового статусу земельної ділянки;

д) документи щодо існуючих та можливих обмежень та обтяжень;

е) письмові висновки осіб, що погоджують документацію із землеустрою (додаються у разі розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки);

є) письмові висновки осіб щодо можливості передачі земельної ділянки в оренду (додаються у разі розроблення технічної документації із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду);

ж) пояснювальна записка з матеріалами, що обґрунтовують проектне рішення або без таких матеріалів;

з) документи про зацікавлену особу (згідно з переліком);

й) інші матеріали, передбачені законодавством;

і) інші матеріали, які на думку землевпорядної організації мають бути долученими до документації.

Стаття 12. Вимоги до пояснювальної записки документації

із землеустрою

1. Пояснювальна записка має містити комплексний аналіз всіх матеріалів, шо містяться в документації із землеустрою.

2. У пояснювальній записці обов'язково аналізуються:

а) надані замовником документи, у тому числі матеріали, що обґрунтовують розмір, місце розташування та цільове призначення земельної ділянки;

б) обмеження і обтяження, викладені у висновках осіб, які погоджують проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки або дають свої висновки щодо можливості передачі земельної ділянки в оренду;