(пункт 17 у редакції наказу Державної
 податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

18. З числа обов'язків з ведення Реєстру Державна податкова адміністрація України виконує:

розробку організаційних та методологічних принципів ведення Реєстру, забезпечення організації обліку платників, що підлягають оподаткуванню;

присвоєння платникам податку індивідуального податкового номера;

розробку технології та програмно-технічних засобів ведення Реєстру платників податку;

виконання функцій адміністратора бази даних (накопичення, аналіз даних, що надходять з регіональних органів державної податкової служби, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо);

автоматизоване ведення бази Реєстру;

розробку інструктивних, нормативних документів на створення, ведення та користування даними Реєстру.

19. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють:

виконання функцій адміністратора бази даних (накопичення, аналіз даних, що надходять з місцевих органів державної податкової служби, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо);

облік осіб, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість та перебувають на їх території;

передавання змін і доповнень до Реєстру в центральний орган державної податкової служби України.

20. Державні податкові інспекції в районах, містах і районах міста, а також міжрайонні та об'єднані здійснюють:

приймання реєстраційних заяв, контроль за повнотою даних щодо відповідності нормативним документам;

обробку даних реєстраційних заяв та формування файлів для передання до регіональних органів податкової служби;

приймання файлів з регіональних баз Реєстру з присвоєними індивідуальними податковими номерами;

видачу Свідоцтв та засвідчення копій;

формування бази даних платників податку на додану вартість.

Перереєстрація

21. Перереєстрація платника податку на додану вартість проводиться та Свідоцтво підлягає заміні в разі виникнення змін у даних платника податку на додану вартість, які стосуються ідентифікаційного коду ЄДРПОУ, реєстраційного (облікового) номера із ТРДПАУ та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, та якщо зміни, не пов'язані із припиненням платника податку на додану вартість, крім випадків, визначених абзацом другим пункту 8 цього Положення, або відповідно до Порядку обліку такі зміни не передбачають зняття з обліку платника податку на додану вартість в одному податковому органі і взяття на облік в іншому.

(абзац перший пункту 21 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

Для заміни Свідоцтва платник податку на додану вартість зобов'язаний у десятиденний строк після виникнення змін подати до податкового органу, у якому він перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація". До такої заяви мають бути додані Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва. Податковий орган видає платнику податку нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого в такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день десятиденного строку від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація".

(абзац другий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

(пункт 21 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 15.12.2004 р. N 707,
 у редакції наказу Державної податкової
 адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

У період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник податку на додану вартість використовує реквізити старого Свідоцтва. За потреби орган державної податкової служби повертає платнику податку на додану вартість на цей період старе Свідоцтво та необхідну кількість засвідчених копій старого Свідоцтва із спеціальними записами про термін його дії:

"Свідоцтво дійсне до <дата, що відповідає останньому дню десятиденного строку від дня отримання додаткової реєстраційної заяви>,

запис зроблено <дата>".

Запис у Свідоцтві та всіх засвідчених копіях Свідоцтва засвідчується підписом керівника (заступника керівника) органу державної податкової служби та печаткою.

(пункт 21 доповнено абзацами згідно з наказом Державної
 податкової адміністрації України від 04.12.2008 р. N 755)

21.1. Перереєстрація платника податку не є обов'язковою у зв'язку із зміною найменування чи статусу органу державної податкової служби, який видав Свідоцтво, а також у випадках ліквідації чи реорганізації такого органу (злиття, приєднання, виділу, поділу, перетворення), при яких здійснюється зняття з обліку платника податку в одному органі державної податкової служби та взяття на облік в іншому.

Якщо дані платника податку не змінилися, видане таким органом державної податкової служби Свідоцтво залишається чинним та не підлягає обов'язковій заміні до виникнення змін у даних платника податку. На бажання та за заявою платника податку Свідоцтво може бути замінене в такому самому порядку, як і при перереєстрації.

(пункт 21 доповнено підпунктом 21.1 згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

21.2. Перереєстрація платника податку та заміна Свідоцтва не є обов'язковими у зв'язку із зміною форми Свідоцтва.

Якщо ідентифікаційний код ЄДРПОУ, реєстраційний (обліковий) номер із ТРДПАУ, найменування (прізвище, ім'я, по батькові) та місцезнаходження (місце проживання) платника податку не змінилися, видане податковим органом Свідоцтво про реєстрацію платником податку на додану вартість за старою формою залишається чинним та не підлягає обов'язковій заміні до виникнення змін у даних платника податку, що вказуються у Свідоцтві. При цьому датою реєстрації платником податку вважається дата видачі, зазначена у Свідоцтві за старою формою, а датою початку дії Свідоцтва є дата видачі, зазначена у такому Свідоцтві.

(абзац другий підпункту 21.2 пункту 21 із змінами, внесеними
 згідно з наказом Державної податкової адміністрації України
 від 01.09.2008 р. N 560)

На бажання та згідно із заявою платника податку Свідоцтво за старою формою може бути замінене на Свідоцтво за новою формою у такому самому порядку, як і при перереєстрації.

(пункт 21 доповнено підпунктом 21.2 згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

22. У разі псування чи зношення Свідоцтва для отримання нового Свідоцтва платник податку на додану вартість подає до податкового органу, у якому він перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою "перереєстрація у зв'язку із псуванням Свідоцтва", Свідоцтво, усі засвідчені копії Свідоцтва, оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за Свідоцтво.

При втраті Свідоцтва для отримання нового Свідоцтва платник податку на додану вартість подає до податкового органу, у якому він перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою "перереєстрація у зв'язку з утратою Свідоцтва", усі засвідчені копії Свідоцтва, оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за Свідоцтво, пояснювальну записку за підписом платника податку (для фізичних осіб) або керівника платника податку (для юридичних осіб) щодо втрати Свідоцтва.

При отриманні документів, визначених абзацом першим або другим цього пункту, податковий орган уносить відповідний запис до Реєстру, видає нове Свідоцтво (за новим номером) у такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому не змінюється дата реєстрації платником податку. Датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день десятиденного строку від дня отримання реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація у зв'язку із псуванням (утратою) Свідоцтва".

(абзац третій пункту 22 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

Якщо про втрату Свідоцтва платник податку повідомляє податковий орган одночасно з поданням заяви про анулювання реєстрації згідно з пунктом 25 цього Положення, то в разі задоволення заяви про анулювання реєстрації не видається нове Свідоцтво, у разі відмови в анулюванні реєстрації видається нове Свідоцтво замість утраченого.

(пункт 22 у редакції наказу Державної
 податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

Зміна платником податку на додану вартість місцезнаходження або переведення на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу в складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків

(назва розділу в редакції наказу Державної
 податкової адміністрації України від 14.04.2000 р. N 170)

23. Зняття з обліку платника податку на додану вартість в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому здійснюється в такому порядку:

23.1. У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) платника податку на додану вартість, яка відповідно до Порядку обліку передбачає зняття з обліку платника податку на додану вартість в одному податковому органі і взяття на облік в іншому, відомості про таку зміну надходять до податкового органу за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) у порядку, визначеному розділом 8 Порядку обліку.

(абзац перший пункту 23.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 15.12.2004 р. N 707,
 у редакції наказу Державної податкової
 адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

Платник податку на додану вартість у 20-денний термін від дня отримання від органу державної податкової служби, в якому платник перебував на обліку (далі - орган державної податкової служби), повідомлення про зарахування до категорії великих (форма N 15-ОПП) та переведення у зв'язку з цим на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу у складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків [далі - інспекція (підрозділ)], зобов'язаний подати (надіслати) до інспекції (підрозділу) попереднє свідоцтво платника податку на додану вартість та всі його копії.

У разі виключення платника податку на додану вартість з категорії великих такий платник податків у 20-денний термін від дня отримання від інспекції (підрозділу) повідомлення про виключення платника податків з категорії великих (форма N 15-ОПП) та переведення його у зв'язку з цим на обслуговування до органу державної податкової служби за попереднім місцем обліку зобов'язаний подати (надіслати) до органу державної податкової служби попереднє свідоцтво платника податку на додану вартість та всі його копії.

(пункт 23.1 доповнено абзацами згідно з наказом Державної
 податкової адміністрації України від 14.04.2000 р. N 170)

23.2. У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) платника податку на додану вартість, яка відповідно до Порядку обліку передбачає зняття з обліку платника податку на додану вартість в одному податковому органі і взяття на облік в іншому, відомості про таку зміну надходять до податкового органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) у порядку, визначеному розділом 8 Порядку обліку.

Для заміни Свідоцтва у двадцятиденний строк після взяття на облік у податковому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платник податку на додану вартість зобов'язаний подати до цього податкового органу додаткову реєстраційну заяву з позначкою "Зміна місцезнаходження". До такої заяви мають бути додані Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва. Податковий орган видає платнику податку нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого в такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день десятиденного строку від дня отримання реєстраційної заяви з позначкою "Зміна місцезнаходження".

(абзац перший підпункту 23.2 замінено абзацами першим і другим згідно з
 наказом Державної податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17,
 у зв'язку з цим абзаци другий та третій
 вважати відповідно абзацами третім та четвертим,
абзац другий підпункту 23.2 пункту 23 із змінами, внесеними
 згідно з наказом Державної податкової адміністрації України
 від 01.09.2008 р. N 560)

Абзац третій підпункту 23.2 пункту 23 виключено

(пункт 23.2 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 14.04.2000 р. N 170,
 абзац третій пункту 23.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 14.02.2002 р. N 72,
 виключено згідно з наказом Державної
 податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

Абзац четвертий підпункту 23.2 пункту 23 виключено

(пункт 23.2 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 14.04.2000 р. N 170,
 абзац четвертий пункту 23.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 14.02.2002 р. N 72,
 виключено згідно з наказом Державної
 податкової адміністрації України від 01.09.2008 р. N 560)

23.3. Органами державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням проводиться процедура зняття з обліку платника податку, а орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням - здійснює процедуру взяття його на облік. При цьому в пакеті документів, які надсилаються органом державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням, обов'язково подається інформація про кількість завірених копій Свідоцтва.