Висота водяного затвору встановлюється залежно від робочого тиску. Усі гідрозатвори слід постійно промивати гарячою водою.

  1. За наявності газодувок на газовому тракті газодувки для пічного газу повинні бути герметичними та обігріватися парою або гарячою водою.

До газодувки повинна підводитися гаряча вода для промивання. Відведення конденсату і промивної води слід здійснювати через гідрозатвор.

  1. Щоб уникнути конденсації фосфору, електрофільтри повинні мати обігрів.
    1. У верхній частині електрофільтрів необхідно встановлювати продувні свічки, засувки на яких повинні бути постійно відкриті.

При обігріві електрофільтрів топковим газом слід здійснювати контроль за вмістом кисню в газі, що використовується для обігріву.

  1. У вузли електропечей та електрофільтрів, бункери, отвори, де під час роботи можливий контакт пічного газу з повітрям або маслом, необхідно безперервно подавати інертний газ.

Після кожного чищення та виконання робіт на системах "електрофільтр - конденсатор" необхідно проводити перевірку електрофільтра на герметичність опресуванням інертним газом.

  1. Обслуговувати електропечі, електрофільтри та інше електрообладнання, виконувати ремонтні або налагоджувальні роботи повинні підготовлені і атестовані електротехнічні працівники, що мають відповідну групу з електробезпеки, підтверджену посвідченням відповідно до вимог НПАОП 40.1-11.21-98.
    1. Виробництво фосфору та його неорганічних сполук повинно забезпечуватися безперебійним постачанням інертними газами.
    2. Кількість інертних газів, необхідних підприємству, необхідно визначати, виходячи з максимальної потреби в інертному газі всіх цехів і відділень з урахуванням періодичної потреби на продувку.
    3. Запас інертного газу в газгольдері повинен визначатися з урахуванням потреби створення інертних подушок в електродотримачах, завантажувальних отворах електропечей та масляних затворах електрофільтрів не менше ніж на 2 години.

Для виробництва фосфору з печами невеликої потужності (до 20 МВт) дозволяється не мати спеціального запасу інертного газу в газгольдерах за наявності резервної потужності установки отримання інертного газу.

  1. Вміст кисню в інертному газі для виробництва фосфору, фосфорної кислоти і фосфіду цинку не повинен перевищувати 2 %, а для п'ятисірчистого фосфору - 0,2 %.
    1. Відгалуження газопроводів, що підводять інертний газ до апаратів, розрахованих на тиск нижчий, ніж у газопроводі інертного газу, повинні бути обладнані автоматичними редукуючими пристроями, запобіжними гідравлічними клапанами (гідрозатворами) і манометрами з боку низького тиску.
    2. Автоматичні редукуючі пристрої і запобіжні клапани повинні бути відрегульовані на робочий тиск апаратів, в яких використовується інертний газ.
    3. Майданчик, на якому розміщуються цистерни з вуглекислотою, повинен мати огорожу і двері, що надійно замикаються, з написом: "Стороннім особам вхід заборонено".
  2. Вимоги безпеки під час виробництва фосфорної кислоти з фосфору і

фосфорного шламу

  1. Резервуари з фосфором потрібно розташовувати в спеціальному приміщенні (дозаторному відділенні), відокремленому від основного виробничого приміщення вогнетривкою стіною. У виробничому приміщенні дозволяється встановлювати ємності з фосфором місткістю не більше 20 м3.
    1. Ємність резервуарів у дозаторних відділеннях цехів, які застосовують фосфор, не повинна перевищувати дводобової потреби виробництва фосфору.
    2. Для запобігання потраплянню фосфорної кислоти в оборотну систему водопостачання слід передбачати контроль водневого показника активності іонів нагрітої води на відвідному колекторі нагрітої води.

При перевищенні регламентованого показника відведення води в оборотну систему необхідно припинити.

  1. Для запобігання потраплянню фосфорного ангідриду в повітря виробничого приміщення у башті спалювання необхідно підтримувати розрідження не більше 49 Па.
    1. У процесі дистиляції фосфорного шламу необхідно постійно контролювати тиск і температуру.

У процесі охолодження для уникнення утворення вакууму в системі дистиляції "куб - конденсатор" необхідно безперервно подавати азот достатній кількості.

  1. У технологічній схемі очищення фосфоровмісних стоків повинно бути передбачено повторне використання їх у виробництві.
  2. Вимоги безпеки під час виробництва п’ятисірчистого фосфору
    1. Зливати сірку в ємність необхідно через трубу, опущену до дна ємності, з метою зниження електростатичних зарядів та запобігання інтенсивному газовиділенню в період зливання.

Заливати сірку необхідно під рівень, наявний у ємності для сірки.

Для цього встановлюється обов'язковий нижній рівень сірки з подачею звукової або світлової сигналізації у разі його досягнення.

Повне звільнення збірників та мірників від сірки допускається тільки перед чищенням і ремонтом.

  1. Відігрівати застиглі трубопроводи з сіркою необхідно тільки парою. Застосування для цього відкритого вогню забороняється.
    1. Бункер для плавлення сірки слід обладнати місцевим відсмоктувачем. Проводити завантаження бункера для плавлення при вимкненій вентиляції забороняється.
    2. Установку для фільтрації сірки, включно з місцем для очищення від пеку, необхідно обладнати вентиляційною системою для видалення шкідливих виділень.
    3. Фільтрувальну установку для фосфору, а також сепаратор і грязьовик необхідно обладнати механічною витяжною вентиляційною системою для видалення шкідливих виділень при промиванні фільтра гарячою водою і спусканні шламу.
    4. Реакцію синтезу, процес охолодження та розмелювання п'ятисірчистого фосфору необхідно проводити в герметичних апаратах у середовищі інертного газу.
    5. Мірник для сірки слід обладнати пристроєм, який забезпечує необхідний залишок сірки, для запобігання потраплянню повітря в реактор.

Мірник для фосфору необхідно обладнати пристроєм, який запобігає потраплянню води в реактор.

  1. Реактор слід обладнати пристроєм, який забезпечує гарантований залишок продукту для запалу.

Реакція повинна проходити при працюючій мішалці і постійній подачі інертного газу.

  1. Передачу розплаву п'ятисірчистого фосфору з реактора в проміжний збірник необхідно здійснювати за допомогою інертного газу.
    1. Для запобігання переповненню збірника п'ятисірчистим фосфором і забезпечення наявності постійного гарантованого залишку продукту збірник необхідно обладнати сигнальною апаратурою для контролю рівня п'ятисірчистого фосфору.
    2. Переробку розплавленого п'ятисірчистого фосфору на луску слід проводити в середовищі інертного газу.
    3. На складах сірки і фосфору, а також у процесах їх попередньої обробки як інертного газу слід застосовувати азот.
    4. Для безперебійного забезпечення виробництва п'ятисірчистого фосфору інертним газом його запас встановлюється не менше п'ятидобової потреби при доставці зі сторони і не менше тридобової потреби при виробництві на місці.
    5. Реактор, збірник для п'ятисірчистого фосфору і машину для лускування слід забезпечити витяжними патрубками із запобіжними гідравлічними затворами, що забезпечують тиск усередині апаратів:
  • для реактора та збірника - не більше 245,17 Па;
  • для машини для лускування - не більше 490,34 Па.
    1. Реактор п'ятисірчистого фосфору необхідно обладнати системою блокування, яка виключає можливість подачі в реактор сірки і фосфору при вимкненій мішалці реактора при температурі запалу менше 350° C, і приладами для контролю температури у верхній і нижній зонах реактора.
    2. Трубу гідрозатвора витяжного патрубка реактора необхідно забезпечити автоматичним запірним клапаном, який дозволяє герметизувати реактор на час передавлювання п'ятисірчистого фосфору в збірник.

Коробки гідравлічних затворів слід встановлювати у витяжних шафах, з'єднаних з витяжною вентиляційною системою.

  1. Збірник п'ятисірчистого фосфору необхідно обладнати приладами контролю і регулювання температури в збірнику і обігрівачі.
    1. Машину для лускування п'ятисірчистого фосфору необхідно обладнати приладами автоматичного відключення подачі п'ятисірчистого фосфору в разі зупинки будь-якого агрегата системи подрібнення та системою протипожежного захисту, що спрацьовує при досягненні температури 470° C.
    2. Мірники фосфору і сірки у виробництві п'ятисірчистого фосфору слід забезпечити пристроями для контролю маси реагентів.
    3. Технологічне обладнання у відділенні розмелювання і пакування п'ятисірчистого фосфору необхідно надійно заземлити і захистити від статичної електрики.
    4. Бункер для п'ятисірчистого фосфору слід обладнати приладами, які сигналізують про його переповнення.

Подача розплаву в машину для лускування повинна автоматично вимикатися при досягненні продуктом верхнього рівня в бункері.

  1. Млини, бункер і шнек необхідно обладнати пристроєм для вирівнювання тиску.
    1. Засипання продукту в барабан або контейнер слід проводити тільки при працюючій витяжній вентиляції.

Барабан або контейнер при заповненні продуктом необхідно заземлювати.

  1. Барабани або контейнери після заповнення слід негайно герметично закрити та перемістити на склад.
    1. Розлитий або просипаний п'ятисірчистий фосфор потрібно негайно прибирати в металеві барабани. Змивати його водою забороняється.
  2. Вимоги безпеки під час виробництва фосфіду цинку
    1. Під час проведення реакції отримання фосфіду цинку необхідно забезпечити надійний приладовий контроль за співвідношенням цинк - фосфор.
    2. Перед кожним завантаженням цинку в реактор необхідно перевіряти стан реактора на наявність тріщин.
    3. Мірник для фосфору слід обладнати пристроєм, який запобігає потраплянню води в реактор.
    4. Реактор дозволяється встановлювати тільки у відключений муфель.
    5. Перед дозуванням фосфору реактор слід ретельно продути інертним газом не менше 5 хв.
    6. В конструкції апарата необхідно передбачити міцне закріплення дозуючої трубки та наявність захисного щитка, що оберігає від випадкових викидів фосфору.
    7. Порожню цапфу реактора слід обладнати засобами відсмоктування і видалення шкідливих виділень, які утворюються при завантаженні фосфору і проведенні реакції.

Продукти відсмоктування необхідно піддавати зволоженню в скрубері перед викидом їх в атмосферу.

Проведення реакції при вимкненому відсмоктуванні забороняється.

  1. Після закінчення реакції реактор необхідно продувати інертним газом не менше 15 хв.
    1. Операції охолодження, розмелювання, вивантаження та фасування фосфіду цинку необхідно проводити в атмосфері інертного газу при безперервній його подачі і відсмоктуванні.
    2. Фасування фосфіду цинку необхідно здійснювати в герметичній камері з місцевим відсмоктуванням.
  2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРИ ЗБЕРІГАННІ, ТРАНСПОРТУВАННІ РЕЧОВИН І МАТЕРІАЛІВ, ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
  3. Виробничі ємності з фосфором необхідно встановлювати в піддони з посиленою гідроізоляцією. Бічні стінки піддона слід розрахувати на гідростатичний тиск пролитого фосфору.

Місткість піддона потрібно розрахувати на прийом можливих протікань фосфору, який зберігається, в обсязі не менше місткості одного найбільшого резервуара і шару води не менше 200 мм.

  1. Резервуари для зберігання фосфору встановлюються в піддонах на фундаментах, висота і конструкція яких забезпечує можливість огляду і ремонту днища. Піддони складу потрібно забезпечити посиленою гідроізоляцією.
  2. Бочки з фосфором слід встановлювати вгору пробками в один ярус.
  3. Наливати жовтий фосфор необхідно в бочки, наповнені водою або незамер- заючим розчином, що має температуру не менше +50° C.
  4. Після наповнення бочок фосфором подальші операції з пакування дозволяється проводити тільки після застигання фосфору.
  5. Усі ємності, які містять фосфор, необхідно забезпечити підведенням інертного газу.
  6. Рідку сірку необхідно зберігати в теплоізольованих ємностях, які обігріваються парою або зовнішніми електричними пристроями та продуваються інертним газом.

Продувні трубопроводи від ємностей з рідкою сіркою повинні обігріватися і виводитися в атмосферу найкоротшим шляхом, щоб уникнути їх "заростання" сіркою.

  1. Ємності для зберігання рідкої сірки необхідно встановлювати в піддоні. Місткість піддона повинна бути розрахована на приймання не менше однієї третини збереженої сірки, але не менше місткості одного найбільшого резервуара.
  2. Ємності, а також трубопроводи рідкої сірки необхідно надійно заземлювати.
  3. Ємності для зберігання рідкої сірки необхідно періодично очищати від відкладень та забруднень, які скупчилися в них.
  4. П'ятисірчистий фосфор необхідно зберігати в герметичній тарі під шаром інертного газу.

Завантажувати продукт слід тільки в чисті, сухі барабани або контейнери, попередньо наповнені інертним газом.

  1. Барабани та контейнери з п'ятисірчистим фосфором необхідно зберігати в сухих, провітрюваних складських приміщеннях.
  2. Піддони (відсіки) складу необхідно виконувати з ухилами в бік приямка для збору можливих протікань фосфору і води.

Фосфоровмісні стоки необхідно направляти на знешкодження напірними трубопроводами.

  1. Транспортування фосфору на склади, а також зі складів у виробничі приміщення необхідно проводити в трубопроводах або монжусах, що обігріваються.
  2. У складі фосфору, дозаторному відділенні та відділенні дистиляції необхідно встановлювати аварійні ванни і раковини.
  3. Температура фосфору і фосфорного шламу при зберіганні і перекачуванні не може бути більше 80° C.