13.14 Контактну рейку забороняється встановлювати: на паркових коліях до мотовозного депо, на навантажно-вивантажувальних коліях, на коліях руху залізничного рухомого складу, а також на коліях відстійно-ремонтного корпусу, цеху фарбування вагонів, в камері миття вагонів.

У камері обдування і відсмоктування пилу з вагонів слід встановлювати контактну рейку з типовим кріпленням.

13.15 На паркових коліях електродепо слід передбачати два витяжні тупики, які використовуються для маневрових переміщень і як запобіжні, а також обкочувальну колію

С.146 ДБН В.2.3-7-2003

довжиною 600-. Дозволяється використовувати частину витяжного тупику як обкочувальну колію.

Корисна довжина кожного витяжного тупику повинна дорівнювати довжині поїзда на перспективу.

13.16 Початок кривих на паркових коліях слід розташовувати на відстані не ближче від стіни відстійно-ремонтного корпусу. В обмежених умовах дозволяється зменшувати цю відстань до .

13.17 Відстійно-ремонтний корпус слід проектувати із умов встановлення на кожній колії одного поїзда (при розміщенні паркових колій з боку одного торця будівлі корпусу) або двох поїздів (при розміщенні паркових колій з боку двох торців будівлі корпусу) з кількістю вагонів в поїзді на перспективу.

При установленні на колії двох повних поїздів розрив між центрами автозчепів слід приймати не менше .

13.18 Нормативи прогонів відстійно-ремонтного корпусу повинні бути не менше величин за таблицею 18

13.19 Кількість колій у відстійно-ремонтному корпусі слід визначати із умов розміщення на них експлуатаційного парку поїздів, спецвагонів (вантажного поїзда, вагона-колієвимірювача, вагона-лабораторії), резервних вагонів (10 % експлуатаційної кількості вагонів), а також вагонів під накопичування на розвиток мережі метрополітену (за завданням на проектування), за виключенням поїздів, що залишаються за межами корпусу. При інвентарному парку до 200 вагонів кількість колій слід збільшувати на одну колію, при парку більше 200 вагонів - на дві колії.

Довжину кожної колії в корпусі слід визначати із розрахунків довжини поїзда, відстані поміж автозчепами суміжних вагонів та ширини проходу згідно з 4 і 5 таблиці 18.

Резервні вагони інвентарного парку слід розташовувати в прогонах відстійного корпусу на додаткових коліях або по одному вагону на коліях відстою поїздів.

ДБН В.2.3-7-2003 С.147

Таблиця 18

Показник

Розмір, м, в прогоні для:

Відстою і технічного обслуговування вагонів

поточних ремонтів ПР-1 і ПР-2

поточного ремонту ПР-3 (підйомного)

1. Висота від головки рейок до низу несучих конструкцій

4,8

4,8

9,6

2. Ширина проходу між кузовами вагонів(при відсутності колон і стін у міжколійї)

1,6

2,0

3,1

3. Ширина проходу:

- між колонами і кузовом вагона

1,35

1,5

-

- між повздовжніми стінами прогону і кузовом вагона

1,15

1,7*)

4,0**)

3,8*)

4,2**)

- дозволяється місцеве звуження на довжині не більше

1,1

1,1*)

2,6**)

2,4*)

2,8**)

4. Ширина проходу від передньої торцевої стіни до верхнього східця сходів в оглядову канаву

2,3

2,3

2,3

5. Те саме від задньої торцевої стіни

2,3

2,3

4,5

6. Відстань від верхнього східця сходів в оглядову канаву до осі автозчепу вагона

1,5

1,5

1,5

7. Глибина оглядової канави від головки рейок

1,4

1,4

1,4

8. Ширина оглядової канави

1,35

1,35

1,35

9. Висота воріт від головки рейок

3,9

3,9

3,9

10. Ширина воріт

3,8

3,8

3,8

*) Ширина проходу між кузовом вагона і стіною, протилежною стіні майстерень.

**) Ширина проходу між кузовом вагона і стіною майстерень.

С.148 ДБН В.2.3-7-2003

13.20 На усіх коліях відстійно-ремонтного корпусу і цеху поточного ремонту ПР-3 необхідно передбачати оглядові канави. Бокові стіни канав, які призначені для ремонту рухомого складу, повинні мати покриття світлих тонів, що легко миються.

Рівень підлоги у відстійно-ремонтних прогонах (окрім прогону ПР-3) слід приймати нижче рівня головки рейок на ; дозволяється на вимогу замовника - приймати в рівні головок рейок. У цеху поточного ремонту ПР-3 рівень підлоги необхідно приймати на рівні головок рейок.

У цеху поточного ремонту ПР-3 та відстійно-ремонтному корпусі, де верх головок рейок колій і поверхня підлоги знаходяться на одному рівні, слід між оглядовими канавами передбачати евакуаційні переходи, що розташовуються один від одного на відстані, яка дорівнює подвійній довжині вагона. Ширина переходів повинна бути не менше в світлі, висота - не менше . В стінах оглядових канав по осі примикання евакуаційних переходів слід передбачати відкриті отвори розміром в світлі х без бічних виступів та порогів. В місцях перепаду висот підлоги оглядової канави та переходу слід передбачати бетонні сходи з числом східців не менше трьох.

13.21 У відстійно-ремонтному корпусі або у цеху ПР-3 слід встановлювати верстат для обточування колісних пар без викочування їх з-під вагона.

У цеху ПР-3 слід передбачати, за окремим проектним завданням, ділянку для проведення повного огляду колісних пар без зміни елементів і окрему колію для повного діагностування поїздів.

13.22 Полотна воріт відстійно-ремонтного корпусу повинні бути обладнані електроприводами, зблокованими з повітряно-тепловими завісами. Ворота повинні мати ущільнення у закритому положенні, а також оглядові вікна на висоті від рівня головок рейок до низу вікна. В одному із полотен воріт кожного прогону необхідно передбачати двері розміром х , як правило, без порогу.

Застосування розсувних та підйомних воріт не дозволяється.

13.23 Електропостачання будівель, установок і мереж електродепо необхідно забезпечувати:

ДБН В.2.3-7-2003 С.149

  • від тяговознижувальної підстанції, розміщеної в окремо розташованній будівлі або в будівлі, зблокованій з іншою будівлею;
  • від знижувальної підстанції, розміщеної у відстійно-ремонтному корпусі.

13.24 Електропостачання підстанцій електродепо слід передбачати у відповідності з 8.2.

13.25 Живлення тягової мережі слід передбачати постійним струмом напругою 825 В: основне - від тяговознижувальної підстанції електродепо резервне - від контактних рейок з'єднувальних колій вітки в електродепо.

Живлення силових, освітлювальних електроприймачів і засобів зв’язку слід передбачати змінним струмом напругою 380/220 В від загальних трансформаторів з глухозаземленою нейтраллю, а обладнання АТРП - змінним струмом напругою 220 В від трансформаторів з ізольованою нейтраллю.

13.26 На тяговознижувальній підстанції слід встановлювати два випрямних агрегати: робочий та резервний. До одного із агрегатів слід приєднати лінію живлення розподільного пункту 825 В (РП-1 825 В) у відстійно-ремонтному корпусі, до другого агрегату - лінію живлення розподільного пункту 825 В (РП-2 825 В) на паркових коліях. Між РП-1 і РП-2 слід передбачати кабельну перемичку (чисту або через контактні рейки) із роз'єднувачами з ручними приводами.

В лініях живлення 825 В на підстанції необхідно застосовувати швидкодіючі вимикачі і роз'єднувачі з електроприводами; в РП – роз’єднувачі з ручними приводами.

Для живлення ланцюгів керування і сигналізації підстанції слід передбачати перетворювач змінного струму в постійний струм з резервним джерелом постійного струму (як правило, лужної акумуляторної батареї у шафі живлення і керування; дозволяється встановлення кислотної акумуляторної батареї, якщо це обумовлено завданням на проектування).

13.27 Контактна мережа паркових колій повинна розділятися на дві секції колій. Живлення контактної мережі слід забезпечувати від РП-1 і РП-2. Контактні рейки окремих колій (витяжної, обкочувальної та ін.) необхідно відділяти від іншої мережі роз'єднувачами з ручними приводами.

С.150 ДБН В.2.3-7-2003

У відсмоктувальній мережі паркових колій слід передбачати перемички між тяговими нитками ходових рейок колій перед відстійно-ремонтним корпусом. На кожній ділянці колії повинні забезпечуватися два шляхи відсмоктування тягового струму.

13.28 У кожній лінії живлення і відсмоктування, а також у перемичках контактних і ходових рейок необхідно передбачати два кабелі. Дозволяється виконувати перемичку контактних рейок одним кабелем при закільцьованій схемі живлення контактних рейок.

13.29 У відстійно-ремонтному корпусі вздовж кожної колії по всій довжині корпусу депо слід передбачати контактний шинопровід напругою 825 В із спеціальними струмознімальними каретками. Контактний шинопровід слід розташовувати на висоті від рівня головок рейок з правого боку колії в напрямку руху поїзда із корпусу.

Над воротами всередині корпусу необхідно розташовувати позитивну і негативну шини 825 В. Позитивну шину слід розділяти на дві секції, які з'єднуються роз'єднувачами з ручним приводом. Одна секція повинна підключатися до РП-1 825 В, друга - до контактної рейки крайньої паркової колії. Негативну шину на початку і в кінці слід з'єднувати з відсмоктувальною мережею паркових колій.

Кожну ходову рейку відстійно-ремонтного корпусу слід відокремлювати від рейок паркових колій двома ізолюючими стиками. Один стик необхідно встановлювати всередині корпусу, а другий – ззовні з відстанню між ними, що дорівнює .

Контактний шинопровід і тягова нитка ходової рейки кожної колії повинні підключатися до шин 825 В роз'єднувачами із загальним ручним приводом. У пристроях контактного шинопроводу і тягової нитки ходової рейки слід враховувати вимоги згідно з 14.25.

13.30 Кожна колія повинна бути обладнана звуковою і світловою сигналізацією, що попереджує про подачу напруги в контактний шинопровід цієї колії з обладнанням екстреного відключення 825 В згідно з 14.25.

13.31 Прогони відстійно-ремонтного корпусу, а також адміністративні і допоміжні приміщення повинні мати природне і штучне освітлення з врахуванням вимог СНіП 11-4 і КСЦ Метро-2.

ДБН В.2.3-7-2003 С.151

13.32 Загальне штучне освітлення прогонів відстійно-ремонтного корпусу слід робити світильниками з люмінесцентними лампами

13.33 Освітлення оглядових канав відстійно-ремонтного корпусу і евакуаційних переходів слід передбачати:

  • загальнельне - стаціонарними світильниками (з сітками) напругою 220 В, конструкція яких повинна виключати можливість доступу до лампи без застосування інструменту, з встановленням світильників через на кожному боці канави в шаховому порядку і по одному світильнику в кожному евакуаційному переході;
  • місцеве - переносними світильниками напругою 12 В з підключенням до штепсельних розеток, які повинні встановлюватися на одному боці канави через . В канавах колій поточного ремонту штепсельні розетки слід встановлювати через на кожному боці в шаховому порядку.

В проходах між коліями у відстійно-ремонтному корпусі з пониженою підлогою слід передбачати на зовнішній боковій поверхні шпали кожної колії мережу місцевого освітлення напругою 12 В з штепсельними розетками, що встановлюються через кожні .

Мережі освітлення у канавах і переходах слід прокладати в тонкостінних металевих трубах.

13.34 В прогонах відстійно-ремонтного корпусу, де проводиться поточний ремонт вагонів, вздовж поздовжніх стін і колон слід прокладати мережі напругою 380/220 В зі штепсельними роз'ємами через кожні для підключення зварювальних агрегатів і агрегатів регулювання потужністю 20 кВт, а також мережі напругою 42 В з розетками для електроінструментів.

У цехах поточного ремонту ПР-1.ПР-2 і ПР-3 на коліях прокатування вагонів в оглядових канавах слід передбачати мережу постійного струму напругою 65 В з штепсельними роз'ємами (160 А), що розташовані через , з живленням від випрямних агрегатів потужністю 10 кВт.

13.35 Кабелі на території електродепо слід прокладати в колекторах, трубах, наземних лотках, а також відкрито без огороджування в будівлі корпусу і на залізобетонних глухих огорожах території.

Кабелі під коліями слід прокладати в металевих трубах з підсиленим захисним покриттям за ГОСТ 9.602. Прокладання кабелів в місцях розташування стрілок і хрестовин

С.152 ДБН В.2.3-7-2003

стрілкових переводів не дозволяється.

Відстань між найближчою рейкою колій і паралельно прокладеним кабелем повинна бути не менше .

13.36 В оглядових канавах відстійно-ремонтного корпусу слід передбачати ніші довжиною , висотою , глибиною з обох боків через кожні для встановлення електрообладнання, а також прокладати мережу очищеного від вологи і мастил стисненого повітря з встановленням повітророзбірних кранів через кожні . В оглядових канавах слід передбачати встановлення обладнання для збору конденсату.

13.37 У торці кожного прогону відстійно-ремонтного корпусу нeo6xідно передбачати встановлення раковин з підведенням холодної та гарячої води і приєднання іі до мережі побутової каналізації.

13.38 У мотовозному депо слід передбачати відстій, поточний і позаплановий ремонти тягових і причіпних одиниць господарських поїздів. Довжину депо слід розраховувати, виходячи з кількості тягових і причіпних одиниць, але не менше . Кількість колій у депо повинна бути не менше чотирьох, передбачаючи в них оглядові канави з евакуаційними переходами згідно з 13.20.