Статьи

Проектування лабораторій є складним і багатоаспектним завданням, оскільки вимагає уважного врахування різних факторів, таких як безпека, ергономіка, технічні вимоги та зручність використання. Проектування лабораторій дуже важливо довіряти професіоналам, у котрих є знання та усі інші ресурси для досягнення поставлених цілей.

Особливості сучасного проектування лабораторій

Процес має свої унікальні особливості, оскільки це пов'язано не лише з архітектурними та інженерними вирішеннями, але й з безпекою, технічними вимогами, обладнанням та іншими аспектами, що характеризують лабораторне середовище. Серед головних особливостей можна відзначити:

  • Системи вентиляції повинні бути розроблені так, щоб забезпечити відведення шкідливих газів та парів. Проектування просторів з урахуванням зон для роботи з небезпечними речовинами та надання засобів індивідуального захисту.
  • Вибір місця для лабораторій, щоб забезпечити зручний доступ та взаємодію між відділеннями. Врахування ергономіки при розміщенні меблів та обладнання для забезпечення комфортної робочої атмосфери.
  • Розробка системи електропостачання, яка враховує потреби різних лабораторних пристроїв. Вибір та розміщення освітлення для оптимального освітлення робочих місць.
  • Розмежування зон чистоти для роботи з різними рівнями чистоти (від «чисто» до «не чисто»). Забезпечення можливості дезінфекції та стерилізації приміщень та обладнання.
  • Контроль за температурою та вологістю для забезпечення оптимальних умов зберігання та використання матеріалів. Встановлення систем пожежогасіння та сигналізації для безпеки приміщення.
  • Розроблення інфраструктури для мережевого підключення обладнання та передачі даних. Захист інформації та даних, які генеруються та обробляються в лабораторіях.
  • Вибір меблів та обладнання для робочих станцій, призначених для роботи з певними видами досліджень. Розміщення та забезпечення потрібним обладнанням для проведення конкретних досліджень.

Переваги звернення до професіоналів

 

Проектування лабораторій вимагає співпраці між архітекторами, інженерами, біологами, хіміками та іншими фахівцями. З урахуванням цих особливостей можна створити лабораторне середовище, яке сприяє науковим дослідженням, інноваціям та розвитку. Якщо звернутися до професіоналів, то гарантується якість.

Замовити проектування лабораторії

Щоб легко та на вигідних умовах замовити якісне проектування є сенс одразу звернутися до надійної компанії, котра має величезний досвід в даній сфері.До списку