5.7.2. Перед початком робіт в умовах руху потягів, інтенсивного руху на автомобільних дорогах, в умовах діючих підприємств і міської забудови відповідальному виконавцю робіт видається наряд-допуск на проведення робіт підвищеної небезпеки згідно з п. 3.2 цих Правил.

5.7.3. Робоча документація і порядок проведення робіт погоджуються із заінтересованими організаціями (служби Укрзалізниці, ДАІ МВС).

5.7.4. Будівництво шляхопроводу над (або під) діючими коліями здійснюється за ПВР, в якому відображаються етапність робіт і заходи щодо забезпечення безпеки руху на діючих коліях.

5.7.5. В ПВР визначаються зони підвищеної небезпеки, що зв’язані з рухом потягів. Ці зони огороджуються, біля них установлюються написи і сигнальні знаки, які видно в нічний час.

5.7.6. Місця проведення робіт, на яких може статися порушення цілісності земляного полотна діючої колії або габариту приближення споруд, огороджуються переносними сигналами згідно з “Інструкцією по сигналізації на залізницях України” та “Инструкцией по обеспечению безопасности движения поездов при производстве путевых работ”.

Передбачається огородження місць проведення робіт за схемою раптового виникнення перешкод.

5.7.7 Не допускається наближення людей до проводів, які знаходяться під напругою, або неогороджених частин контактної мережі на відстань менше 2 м, доторкуватися до обірваних проводів контактної мережі, ВЛ і сторонніх предметів, які знаходяться на них, незалежно від того, дотикаються вони чи ні до землі або заземлених конструкцій, і наближатися до них на відстань менше 10 м.

Робота підіймальних кранів на коліях, сусідніх з електрифікованими, або з “поля” проводиться за умови, що жодна частина крана (стріла, трос) не знаходитиметься ближче 4 м до проводів або частин контактної мережі, які перебувають під напругою. В іншому разі робота проводиться після вимикання контактної мережі.

5.7.8. Установлені над електрифікованими залізничними коліями прогінні будови заземлюються до відновлення напруги в контактній мережі.

5.7.9. Улаштування котлованів у тілі конуса, в насипу існуючого земляного полотна або близько від нього, поперечних прорізів для проведення робіт виконуються за проектами з розробленням конструкцій кріплень стінок і перекриття прорізів, які забезпечують безпеку руху потягів або автомобільного транспорту.

5.7.10. Не дозволяється сідати на рейки, всередині рейкової колії і між коліями.

У нічний час ділянка робіт освітлюється, джерело світла встановлюється на висоті і під кутом нахилу світлової осі, що виключає осліплювальну дію світлового потоку на машиніста потяга, який рухається.

5.7.11. До початку робіт в умовах міської забудови і інтенсивного руху транспортних засобів уточнюється положення всіх інженерних комунікацій в зоні робіт.

Перенесення комунікацій проводиться до початку виконання робіт.

5.7.12. Незахищена частина комунікацій огороджується з установленням заборонних знаків.

5.7.13. Територія будівельного майданчика огороджується. Передбачається освітлення з дотриманням діючих норм. В місцях в’їзду і виїзду з території будівництва установлюються щити з написом: “Бережися автомобіля!”

5.7.14. Роботи з реконструкції і підсилення штучних споруд на висоті більше 1,3 м проводяться із застосуванням засобів підмащування, захисних поясів та інших пристосувань для забезпечення безпечного проведення робіт.

5.7.15. Реконструкція і посилення прогінних будов мостів без перерви руху потягів проводиться з дотриманням застережних заходів:

– засоби підмащування не повинні виходити за межі габариту наближення споруд;

– інструменти мають бути у сумці, що підвішена через плече працівника;

– для роботи на прогінних будовах з їздою понизу улаштовуються суцільні щільні настили, які перекривають увесь простір між верхніми поясами ферм.

5.7.16. На мостах завдовжки до 50 м під час проходження потяга працюючі виходять за межі моста, на мостах довжиною більше 50 м – знаходяться на спеціальних площадках з перилами або також виходять за межі моста. Під час проходження потяга стояти на тротуарах біля перил моста не допускається.

5.7.17. Знімні автодрезини, дорожні вагончики та інші знімні рухомі одиниці, призначені для перевезення інструменту, матеріалів, обладнуються сигналами згідно з “Інструкцією по сигналізації на залізницях України”.

5.7.18. Розвантаження та складування будматеріалів і конструкцій:

– на узбіччя земляного полотна достатньої ширини проводиться з дотриманням габариту та з огородженням підукісної частини насипу;

– на узбіччя недостатньої ширини – на спеціальні риштування, які розташовані на укосі насипу, з огородженням площадки біля підошви насипу;

– поблизу колії проводиться з дотриманням габариту наближення споруд.