3.4.2.14. Різке кантування ковша під час розливу може призвести до викидів металу і великої аварії на натяжній станції.

3.4.2.15. Виливниці під залив металу повинні підходити сухими і з рівномірним шаром покриття робочої поверхні вапняним розчином.

3.4.2.16. Не допускається розлив сплаву у сирі, пропалені або без вапняного покриття виливниці для запобігання викиду металу, збільшення збитків сплаву, утворення "козла" і пошкоджень виливниць.

3.4.2.17. Під час розливу сплаву, щоб запобігти опіків і отруєнь, не дозволяється заходити у кантувальну камеру, крім випадків передбачених технологічним процесом (пробивання жолобів, взяття проби металу; в разі необхідності, перш ніж ввійти до камери слід скантувати ківш, припинити злив металу).

При короткочасному перебуванні у кантувальній камері під час розливу металу для виконання тих або інших невідкладних робіт (операцій) машиніст РМ повинен бути у суконному спецодязі, спецвзутті, повстяному капелюсі з захисним щитком (окулярами) і у вачегах.

3.4.2.18. Під час розливу металу, щоб запобігти опіків і отруєнь не дозволяється заходити в кантувальну камеру.

3.4.2.19. Не дозволяється знаходитися па естакаді і під жолобами скиду під час розливу металу.

3.4.2.20. Керування процесом розливу металу повинно виконуватися тільки з пунктів керування у приводних та натяжних станціях конвеєрів.

3.4.2.21. Нагляд і контроль з пульта керування натяжній станції повинен виконуватися через оглядове вікно, захищене жаростійким склом або металевою сіткою з вічком, не більш як 2 х 2 мм для захисту машиніста від бризків сплаву і теплового випромінювання.

3.4.2.22. Щоб запобігати травмування частками зливків остигаючого металу, які розриваються і тріскаються, у приводній станції конвеєра, необхідно бути обережним і уважним.

3.4.2.23. Завантаження коробів зі зливками металу вище встановленого рівня: (не менше як 150 мм від верхнього краю борта) не допускається, щоб запобігти випадання їх під час транспортування і травмування оточуючих.

3.4.2.24. Після закінчення розливу металу необхідно скантувати і разстопорити ківш на кантувальному пристрої. Машиніст РМ по селекторному зв'язку повинен викликати кран і особисто керувати зняттям ковша до повного виходу його із зони РМ. Зупинка машини повинна виконуватися після повного розвантажування металу на стороні скиду відповідно до діючих правил.

3.5 Під час виконання робіт на установці утилізації відсівів.

3.5.1 Установка утилізації відсівів призначена для забезпечення подачі дрібних фракцій феросплавів (відсівів) в накопичувач під час розливу металу на РМ.

3.5.2 Завантаження прийомного бункера установки відсівами повинно проводитися через калібрувальну сітку бункера зі стального ковша об'ємом 8 м3 шляхом повільного і плавного його нахилу за допомогою вантажопідіймального крана.

3.5.3 Прийняттям і розвантаженням ковша повинен керувати старший машиніст РМ, який подає команди кранівникові через селекторний (гучномовний) зв'язок зі спеціального майданчика.

3.5.4 Під час завантаження приймального бункера установки знаходитися на його майданчику, що обслуговується, не дозволяється.

3.5.5 Подачу відсівів з бункера (шнеком через зворотний жолоб) у накопичувач необхідно починати через 5-10 с від початку розливу металу на повний струмінь його для запобігання перекриттю жолоба відсівами.

3.5.6 Під час розливу металу та подачі відсівів в накопичувач машиніст РМ при короткочасному прибуванні в кантувальній камері для пробивання жолоба повинен дотримуватися вимог безпеки і бути одягнений в суконний спецодяг, шкіряні черевики, повстяний капелюх з захисним прозорим щитком (окулярами) та вачеги.

Операцію з пробивання жолоба необхідно виконувати сухим і підігрітим інструментом під керівництвом старшого машиніста РМ, знаходячись на майданчику кантувальної камери, підлога якої повинна бути сухою і чистою.

3.5.7 Очищення сітки приймального бункера установки від великих кусків металу необхідно проводити на нульовій відмітці після зняття сітки з бункера і доставки краном або безпосередньо на бункері за допомогою скребка,

При цьому операції щодо зняття сітки з бункера та її очищення повинні проводитися лише з обслуговуючого майданчика останнього.

Ставати на сітку для її очищення не дозволяється.

3.5.8 Оглядання, очищення, змащення шнека, прибирання обслуговуючого майданчика, очищення сітки бункера повинно проводитися тю закінченню зміни.

Очищати та змащувати шнек під час його роботи не допускається.

3.6. Під час очищення виливниць, відборі проб і використання пневмопошти

3.6.1. Очищення виливниць від охолодів вапна повинно виконуватися обдуванням них стисненим повітрям.

3.6.2. Під час очищення виливниць слід додержуватись наступних вимог:

- перед очищенням необхідно переконатися у відсутності охолодів скрапу від бризків металу на конструкціях під накопичувачем і майданчиком жолоба, перевірити справність і надійність шланга і вентиля стисненого повітря, переконатися у відсутності людей на натяжній станції, закрити відкотну кришку і двері у кантувальну і розливну камери, взяти ключ-бирку від конвеєрів, контролери поставити у положення "Не дозволяється!" і вивісити плакат "Не включати! Працюють люди!";

- перед початком очищення виливниць роботи на накопичувачу і в жолобі повинні бути припинені, вода для їх охолодження - перекрита;

- перед обдуванням необхідно підключити шланг до мережі і плавним відкриттям вентиля подати стиснене повітря на обдування виливниць;

- під час обдування (очищення) виливниць знаходитися біля натяжної станці і проходити на галерею не дозволяється;

- після очищення виливниць необхідно відключити стиснене повітря, а шланг покласти на місце зберігання;

- машиніст РМ, щоб запобігти травмування повинен підтримувати у справному стані шланг стисненого повітря.

3.6.3. Для контролю якості розливного металу необхідно відбирати його проби під час розливу.

3.6.4 Відбір проб від рідкого металу під час його розливу виконується машиністом РМ з майданчика кантувальної камери за допомогою стальної пробовідбірної ложки, яка при цьому повинна бути сухою та підігрітою.

3.6.5 Під час відбирання проб машиніст РМ повинен бути обережним і уважним; бути одягнутий в суконний спецодяг, шкіряне спецвзуття, повстяний капелюх з захисним прозорим щитком (окулярами), вачеги.

3.6.6 Під час відбору проб в кантувальній камері не повинні знаходитися сторонні особи; майданчик кантувальної камери повинен мати суху і чисту підлогу.

3.6.7 Проби необхідно відбирати з проміжного жолоба накопичувача або від струменя розливного металу.

Кожна проба металу повинна відбиратися одним рухом за один прийом. При цьому рухи повинні бути вивірені і точні.

3.6.8 Взяту пробу рідкого металу для запобігання опіків необхідно плавно та акуратно, не допускаючи розплескування металу, перенести до грануляційного бака з водою з висоти не менш як 500 мм над рівнем води вилити рідкий метал з ложки тонким струменем в бак на знімне сито.

Під час виливання металу з ложки в бак з водою необхідно діяти обережно, щоб не отримати опіків від бризок води і пари.

3.6.9 Гранульовану пробу металу після просушування в знімному ситі необхідно висипати на сухий чистий майданчик. Гранули, які злиплися, а також розміром більш ніж 5 мм необхідно подрібнити молотком.

При подрібненні гранул для запобігання травмування частками металу необхідно застосовувати захисний щиток (окуляри) і рукавиці.

3.6.10 Підготовлена та старанно просушена гранульована проба металу після реєстрації її в спеціальному журналі та перевірки ВТК повинна бути доставлена в пробообробувальну ЦЗЛ разом з супроводжувальними документами машиністом РМ особисто або пневмопоштою.

3.6.11. Перед відправкою проби пневмопоштою необхідно перевірити:

- стан патронів пневмопошти на відсутність поривів, тріщин;

- тиск стисненого повітря у системі трубопроводів за показниками манометра (тиск повинен дорівнюватися 6 кг/см );

- щільність закриття лючка приймально-відправної труби станції (при виявленні нещільностей і витікання для їх усунення необхідно викликати чергового сантехніка).

3.6.12 При прийомі патрона пневмопошти машиніст РМ повинен знаходитися від приймально-відправної станції на відстані не менш як 1 м, щоб запобігти травмування.

3.6.13 Під час прийому і відправлення патрона, а також при червоному сигналі, який горить, не дозволяється:

- відкривати лючок приймально-відправної труби;

- виконувати прибирання вузла пневмопошти.

3.6.14. Машиніст РМ повинен слідкувати за справністю трубопроводів сигнальних пристроїв, патронів і приймального стола пневмостанції.

3.6.15 Під час виявлення недоліків у роботі пневмопошти необхідно викликати чергового слюсаря для їх усунення. Працювати несправною пневмопоштою не дозволяється.

3.7. Під час приготування вапняного розчину

3.7.1. Вапняний розчин (BP) повинен виготовлятися централізовано в окремому приміщенні. Всі операції щодо виготовлення BP, підготовки і доставки вапна повинні бути механізовані.

3.7.2. Канави для стоку відпрацьованого BP повинні бути перекриті знімними плитами, а відстійники - огороджені жорсткими бильцями.

3.7.3. Консистенція і густина розчину, що подається на сприскування виливниць, BP повинні відповідати вимогам технологічної інструкції. Контрольні проби слід брати з жолоба звороту розчину.

3.7.4. У відділеннях з приготування BP повинні використовуватися баки-мішалки, апарати гасіння вапна, живильники, шнеки, уловлювачі піску, насосні установки, ємкість для розчину, а також крани-балки або талі для завантажування вапна у живильники.

3.7.5. Кожний працівник у відділенні приготування BP повинен знати і використовувати цю інструкцію, нормативні документи, що наведені у пункті 1.4.цієї інструкції.

3.7.6. Кожний працівник у відділенні приготування BP повинен бути одягнений в установлений нормативами спецодяг, спецвзуття і користуватися захисними касками, окулярами, респіраторами, рукавичками, щоб запобігти опіків.

3.7.7. Під час роботи необхідно перевірити і підтримувати чистоту робочих місць, проходів, майданчиків, приміщень, справність огорож, обладнання частин механізмів, що обертаються, заземлення обладнання і конструкцій, які можуть опинитися під напругою, робочого інструменту, освітлення робочих місць, чалкових пристосувань і тари, засобів керування сигналізації і блокування в'їзних воріт тощо.

3.7.8. Під час знаходження у приміщенні оприскувачів необхідно бути уважним і обережним у зв'язку з можливістю викиду BP через люки сполучення бака з атмосферою при його переповненні або сильному барботажі.

3.7.9. Щоб уникнути опіків в разі викиду вапна при його завантаженні, знаходитися навпроти вікна видачі гасителя не дозволяється.

3.7.10. Не дозволяється виконувати ремонт електрообладнання і механізмів своїми силами, для цього необхідно викликати черговий персонал, ремонтні роботи повинні виконуватися відповідно до інструкції щодо биркової системи і за нарядом-допуском.

3.7.11. При поганій видимості через пароутворення, особливо взимку, необхідно додержуватись заходів обережності під час роботи і пересування.

3.7.12. Під час роботи бака-мішалки і апарата гасіння вапна люки і двері повинні бути закриті.

3.7.13. Не дозволяється накопичування твердого осадка BP у ванні більше як на 150-200 мм; видалення його через люки повинно виконуватися з використання захисних окулярів і гумових рукавичок.

3.7.14. Під час переміщення краном короба необхідно переконатися у відсутності на його шляху людей. Не допускається піднімання і переміщення вантажу при несправності вантажо-підіймальних пристроїв, чалкових пристосувань, тари.

3.7.15. Навантаження (розвантаження) короба на автотранспорт повинне виконуватися зі спеціального майданчика. Не дозволяється знаходитися у кузові автомашини під час встановлення і зняття коробів з вапном.

3.7.16. Під час доставки вапна у відділення приготування BP зі складу готової продукції автомашиною, сідати у кабіну, або виходить з неї необхідно тільки після повного зупинення автомобіля.

3.7.17. Щоб запобігти аварії або небезпеки ураження струмом, не допускається попадання вологи на електродвигуни, агрегати. Не дозволяється змащувати або прибирати електрообладнання, механізми під час їх роботи.

3.7.18. Щоб запобігти забруднення робочих місць BP внаслідок несправності сальникових ущільнень вала оприскувача, необхідно своєчасно заміняти зношені сальникові ущільнення.

3.7.19. Приямок збору вапняного розчину повинен бути накритий запобіжними ґратами і мати огорожу.

3.7.20. При попаданні вапняного розчину на шкіру необхідно промити уражене місце 5% розчином лимонної або оцтової кислоти.

3.7.21. При попаданні вапняного розчину в очі необхідно терміново промити їх водою, а потім 5% розчином борної кислоти і звернутися до медпункту.

3.8. Під час обслуговування розливних машин

3.8.1. При технічному обслуговуванні РМ необхідно дотримуватися вимог безпеки під час виконання робіт на всіх об'єктах дільниці розливу металу.

3.8.2. Роботи щодо обслуговування і вимоги щодо безпечного їх виконання включають:

- виконання робіт і вимог, наведених у пункті 2.3.1. цієї інструкції;

- очищення роликів і проміжок у стояках між ними від скрапу, вапна, охолодів сплаву (для зменшення зносу ланок ланцюга і роликів). Необхідно виконувати тільки під час зупинки конвеєрів;

- перед прибиранням закріпленої дільниці між конвеєрами та під ними машиніст РМ повинен взяти ключ-бирку, поставити ключ керування конвеєра на положення "Не дозволяється'1, повісити плакат "Не включати! Працюють люди!" і тільки після цього починати роботу;

- перед очищенням під натяжною станцією необхідно переконатися у відсутності будь-яких робіт на відмітці кантувальної камери, у закритому положенні відкатної кришки кантувальної камери (ключ-бирка при виконанні робіт повинна знаходитися у виконавця робіт), зняти з металоконструкцій завислі охолоді скрапу і тільки після цього починати роботи;