Статьи

Піщані свердловини зазвичай замовляють власники приватних садиб, яким не потрібна велика кількість води для використання (близько 1,5 м.куб./год). Глибина такої свердловини, як правило, складає від 10 до 40 метрів.Буріння піщаних свердловин не вимагає застосування великогабаритних установок, тому роботи обходяться дешевше. Така вода більше підходить для господарських робіт, наприклад, поливу городу чи догляду за садом. Щоб її можна було використовувати для пиття та приготування їжі, фахівці рекомендують провести аналіз рідини на вміст різних домішок. Очистити воду від більшості сполук та решток можна, встановивши відповідну фільтрову систему. При виявленні у такій воді мікроорганізмів, необхідно додатково потурбуватися про спеціальний фільтр. Що стосується артезіанських свердловин, то в них мікроорганізми відсутні.

Особливості технології буріння піщаних свердловин

Такий тип свердловини відрізняється тим, що її бурять до першого водоносного горизонту. Це значно прискорює процес будівництва системи водозабезпечення на ділянці та дозволяє заощадити фінансові витрати.Буріння свердловин на піску передбачає використання обсадних труб та облаштування у нижній частині конструкції спеціального сітчастого фільтру, виготовленого з нержавіючої сталі. Це дозволяє не пропускати разом з водою пісок великих та середніх фракцій, а також інші частки та домішки середніх і великих розмірів.

Через використання такого фільтру піщану свердловину ще називають фільтровою. Забірним фільтром необхідно дістати до шару з водоносним піском та занурити його так, щоб торцем конструкція досягнула пласту з глини (на саме дно водоносного пласту). Важливо розуміти, що рівень води в таких свердловинах може змінюватися через погодні умови, особливості сезонного клімату та особливостей оточуючих підземних ґрунтів.

Від чого залежить якісна експлуатація піщаних свердловин?

Найважливіший момент, про який варто знати, замовляючи буріння свердловин у м. Васильків такого типу, стосується вибору насосу невеликої потужності. Це зумовлено тим, що через сильні вібраційні рухи потужних установок деформується склад та структура ґрунту, призводячи до його поступового просідання та висушування.

Ще один важливий момент стосується наявності вільного робочого майданчика розміром 5 на 9 метрів, зручного під’їзду до нього та можливості підключитися до електромережі. Останній критерій необхідний не лише під час роботи бурової установки, а й при запуску насосної станції.

Загалом ціна та тривалість бурильних робіт залежить від:

  • глибини свердловини;
  • матеріалу, з якого виготовлені обсадні труби;
  • технічних властивостей встановлених фільтрів;
  • особливостей (зокрема, потужності) обраного насосу для постачання води на поверхню.

При цьому варто пам’ятати, що неправильна уставка всієї конструкції або ж порушення в технологіях роботи може призвести до передчасного замулювання джерела, тріскання та злами на обсадних трубах та поломки всієї конструкції. Аби експлуатація піщаної свердловини була безпроблемною та максимально тривалою в часі, варто звернути увагу на послуги від компанії «Кароліна».

Важливі переваги та недоліки вибору на користь піщаної свердловини

Одним з критеріїв такого вибору залишається доступна ціна. При цьому виконання робіт вимагає значно менше часу (особливо в порівнянні з більш затратними артезіанськими свердловинами), а сам проєкт не передбачає необхідності отримувати додаткові погоджувальні чи дозвільні документи на проведення бурильних робіт.

Проте обираючи місце для свердловини на піску, важливо враховувати віддаленість систем каналізації, вигрібних ям та інших об’єктів, що засмічують навколишнє середовище. Також такі установки служать набагато менше часу в порівнянні з артезіанськими свердловинами. Установка піщаних свердловин можлива лише на територіях з заляганням водоносних пісків, тобто наявність такої свердловини у сусіда зовсім не гарантує можливість буріння її у себе. Через тривалу відсутність опадів рівень води в джерелі може знижуватися, що досить відчутно в побуті.

 До списку