Рішення колегії від 14.03.2008 р. № 2 Про стан нормативного забезпечення контролю за будівництвом об’єктів промислового призначення


Про стан нормативного забезпечення контролю за будівництвом об’єктів промислового призначення

Рішення колегії від 14 березня 2008 р. № 2

Заслухавши і обговоривши інформацію віце-президента державної корпорації «Укрмонтажспецбуд» В.П. Адріанова стосовно існуючого стану з використанням нормативної бази (технологічного проектування) в умовах постійно зростаючих обсягів робіт при будівництві об’єктів промислового призначення, колегія відмічає, що втрата чинності з 1.01.2008 року дії значної кількості нормативних документів колишнього СРСР (ВСН, ОСТ, РСН, РД та інші) суттєво ускладнила роботу проектних організацій у частині розроблення проектів організації будівництва і проектів виконання робіт, будівельно-монтажних організацій при дотриманні ними технології спорудження об’єктів, а також Держархбудінспекції в ході проведення експертизи ліцензіатів та інспектування дотримання технології будівельних процесів безпосередньо на будмайданчиках.

З метою поліпшення стану з нормативним забезпеченням будівництва об’єктів базових галузей економіки колегія вирішила:

1. Вважати за доцільне підготувати і укласти в першому кварталі 2008 року Угоду між Держархбудінспекцією та державною корпорацією «Укрмонтажспецбуд», в якій визначити основні напрямки практичної роботи нормативно-технічного забезпечення контролю будівництва об’єктів промислового призначення.

2. Доручити корпорації «Укрмонтажспецбуд» спільно з Держархбудінспекцією розробити і запровадити систему інформування органів з ліцензування щодо нормативів технологічного проектування при виконанні монтажних і спеціальних будівельних робіт.

3. Рекомендувати корпорації «Укрмонтажспецбуд» визначити перелік першочергових нормативів, які необхідно удосконалити та підготувати відповідні пропозиції Мінрегіонбуду України щодо виділення необхідних бюджетних коштів та їх перегляд.

4. Корпорації «Укрмонтажспецбуд» опрацювати пропозиції щодо підвищення статусу групи нормативів з технологічного проектування до рівня стандартів України.

5. Внести пропозицію Мінрегіонбуду України стосовно надання державній корпорації «Укрмонтажспецбуд» повноважень щодо розроблення та затвердження відповідної відомчої нормативної бази з технологічного проектування.

Голова колегії

О. Бондаренко