Топографо-геодезичні матеріали, які додаються до АПЗ, з нанесеними червоними лініями та трасами магістральних інженерних мереж, готуються організаціями, що мають відповідну ліцензію.

Генеральний план земельної ділянки з прив’язкою відносно встановлених червоних ліній, трас інженерних мереж, елементів окремого власного входу до нежилого приміщення розробляється організаціями, що мають відповідну ліцензію, і погоджується Головкиївархітектурою.

Проектна документація на реконструкцію об'єктів підлягає комплексній державній експертизі (крім тих, що визначені в довідковій інформації до Правил), погоджується Головкиївархітектурою, іншими службами та ресурсопостачальними організаціями відповідно до вимог розділу 7 цих Правил.

10.2 Дозвіл на реставрацію, ремонт, пристосування пам'яток культурної спадщини національного, місцевого значення надається розпорядженням Київської міської державної адміністрації на підставі висновків відповідно Мінкультури України. Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), інших органів державного нагляду (див. розділ 7) які надаються в термін, що не перевищує одного місяця з дня подання всіх необхідних документів.

Ремонтно-реставраційні роботи на пам'ятках культурної спадщини національного, місцевого значення виконуються на підставі дозволу Управління державного архітектурно-будівельного контролю, наданого в установленому порядку, а також дозволу відповідно Мінкультури України, Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

10.3. Дозвіл на перепланування квартир та нежилих приміщень без влаштування окремого власного входу з вулиці, а також на встановлення додаткового обладнання, не визначеного проектом (антен стільникового зв’язку, побутових, фасадних кондиціонерів, витяжок), на об'єктах, не віднесених. до переліку пам'яток культурної спадщини, на території адміністративних районів м. Києва надається розпорядженням відповідної районної в м. Києві державної адміністрації в термін, що не перевищує одного місяця з дня подання всіх необхідних документів.

Проектна документація на перепланування квартир та нежилих приміщень виконується на підставі такого дозволу і погоджується спеціально уповноваженим місцевим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації в установленому порядку в термін, що не перевищує одного місяця після надання документів, зазначених у п. 10 і цих Правил.

Проектна документація на перепланування квартир та нежилих приміщень в багатоквартирних житлових будинках (нежитлових будинках) за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог та норм, без втручання в несучі конструкції, без додаткового навантаження та перекриття, стіни, фундаменти, внутрішні джерела енергопостачання за умови погодження в установленому законодавством порядку з відповідним місцевим органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування не підлягає комплексній державній експертизі відповідно до вимог п. 2.4. Перелік об’єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує

висновку комплексної державної експертизи (додаткова інформація до Правил).

10.4. Дозвіл на капітальний ремонт будинків, фасадів без зміни структурної побудови та існуючих елементів, покрівель, балконів, лоджій, цокольних і перших поверхів і підвалів без влаштування окремих власних входів з вулиці, без зміни будівельних габаритів, без зміни функцій житлового приміщення на нежитлові, виробничі або навпаки, капітальний ремонт горищ без влаштування мансард, опорядження фасадів (окрім об'єктів культурної спадщини) надається розпорядженням відповідної районної у місті Києві державної адміністрації в термін, що не перевищує одного місяця з дня наданий всіх необхідних документів.

Проектна документація на капітальний ремонт об'єкта виконується на підставі такого дозволу районної у місті Києві державної адміністрації і погоджується спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації, іншими підрозділами районної у м. Києві державної адміністрації відповідно до повноважень у термін, що не перевищує одного місяця з дня надання всіх необхідних документів.

Роботи з капітального ремонту виконуються на підставі вказаного дозволу та проектної документації, затвердженої в установленому порядку.

10.5. Роботи з опорядження фасадів, у т.ч. фарбування фасадів, виконуються на підставі вказаного дозволу райдержадміністраціі та паспорту опорядження фасаду, погодженого Головкиївархітектурою.

10.6. Для отримання дозволу на капітальний ремонт об'єктів, визначених у п. 10.4., у т.ч. перепланування квартир та нежилих приміщень, замовник звертається з письмовою заявою до відповідної районної в м. Києві державної адміністрації.

До заяви додаються :

- документи на право власності на будівлю (приміщення);

- згода власника (співвласників) будівлі на проведення відповідних робіт;

- коротка характеристика намірів замовника щодо проведення будівельних робіт;

10.7. Утримання, ремонт, реконструкція, реставрація фасадів будинків та споруд на території м. Києва здійснюються відповідно до Порядку, затвердженого рішенням Київради від 27.11.03 № 220/1094. Контроль за станом споруд здійснює Головне управління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном м. Києва.

Розділ 11. Будівництво приватних житлових будинків

садибного типу, реконструкція існуючих

садових будинків

11.1. Рішення Київради про затвердження проекту відведення земельної ділянки для будівництва та експлуатації приватного житлового будинку садибного типу (далі - приватного житлового будинку) одночасно є дозволом на проектування та будівництво об'єкта, підставою для отримання вихідних даних та (після затвердження проектної документації на будівництво) отримания дозволу в управлінні державного архітектурно-

будівельного контролю на виконання будівельних робіт.

11.2. Власник земельної ділянки, наданої для будівництва та експлуатації приватного житлового будинку, який в термін до двох років з дня набуття права на землю не отримав дозволу на виконання будівельних робіт в управлінні державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт, отримує такий дозвіл лише на підставі дозволу на будівництво, реконструкцію, розширення будинку приватного житлового (садового) будинку і господарських будівель на відведеній земельній ділянці, розташованій в районі садибної забудови, садів, наданого розпорядженням відповідної районної у м. Києві державної адміністрації згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 23.06.99 № 999 "Про заходи щодо запобігання порушенню містобудівного законодавства та вдосконалення порядку проектування та експлуатації житлового фонду на територіях садибної забудови м. Києва".

11.3. На підставі рішення Київради про затвердження проекту відведення земельної ділянки для будівництва приватного житлового (садового) будинку або на підставі розпорядження районної у м. Києві державної адміністрації про дозвіл на будівництво на земельній ділянці, розташованій в районі садибної забудови, дачного будівництва, у разі наявності у забудовника права власності (оренди) на земельну ділянку власник (забудовник) звертається до спеціально уповноваженого місцевого органу містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації щодо надання вихідних даних на проектування об'єкта в складі архітектурно-планувального завдання та топографо-геодезичних матеріалів.

11.4. Для отримання АПЗ власник (забудовник) має надати:

- дозвіл на проектування з топографо-геодезичними матеріалами відповідно до пункту 3.3.4 цих Правил.

За потреби виготовлення топографо-геодезичних матеріалів їх підготовка здійснюється у місячний термін на замовлення власника (забудовника) на договірних засадах організаціями, створеними для надання платних послуг у сфері містобудування, іншими підприємствами, установами, організаціями відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.99 № 2328 "Про порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу".

11.5. Технічні умови на інженерне забезпечення приватного житлового (садового) будинку власник, замовник (забудовник) отримує самостійно в міських службах, організа-ціях, які надають технічні умови, або може доручити на договірних засадах підготовку комплекту вихідних даних у повному обсязі організації, створеній для надання платних послуг у сфері містобудування.

11.6. АПЗ на проектування приватних житлових (садових) будинків, розташованих в районах садибної забудови, готується спеціально уповноваженим місцевим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації та затверджується Головкиївархітектурою.

Топографо-геодезичні матеріали, які додаються до АПЗ з нанесеними червоними лініями та трасами магістральних інженерних мереж, готуються організаціями, що надають платні послуги у сфері містобудування та мають відповідну ліцензію.

Генеральний план земельної ділянки з прив'язкою приватного житлового (садового) будинку відносно встановлених червоних ліній, трас інженерних мереж розробляється організаціями, що мають відповідну ліцензію, і погоджуються Головкиївархітектурою.

11.7. Проектна документація на будівництво приватного житлового (садового) будинку не підлягає комплексній державній експертизі за умов дотримання встановлених вимог (див. п. 2.1 Переліку об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи (додаткова інформація до Правил).

Проектна документація на будівництво приватного житлового будинку в районах садибної забудови, садівництва погоджується місцевим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації у місячний термін після її подання.

11.8. Прийняття експлуатацію завершеного будівництвом приватного житлового (садового) будинку здійснюється державною приймальною комісією, яка призначається відповідною районною у м. Києві державною адміністрацією (без призначення робочої комісії) в порядку, що встановлюється Київською міською державною адміністрацією.

Розділ 12. Будівництво інженерних споруд, трубопроводів,

комунікацій та ліній електропередачі

12.1. Проектування інженерних споруд вулично-шляхової мережі з її підземними комунікаціями, повітряних ліній електропередач, трамвайних, тролейбусних ліній з наземними технічними спорудами (опори ЛЕП, кіоски для забору проб повітря, щогли маяків для літаків, освітлювальні опори, КТП, ГРП тощо) здійснюється на підставі дозволу на проектування, наданого розпорядженням Київської міської державної адміністрації, та завдання на проектування, погодженого Головкиївархітектурою.

На проектування складних об'єктів інженерних споруд (естакади, мости, пішохідні підземні та надземні переходи, станційні споруди пасажирського транспорту, енергоблоки, насосні станції, наземні ТП, РП, ГРП), які будуються як окремі об'єкти за окремими замовленнями, надається АПЗ.

12.2. Завдання на проектування інженерної споруди, яка будується як окремий об'єкт за рахунок бюджетних коштів на замовлення організації, підприємства, підвідомчого Київській міській державній адміністрації, Київраді відповідній районній у місті Києві державній адміністрації, погоджується Головкиївархітектурою і затверджується заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

Завдання на проектування інженерної споруди, яка будується як окремий об’єкт на замовлення юридичної, фізичної особи за рахунок позабюджетних коштів, затверджується інвестором.

12.3. Проектна документація на будівництво інженерної споруди підлягає комплексній державній інвестиційній експертизі.

12.4. Порядок будівництва об'єктів дорожньо-транспортного забезпечення, виконання земляних та будівельних робіт, прокладання та перебудови інженерних мереж і споруд встановлюється Київрадою.

12.5. Порядок будівництва об'єктів метрополітену, надання умов щодо створення технічних зон підземних мереж та споруд встановлюється Київрадою відповідно до вимог державних будівельних норм.

12.6. Дозвіл на проектування та будівництво магістральних інженерних мереж надається розпорядженням Київської міської державної адміністрації.

Розділ 13. Благоустрій та озеленення міських територій.

Споруди, що зводяться тимчасово.

Зовнішня реклама

13.1. Благоустрій та озеленення міських територій

13.1.1. Благоустрій та озеленення міських експлуатованих територій (далі - благоустрій) включає в себе проведення робіт з інженерної підготовки вертикального планування, облаштування територій вулиць, доріг, проїздів, велосипедних доріжок, озеленення та влаштування елементів дизайну міського середовища, які виконуються на замовлення підприємств, установ, організацій житлово-комунального господарства (далі - підприємства ЖКГ), інших юридичних осіб відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.

13.1.2. Благоустрій експлуатованих територій здійснюється відповідно до ДБН 360-92** "Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень" на підставі цільової міської програми, затвердженої Київською міською державною адміністрацією, та/або затвердженої проектної документації на виконання таких окремих видів робіт: