9.3.6. Систематично видаляти самосійні дерева (з кореневою шийкою до дерева видаляються без відшкодування відновної вартості). Постійно знімати омелу з дерев.

9.3.7. Встановлювати декоративну захисну огорожу у місцях постійного ушкодження газонів, а лунки дерев прикривати декоративними металевими решітками або влаштовувати по периметру декоративну огорожу.

9.3.8. Реалізовувати заходи з запобігання виникненню осередків пошкодження зелених насаджень шкідниками та ураження їх хворобами, а також боротьби з ними.

9.3.9. При розміщенні щитових рекламних засобів на території зелених насаджень їх власник зобов'язаний влаштовувати та утримувати квітник і газон на площі не менше 6 кв.м навкруги цього засобу (або у відповідності до проекту).

9.3.10. При виконанні робіт по ліквідації аварій на інженерних мережах терміново зносити дерева і зелені насадження, які знаходяться в охоронних зонах, за власні кошти за заявкою виконавця робіт або власника інженерних мереж.

9.4. Власники (користувачі, балансоутримувачі) будівель і споруд, розміщених на території парків, скверів загального користування та буферних парків, і керівники організацій, які надають торговельні та побутові послуги на зазначених територіях, зобов'язані:

9.4.1. Своєчасно виконувати вимоги з питань благоустрою території міста адміністрацій районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень та адміністрацій комунальних підприємств лісопаркових господарств об'єднання "Київзеленбуд", які є утримувачами того чи іншого парку, скверу або буферного парку.

9.4.2. Щоденно прибирати територію в радіусі 50 метрів навколо закріплених будівель і споруд і відновлювати зелені насадження в разі їх пошкодження, забезпечувати квіткове оформлення закріпленої території.

9.5. Власники (користувачі, балансоутримувачі) будівель і споруд, розміщених на території або безпосередньо межуючих з лісовими насадженнями (в тому числі керівники організацій, які надають торговельні та побутові послуги на зазначених територіях), зобов'язані:

9.5.1. Своєчасно виконувати вимоги з питань благоустрою території міста адміністрацій комунальних підприємств лісопаркових господарств об'єднання "Київзеленбуд", які є утримувачами міських лісів.

9.5.2. Утримувати в належному санітарному та протипожежному стані прилеглу (в радіусі ) територію по периметру землекористування.

9.5.3. Встановлювати контейнери для відходів у необхідній кількості на межі з лісовим масивом та забезпечувати своєчасне вивезення відходів.

9.5.4. У разі необхідності створювати протипожежний розрив і мінералізовану смугу між об'єктами благоустрою і лісовим масивом, розміри яких узгоджувати з адміністрацією лісопаркових господарств, та підтримувати їх у належному стані, а також влаштовувати пожежний гідрант або пожежний резервуар для води ємністю не менше .

9.6. На території об'єктів благоустрою зеленого господарства забороняється:

9.6.1. Рух та паркування автомобілів, мотоциклів і мопедів (крім спеціального технологічного транспорту).

9.6.2. Закопувати будь-які будівельні відходи та складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання.

9.6.3. Вивозити і звалювати в не відведених спеціально для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя та сніг.

9.6.4. Випасати свійських тварин, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених спеціально для цього місцях, займатися верховою їздою.

9.6.5. Спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

9.6.6. Засипати листям стовбури дерев, змітати опале листя у лотки водовідведення.

9.6.7. Підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, забивати в стовбури цвяхи, прикріплювати засоби зовнішньої реклами, електропровідники, колючий дріт та інші огородження, що можуть пошкодити дерева.

9.6.8. Викопувати дерева, чагарники та квіти.

9.6.9. Самовільно, без дозволу власника (користувача, балансоутримувача), висаджувати дерева та кущі.

9.6.10. Здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених спеціально місцях.

9.6.11. Влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах, клумбах та інших озеленених територіях.

9.6.12. Виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу (ордера) на тимчасове порушення благоустрою території, виданого Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва, за винятком робіт, що проводяться київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд".

9.6.13. Посипати тротуари, доріжки, прогулянкові стежки та інші тверді покриття хімічними препаратами, не дозволеними для такого використання.

9.6.14. Самовільно розміщувати засоби реклами, тимчасові споруди та малі архітектурні форми.

9.6.15. Влаштовувати місця для відпочинку, встановлювати намети у не відведених спеціально місцях.

9.6.16. Самовільно влаштовувати городи, добувати з дерев сік, смолу, наносити деревним та квітниковим рослинам механічні пошкодження.

9.6.17. Влаштовувати ігри, спортивні змагання тощо.

9.6.18. Знищувати мурашники, гнізда птахів, ловити птахів і звірів та стріляти у них.

9.6.19. Викидати соляні суміші на території зелених насаджень під час зимового прибирання вулиць, доріжок тощо.

9.7. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій розташовані зелені насадження, що не підлягають знесенню, забудовник зобов'язаний:

9.7.1. Огороджувати дерева на території будівельного майданчика.

9.7.2. У процесі будівництва доріг, тротуарів, асфальтування дворів тощо залишати місця (лунки) для посадки дерев, а також влаштовувати лунки довкола наявних дерев.

9.7.3. Не допускається копання канав глибше для прокладання підземних інженерних мереж і фундаментів на відстані, меншій від дерева та від чагарнику.

9.7.4. Не допускати засипання ґрунтом стовбурів дерев та чагарників.

9.7.5. Зберігати верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовувати його зняття, складування та залишати для подальшого використання чи передачі спеціалізованому підприємству, визначеному місцевим органом виконавчої влади, для використання під час створення зелених насаджень.

9.7.6. Не допускати складування конструкцій та будівельних матеріалів, стоянки машин і механізмів на відстані, меншій від дерева і від чагарнику.

Контроль за дотриманням цих вимог здійснюють районні комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень та комунальні підприємства лісопаркового господарства КО "Київзеленбуд".

X. ПЕРЕЛІК УСТАНОВЛЕНИХ ЗАКОНОМ ОБМЕЖЕНЬ (ОБТЯЖЕНЬ) НА ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ОБ'ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

10.1. Загальні положення

10.1.1. Відповідно до чинного законодавства при передачі земельних ділянок об'єктів благоустрою у користування можуть встановлюватись обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором, на всю територію ділянки або її частини.

10.1.2. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником, користувачем, балансоутримувачем повноважень, визначених законодавством або іншими нормативно-правовим актами щодо володіння, користування і розпорядження належною їм земельною ділянкою об'єкта благоустрою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов'язки чи обмеження.

10.1.3. Київська міська рада передбачає окремим рядком у бюджеті міста Києва на поточний рік виділення відповідних ресурсів на благоустрій земель запасу міста на підставі подань та розрахунків організацій, які є відповідальними за здійснення їх благоустрою.

XI. ДОТРИМАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ У М. КИЄВІ

11.1. Загальні положення

11.1.1. Ці Правила враховують вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, в тому числі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму".

11.1.2. Ці вимоги містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких передбачено відповідальність згідно з статтями 152, 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11.2. Обов'язки та обмеження дій керівників, уповноважених посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян:

11.2.1. Забезпечувати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші попереджувальні заходи щодо зниження шуму до рівня, який не перевищував би 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час у місцях та на спорудах підвищеного рівня акустичного забруднення (транспортні магістралі, аеропорти, вокзали, підприємства, трансформатори, автомобільні стоянки, паркувальні майданчики тощо), встановлювати штучні та природні акустичні екрани, звукозахисні споруди або захисні елементи, висаджувати дерева з властивостями забезпечення шумоізоляції тощо.

11.2.2. Не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими гучномовними установками, гучного співу, викриків у парках, скверах, лісопаркових зонах відпочинку, інших дій, що порушують тишу в зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для пристарілих громадян та в інших громадських місцях упродовж доби.

11.2.3. Забезпечувати в закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і загальноміських заходів тощо обмеження часу роботи музичних ансамблів з 9-00 до 23-00 години та дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час.

У разі розміщення джерел шуму в житлових будинках відповідні роботи повинні проводитись з 9-00 до 19-00.

11.2.4. У випадках проведення під час передбачених законом святкових і неробочих днів, днів міста, днів районів, інших свят (відповідно до рішення Київської міської ради), спортивних змагань та іншого, що супроводжується використанням вибухових пристроїв, салютів, піротехнічних засобів (петард, феєрверків) у час, заборонений цими Правилами, проведення таких заходів необхідно погоджувати з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) в установленому порядку.

11.2.5. Дозволи на гранично допустимі рівні шумів, що утворюються стаціонарними джерелами шуму, зокрема під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами на відкритих майданчиках, в інших закладах розважального та грального бізнесу, ресторанах, кафе, барах, інших закладах видаються керівникам та уповноваженим посадовим особам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянам виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) після надання розрахункових або інструментальних даних і карт розподілу рівнів шуму, карт акустичного дискомфорту, що розробляються на основі спеціально виконаних цільових досліджень по методиках, узгоджених з органами та установами державного санітарного нагляду України.

11.2.6. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів здійснюється із дотриманням порядку використання побутових піротехнічних виробів, визначеного наказом Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів". За порушення порядку використання піротехнічних засобів винна особа притягається до адміністративної відповідальності відповідно до статті 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11.2.7. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у приміщеннях житлових будинків і на прибудинкових територіях, у приміщеннях і на територіях лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури, готелів і гуртожитків, розташованих у межах міста Києва закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, в приміщеннях інших будівель і споруд та на прибудинкових територіях, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, на території парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків (на захищених відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" об'єктах) у нічний час, із двадцять другої до восьмої години, забороняється, крім випадків, коли проведення відповідних заходів погоджено із Головним управлінням надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у порядку, визначеному в пп. 11.2.8 п. 11.1 цих Правил.

11.2.8. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищених відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" об'єктах у нічний час, із двадцять другої до восьмої години, здійснюється після отримання письмової згоди Головного управління надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), засвідченої печаткою останнього. Для отримання зазначеної згоди особа, яка має намір проводити салюти, феєрверки, інші заходи із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищених об'єктах у нічний час, із двадцять другої до восьмої години, зобов'язана за п'ять днів до запланованої дати проведення відповідних заходів подати письмове звернення до Головного управління надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). У зверненні має бути зазначено: прізвище, ім'я та по батькові особи, яка звертається; захід, який вона планує провести із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів; технічні характеристики вибухових речовин і піротехнічних засобів, які використовуватимуться під час проведення заходу; об'єкт, на якому планується проведення відповідного заходу; проміжок часу, в який заплановано його проведення. Головне управління надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розглядає письмове звернення протягом двох днів з моменту його отримання і надає згоду на проведення вказаного у зверненні заходу або мотивовану відмову. Головне управління надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надає згоду на проведення вказаного у зверненні заходу лише за умови відсутності небезпеки нанесення шкоди життю і здоров'ю жителів територіальної громади міста Києва та їх майну. У разі, якщо Головним управлінням надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) було надано згоду на проведення салюту, феєрверку, іншого заходу із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищеному об'єкті у нічний час, з двадцять другої до восьмої години, проведення якого призвело до нанесення шкоди життю і здоров'ю жителів територіальної громади міста Києва (або) та їх майну, особа, яка проводила відповідний захід, притягається до адміністративної відповідальності за статтями 152, 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.