3.6.7.Електричне освітлення повинні мати переїзди усіх категорій.

Освітленість у межах переїздів повинна бути не менше ніж: І категорії – 5 лк, II категорії – 3 лк, III – 2 лк, IV – 1 лк. На перехрещеннях з дорогами І і II категорій та магістральними вулицями загальноміського значення повинні бути установлені світильники на підходах до переїзду – на відстані від крайньої рейки.

3.6.8Відновлення пошкоджених і зруйнованих шлагбаумів, розсіювачів залізничних світлофорів, ремонт і заміна електродзвоників, а також електроламп сигналізації та освітлення повинно здійснюватися протягом доби.

3.6.9Проведення ремонту несправного зв'язку на переїздах, що охороняються, повинно здійснюватися протягом 3 год.

  1. Несправності сигналізації на переїзді повинні бути ліквідовані протягом 4 год, а зруйнована (після дорожньо-транспортної пригоди) сигналізація повинна бути відновлена протягом доби. У разі недотримання зазначених вимог переїзд повинен бути взятий під тимчасову охорону.
  2. У смузі відводу залізниці ремонт і утримання проїзної частини автомобільних доріг і вулиць до шлагбаумів залізничних переїздів, а у разі відсутності – до світлофорної сигналізації або дорожніх знаків 1.29, 1.30, узбіч, тротуарів, дорожніх знаків і дорожньої розмітки виконуються:
  • на дорогах загального користування – дорожньо-експлуатаційними організаціями;
  • на відомчих і приватних дорогах – їх власниками або уповноваженими ними органами;
  • на вулицях і дорогах населених пунктів, що знаходяться у комунальній власності, – дорожньо-експлуатаційними підрозділами відповідних комунальних організацій; на решті доріг – колійними залізничними службами.

Перевірка відповідності вимогам 3.6 повинна провадитися згідно з приміткою до пункту 3.1.1.

3.7 Розміщення рекламоносіїв, стоянок, АЗС, торговельно-побутових пунктів та інших об'єктів дорожнього сервісу на вулично-шляховій мережі

3.7.1Споруди торговельно-побутового призначення (крім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках маршрутних транспортних засобів) і рекламоносії повинні розміщуватися за межами тротуарів або узбіч на відстані не менше ніж від них, але не ближче ніж від краю проїзної частини вулиць і доріг.

  1. Наземні рекламоносії, що розміщені збоку від дороги, повинні мати прозору конструкцію висотою не менше ніж від поверхні землі, розміщуватись паралельно руху автотранспорту або під кутом не більше ніж 45 ° до осі проїзної частини. Розміщення рекламоносіїв не повинно перешкоджати сприйняттю технічних засобів організації дорожнього руху. Фундамент рекламоносія повинен бути на одному рівні з поверхнею землі.
  2. Світлоповертальні властивості рекламоносіїв не повинні перевищувати 20 кд • лк-1 • м-2.

Рекламоносії можуть розміщуватися на опорах вуличного освітлення і над проїзною частиною вулиць і доріг з дотриманням вимог техніки безпеки і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехрещень, пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів, а також за умови, що така реклама не повторює (імітує) зображення дорожніх і наказових знаків.

Нижній край рекламоносіїв, установлених над проїзною частиною дороги, повинен знаходитися на висоті не менше ніж від поверхні проїзної частини.

Забороняється установлювати рекламоносії в одному перерізі з дорожніми знаками і світлофорними об'єктами.

Примітка. На період підготовки і проведення масових і офіційних заходів: свята, народні гуляння, фестивалі, спортивні змагання, з'їзди, міжнародні конференції та симпозіуми – на міських вулицях і дорогах допускається розміщувати над проїзною частиною засоби святкового оформлення та відповідну інформацію за умови виконання вимог цього стандарту і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехрещень, пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів та іншого дорожнього обладнання.

3.7.4Забороняється розміщувати споруди торговельно-побутового призначення, рекламоносії та інші об'єкти дорожнього сервісу:

  • на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях, штучних спорудах;
  • ближче ніж до перехрещень вулиць та пішохідних переходів.
  • ближче ніж до перехрещень, шляхопроводів, мостів на автомобільних дорогах загального користування;
  • на зупинці маршрутних транспортних засобів ближче ніж у межах видимості в обидва боки тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку (крім кіосків для продажу проїзних квитків);
  • ближче ніж від залізничних переїздів.

3.7.5Автомобільні стоянки та АЗС повинні бути розташовані не ближче ніж до кромки проїзної частини, відокремлені від неї огородженням згідно з ДСТУ 2735 або розділювальними смугами і обладнані під'їздами.

  1. Під'їзди до АЗС повинні мати перехідно-швидкісні смуги: у населених пунктах – відповідно до ДБН 360; поза населеними пунктами – відповідно до СНиП 2.05.02.
  2. На дорогах загального користування біля АЗС повинні розміщуватися огороджені автостоянки місткістю не менше ніж на 15 вантажних автомобілів.

4 ВИМОГИ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОГО РУХУ, ОБЛАДНАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ, ВУЛИЦЬ І ДОРІГ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ТА ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕЇЗДІВ

4.1Дорожні знаки

  1. Автомобільні дороги, вулиці і дороги населених пунктів повинні бути обладнані дорожніми знаками згідно з ДСТУ 2586 та ДСТУ 3308, що установлюються відповідно до проектів організації дорожнього руху, узгоджені і затверджені в установленому порядку.
  2. Поверхня знаків повинна бути чистою, без пошкоджень, що утруднюють їх сприйняття.
  3. Відстань видимості дорожнього знака повинна бути не менше ніж за ходом руху, а у разі двобічного розміщення дорожнього знаку – в обидва боки,
  4. Для дорожніх знаків з світлоповертальною поверхнею у процесі їх експлуатації допускається зниження питомого коефіцієнта сили світла, кд • лк-1 • м-2: для білого кольору – до 15, для жовтого – до 12, для червоного – до 4, для зеленого – до 5, для синього – до 2.

4.1.5Середня яскравість елементів зображення дорожніх знаків із внутрішнім освітленням не повинна бути менше ніж, кд • м-2: 120 – для білого кольору, 35 – для жовтого, 8 – для зеленого, 12 – для червоного, 5 – для синього.

Яскравість елементів чорного кольору не повинна перевищувати 4 кд • м-2.

  1. Заміну пошкоджених, а також таких попереджувальних знаків і знаків пріоритету, що не відповідають 4.1.4 і 4.1.5, слід здійснювати протягом доби з моменту виявлення, решти знаків – протягом 3 діб, а тимчасових – терміново. Відсутні дорожні знаки повинні бути установлені негайно.
  2. Тимчасово установлені дорожні знаки повинні бути зняті протягом доби після усунення причин, що викликали необхідність їх установлення.

4.2Розмітка дорожня

  1. Розмітку автомобільних доріг, а також вулиць і доріг населених пунктів слід виконувати і наносити відповідно до ДСТУ 2587.
  2. Дорожня розмітка у процесі експлуатації повинна бути помітна у будь-який час доби (за умови відсутності снігу та ожеледі на покритті).
  3. Дорожня розмітка повинна бути відновлена протягом 30 діб з моменту виявлення пошкодження за таких умов:

–у разі зносу поздовжньої розмітки по площі її елементів більше ніж 30 % – для нітрофарби і 50 % – для термопласту (вимірювання провадиться на ділянці довжиною );

  • якщо фактичне значення відстані видимості розмітки буде менше за нормативні значення відповідно до таблиці 15;
  • за питомого коефіцієнта сили світла розмітки, що виконана із світлоповертальних матеріалів, менше ніж 80 – для білого кольору і менше ніж 48 кд • лк –1 • м-2 – для жовтого;
  • за коефіцієнта зчеплення розмітки менше ніж 0,75 величини фактичного коефіцієнта зчеплення дорожнього покриття, суміжного з розміткою.

Таблиця 15

Категорія доріг і вулиць

Максимально допустима швидкість руху легкових автомобілів, км/год

Відстань видимості горизонтальної розмітки, м

Відстань видимості вертикальної розмітки, м

поздовжньої

поперечної

інших видів

Дороги загального користування:

І а

130

200

130

200

200

інші дороги

90

135

135

135

135

ділянки доріг у межах населених пунктів

60

90

70

90

90

Вулично-шляхова мережа населених пунктів:

магістральні вулиці і вулиці загальноміського значення

90

135

135

135

135

вулиці і дороги місцевого значення

60

90

70

90

90

4.3Дорожні світлофори

  1. Дорожні світлофори, що установлюються на автомобільних дорогах, на вулицях і дорогах населених пунктів, на залізничних переїздах повинні відповідати вимогам ГОСТ 25695, а їх розміщення і режим роботи – ГОСТ 23457.
  2. Всі деталі світлофора або елементи його кріплення не повинні мати пошкоджень і руйнувань, що впливають на їх функціонування.

Символи, що нанесені на розсіювачі, повинні розпізнаватися на відстані не менше ніж .

  1. У процесі експлуатації допускається зниження сили світла сигналу світлофора в осьовому напрямку не більше ніж на 30 % значень, установлених ГОСТ 25695.
  2. Заміну джерела світла, що вийшло з ладу або не відповідає 4.3.3, слід здійснювати протягом доби з моменту виявлення несправності, а пошкодженої електромонтажної схеми в корпусі світлофора або електричного кабелю – протягом 3 діб.

4.4Дорожні огородження і бортовий камінь

4.4.1Установлення дорожніх огороджень на небезпечних для руху ділянках автомобільних доріг, вулиць і доріг населених пунктів, а також на залізничних переїздах повинно відповідати вимогам ДСТУ 2734, ДСТУ 2735, СНиП 3.06.03.

  1. Пофарбування дорожніх огороджень повинно відповідати вимогам ДСТУ 2587.
  2. Стояки і балки дорожніх огороджень не повинні мати пошкоджень, що знижують розрахункові показники міцності і довговічності.
  3. Пошкоджені елементи дорожніх огороджень підлягають відновленню або заміні протягом 5 діб з моменту виявлення дефектів, а їх пофарбування – протягом доби після відновлення.
  4. Окремі бортові камені підлягають заміні протягом 5 діб з моменту виявлення, якщо їх відкрита поверхня має руйнування більше ніж на 20 % площі, а також, якщо на поверхні є сколи глибиною більше ніж або порушено їх установлення.

4.5Сигнальні стовпчики і маячки

  1. Сигнальні стовпчики і маячки слід установлювати відповідно до вимог ДСТУ 2735.
  2. Сигнальні стовпчики і маячки не повинні мати руйнувань та деформацій і повинні бути виразно помітними у світлу пору доби на відстані не менше ніж .
  3. Сигнальні стовпчики і маячки повинні мати пофарбування, вертикальну розмітку і світлоповертальні елементи відповідно до вимог ДСТУ 2587.
  4. Пошкоджені сигнальні стовпчики або світлоповертальні елементи на них повинні бути замінені протягом 5 діб з моменту виявлення пошкодження.
  5. Заміну джерела світла, що вийшло з ладу, або пошкодженого елементу маячка слід здійснювати протягом доби з моменту виявлення несправності.

4.6Зовнішнє освітлення

4.6.1 Рівень освітлення доріг, вулиць та площ в населених пунктах повинен відповідати таблиці 16.

Таблиця 16

Вулиці, дороги та площі

Найбільша інтенсивність руху в обох напрямках, тис. авт./год

Середня яскравість покриття, кд/м2, не менше ніж

Середня горизонтальна освітленість покриття, лк, не менше ніж

Магістральні вулиці і дороги загальноміського значення; площі *: головні, вокзальні, транспортні, передмостові та багатофункціональних транспортних вузлів

Більше ніж 3

Більше ніж 1 до 3

Від 0,5 до 1

Менше ніж 0,5

1,6

1,2

0,8

0,6

20

20

15

15

Магістральні вулиці і дороги районного значення, площі перед громадськими будовами та спорудами (стадіонами, театрами, виставками, торговельними центрами, колгоспними ринками та іншими місцями масового відвідування)

Більше ніж 2

Більше ніж 1 до 2

Від 0,5 до 1

Менше ніж 0,5

1,0

0,8

0,6

0,4

15

15

10

10

Вулиці та дороги місцевого значення: житлові вулиці, дороги промислових та комунально-складських зон; проїзди; вулиці і дороги сільських населених пунктів: головні вулиці, житлові вулиці, проїзди, площі перед громадськими будовами та спорудами селищного значення

0,5 і більше

Менше ніж 0,5

0,4

0,2

6

4

* Норма середньої яскравості або середньої освітленості покриття проїзної частини в межах транспортного перехрещення в двох і більше рівнях повинна відповідати освітленню основної магістралі, на якій воно розташоване.

4.6.2 Рівень освітлення небезпечних ділянок, площ, бульварів, пішохідних вулиць і переходів, а також непроїзних частин вулиць і доріг населених пунктів повинен відповідати таблиці 17.

Таблиця 17

Освітлювані об'єкти

Середня освітленість горизонтальної поверхні, не менше ніж, лк

Місця концентрації ДТП та аварійно-небезпечні ділянки в населених пунктах

20

Перехрестя

20

Тротуари, що відділені від проїзної частини

4

Посадочні майданчики маршрутних транспортних засобів

20

Пішохідні містки

10

Наземні пішохідні переходи

20

Автостоянки

4

Підземні пішохідні переходи

40

Пішохідні вулиці

10

Пішохідні доріжки бульварів та скверів, що прилягають до вулиць

6