Державний Комітет України по земельних ресурсахДержавна інспекція з контролю за використанням і охороною земель

Лист

від 25.01.2007 р. N 6-11-135/М-6

Щодо розгляду звернення

Шановна <>!

У Держземінспекції розглянуто Ваше звернення щодо надання роз'яснення стосовно необхідності оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під розміщення палатки для реалізації овочів та фруктів і правомірності винесення постанови про накладення на Вас адміністративного стягнення від 14.12.2005 N 70 начальником Лутугинського районного відділу земельних ресурсів Тіщенком О. І. За результатами розгляду повідомляємо наступне.

Між Вами та Лутугинською міською радою Луганської області 24 листопада 2004 року укладено договір оренди земельної ділянки за адресою: вул. Дружби, 13, кв. . Лутугине, загальною площею ( - під розміщення зовнішнього входу до магазину та - для обслуговування прибудинкової території).

Перевіркою дотримання вимог земельного законодавства від 22 листопада 2005 року, проведеною державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель області Нікітіною О. М., встановлено, що Ви самовільно займаєте земельну ділянку площею (договір оренди не зареєстрований у встановленому законодавством порядку).

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Отже, на підставі вищевикладеного повідомляємо, що постанова про накладення на Вас адміністративного стягнення за самовільне зайняття земельної ділянки від 14.12.2005 N 70 начальником Лутугинського районного відділу земельних ресурсів винесена правомірно.

Щодо розміщення на земельній ділянці палаток для реалізації овочів та фруктів інформуємо, що згідно з пунктом 2 Типових правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13 жовтня 2000 року N 227 та зареєстрованих у Мін'юсті 27 жовтня 2000 року за N 755/4976, мала архітектурна форма для здійснення підприємницької діяльності - невелика споруда, яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів. Місцем для розміщення малої архітектурної форми визнається земельна ділянка несільськогосподарського призначення, право на яку набувається суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до земельного законодавства.