1. Складання (див. С.З)

Якщо іграшка призначена для складання дитиною, вимоги в цьому стандарті застосовні як до кожної частини, доступної для дитини, так і до складеної іграшки. Вимоги до складеної іграш­ки не застосовують до тих іграшок, у яких складання становить значну частину ігрового момен­ту іграшки.

Якщо іграшка призначена для складання дорослою особою, вимоги застосовують до скла­деної іграшки.

Іграшки, призначені для складання, повинні бути супроводжені докладними інструкціями щодо складання. В інструкціях потрібно зазначати, чи є необхідність у тому, щоб іграшку склав дорослий або щоб її складання було проконтрольоване дорослим перед використанням.

  1. Гнучка тонколистова пластмаса (див. С.4)

Іграшка з гнучкою тонколистовою пластмасою повинна відповідати таким вимогам:

  1. листи без основи і площею, більшою ніж 100 мм х 100 мм, повинні, за результатами ви­пробовувань відповідно до 8.26.1 (товщина тонколистової пластмаси), мати середню товщину не менш ніж 0,038 мм або більшу;

  2. листи із середньою товщиною, меншою ніж 0,038 мм, і площею, більшою ніж 100 мм х 100 мм, повинні бути перфоровані визначеними отворами так, щоб не менш ніж 1 % площі було вилуче­но на будь-якій площі розміром ЗО мм х ЗО мм;

  3. у випадку пластмасових куль, вимоги а) застосовують до подвійних шарів тонколистової пластмаси (тобто товщину вимірюють без надування чи руйнування кулі).

  1. Пакети для Іграшок

Пакети для іграшок з отвором у периметрі більшим ніж 380 мм, які мають затягувальну мо­тузку як засіб закривання, повинні або:

  1. бути зроблені з повітронепроникного матеріалу або

  2. відповідати вимогам, наведеним у 4.14.2 а).

  1. Скло (див. 5.8 та С.5)

Доступне скло можна використовувати в конструкції іграшок для дітей віком понад 36 місяців у випадках, коли:

  1. його використання необхідне для функціювання іграшки (наприклад, оптичних іграшок, скляних лампочок, скла в наборах для дослідів);

  2. склотекстиль, використовуваний для зміцнювання;

  3. у вигляді твердих скляних кульок або твердих скляних очей для ляльок.

  1. РозширнІ матеріали (див. С.6)

Вимога 4.6 не поширюється на насіння в наборах для вирощування.

Іграшки і частини іграшок, вироблені з розширних матеріалів, які повністю вміщуються в циліндр, відповідно до 8.2, не повинні, за результатами випробовувань 8.14 (розширні матері­али), збільшуватися більше ніж на 50 %.

  1. Крайки (див. С.7)

Доступні крайки не повинні становити непередбаченого ризику ушкодження:

  1. металеві або скляні крайки іграшок вважаються потенційно небезпечними гострими край­ками, якщо вони є гострі за визначенням 8.11 (гострота крайок). Якщо крайки не відповідають вимогам випробовування, то їх потрібно піддати оцінюванню для визначання того, чи становлять вони надмірний ризик ушкодження, враховуючи передбачуване використання Іграшки. Крайки підлягають випробовуванню згідно з 8.11, незалежно від способу їх обробляння;

Примітка. Крайки можуть бути загнуті, закруглені чи спірально загорнені, щоб зробити їх недоступними, або захищені покривом з полімерного чи іншого матеріалу.

  1. у випадку з'єднань внапуск, коли зазор між тонколистовим металом завтовшки не більше ніж 0,5 мм і підкладною поверхнею більшою ніж 0,7 мм, крайка плівкового металу повинна відпові­дати вимогам а);

  2. металеві крайки (зокрема кріплення, наприклад, голівки ґвинтів) і крайки твердих полімер­них матеріалів не повинні мати задирок, здатних спричинити порізи чи подряпини.

Облої від пресування гнучких полімерних матеріалів (наприклад, поліолефинів) не вважають­ся задирками;

  1. якщо це суттєво для функціювання іграшки (покривне скло), використання гострих крайок в іграшках для дітей віком понад 36 місяців допустиме.

Користувач повинен бути поінформований про потенційну небезпеку, яку становлять гострі крайки (див. 7.7).

Крайки частин, використовуваних як електричні провідники, предметне скло і накривки, вва­жаються функційними крайками і не потребують попередження щодо них.

  1. Юнці та дроти (див. С.8)

Дроти і доступні кінці не повинні становити надмірного ризику ушкодження.

  1. кінці на іграшках вважаються потенційно небезпечними гострими кінцями, якщо вони є гострими за визначенням 8.12 (гострота кінців). Якщо кінці не відповідають вимогам випробо­вування, їх потрібно піддати оцінюванню для визначання, чи становлять вони надмірний ризик ушкодження, враховуючи передбачуване використання іграшки (див. також 5.1).

Кінці олівців і подібного приладдя для писання та малювання не вважаються гострими кінцями;

  1. якщо це суттєво для функціювання іграшки, наявність гострих кінців допустиме в іграш­ках, призначених для дітей віком понад 36 місяців.

Користувач повинен бути поінформований про потенційну небезпеку, яку становлять гострі кінці (див. 7.7).

Гострі кінці частин, використовуваних як електричні провідники, вважаються функційними кінцями і не потребують попередження щодо них;

  1. іграшки, що містять дроти, які можуть згинатися, і дроти, використовувані для зміцнювання чи утримування форми (наприклад, в м’яконабивних іграшках), не повинні ламатися і утворювати гострих кінців або виступати крізь поверхню, що вкриває іграшку, згідно з 8.13 (гнучкість дротів).

  1. Виступи! частини (див. С.9)

Трубки і жорсткі компоненти у вигляді виступів, що становлять небезпеку поранення для дитини, повинні бути вкриті захисним пристроєм. Під час випробовування згідно з 8.4.2.3 (випро­бовування на розтяг захисних компонентів) ці захисні пристрої знімати не можна.

На кінці спиць Іграшкових парасольок повинні бути надягнені захисні ковпачки. Якщо під час випробовування згідно з 8.4.2.3 (випробовування на розтяг захисних компонентів) захисні ковпачки знімають, то спиці не повинні мати гострих крайок і гострих кінців згідно з 8.11 (гострота крайок) і 8.12 (гострота кінців). Крім того, якщо захисні ковпачки знімають, як згадано вище, спиці повинні мати товщину не меншу ніж 2 мм у діаметрі, їхні кінці не повинні мати задирок і повинні бути ви­кінчені як гладенька, закруглена форма, наближена до сферичної.

  1. Частини, що рухаються одна відносно одної

    1. Механізми стуляння та ковзання (див. С.10)

Вимоги 4.10.1 не поширюються на іграшки з потенційною шириною поверхні сидіння мен­шою ніж 140 мм.

Іграшки з механізмами стуляння і ковзання повинні відповідати таким вимогам:

  1. іграшкові складані колісні стільці і коляски з ручкою або іншим конструктивним елемен­том, що може скластися над дитиною і накрити її, повинні бути оснащені щонайменше одним ос­новним і одним додатковим блокувальним пристроєм, кожен з яких безпосередньо діє на механізм сту­ляння.

У разі розкладання щонайменше один з блокувальних пристроїв повинен автоматично спра­цьовувати.

Під час випробовування згідно з 8.18.2 а) (іграшкові складані колісні стільці і коляски), іграшка не повинна завалюватися, а блокувальні пристрої повинні функцію вати і не розчіплюватися.

Два пристрої тієї самої конструкції (наприклад, блокувальні кільця), один на лівому боці і один на правому боці іграшки, вважаються одним блокувальним пристроєм.

Якщо іграшковий складаний колісний стілець або коляску можна розкладати частково без спрацьовування одного з блокувальних пристроїв, тоді потрібне випробовування згідно з 8.18.2 а) у такому порядку:

Примітка 1. Частково розкласти означає розкласти таким чином, що користувач може помилково вважати іграшку розкладеною повністю.

Примітка 2. Приклад іграшкового складай ого колісного стільця або коляски, охоплених пунктом а), зображено на рисунку 4.

Рисунок 4 — Іграшкові складані колісні стільці чи коляски, зазначені у а)



  1. іграшкові складані колісні стільці або коляски, які не становлять небезпеки через те, що ручка або інший конструктивний елемент можуть скластися і накрити дитину, повинні бути осна­щені щонайменше одним блокувальним пристроєм або запобіжним стопором, які можна задію- вати рукою.

Під час випробовування згідно з 8.18.2 Ь) (іграшкові складані колісні стільці або коляски) іграшка не повинна завалюватися, а блокувальний пристрій чи запобіжний стопор повинні надій­но функціювати і спрацьовувати.

Якщо конструкція дає змогу частково розкласти іграшкові складаний колісний стілець або коляску без спрацьовування блокувального пристрою, тоді потрібно провести випробовування згідно з 8.18.2 Ь) (див. примітку 1) у такому порядку.

Примітка 3. Приклади іграшкових складених колісних стільців або колясок, зазначених у Ь), наведено на рисунку 5.




Рисунок 5 — Іграшкові склада ні колісні стільці, охоплені Ь)


  1. пристрої стуляння на інших іграшках, що завалюються (наприклад, прасувальних дошках, складаних стільцях та столах тощо), які функціюють за принципом ножиць, повинні:

  1. мати запобіжний стопор або блокувальний пристрій. Під час випробовування згідно з 8.18.3 (інші іграшки, які можуть завалюватись) Іграшка не повинна завалюваться, а блокувальний пристрій повинен надійно функціювати та спрацьовувати;

  2. мати зазор не менше ніж 12 мм між рухливими частинами, які працюють за принципом ножиць;

  1. іграшки, крім тих, що зазначені у а), Ь) і с), з механізмами стуляння і ковзання, призначені, щоб нести або здатні нести масу дитини І здатні ушкодити пальці, повинні мати таку конструк­цію, щоб відстань між рухомими елементами, якщо вона може розмістити стрижень діаметром 5 мм, давала змогу також розмістити стрижень діаметром 12 мм.

  1. Приводні механізми (див. С.11)

Вимоги 4.10.2 а) і Ь) не поширюються на приводні механізми, потужність яких недостатня, щоб ушкодити пальці рук або інші частини тіла.

Приводні механізми і заводні ключі повинні відповідати таким вимогам:

  1. приводні механізми повинні бути укладені в корпус так, щоб, протягом випробовування згідно з 8.5 (випробовування падінням) і 8.7 (випробовування ударом) вони не мали зовні дос­тупних гострих крайок (див. 8.11) або гострих кінців (див. 8.12) чи в інший спосіб становили не­безпеку роздавлювання пальців або інших частин тіла.

  2. приводні механізми всередині великогабаритних іграшок повинні бути укладені в корпус так, щоб, протягом випробовування згідно з 8.6 (випробовування перекиданням) вони не мали зовні доступних гострих крайок (див. 8.11) або гострих кінців (див. 8.12) чи в інший спосіб ста­новили небезпеку роздавлювання пальців або інших частин тіла.

  3. форма та розміри заводних ключів чи пускових важелів повинні бути такі, щоб зазор між ключем чи важелем і корпусом іграшки, якщо у ньому можна розмістити стрижень діаметром 5 мм, давав змогу розмістити також стрижень діаметром 12 мм. У будь-яких отворах ключів чи важелів не повинен розміститись стрижень діаметром 5 мм.

  1. Шарніри (див. С.12)

Ця вимога не поширюється, якщо будь-яка частина, з’єднана за допомогою одного чи де­кількох шарнірів, має масу меншу ніж 250 г.

Іграшки, які мають дві частини, з’єднані за допомогою одного чи декількох шарнірів, з відстан­ню між складеними крайками вздовж шарнірної лінії, повинні мати таку конструкцію, щоб відстань, якщо у ній можна розмістити стрижень діаметром 5 мм, давала змогу також розмісти­ти стрижень діаметром 12 мм за будь-якого положення частин.

  1. Пружини (див. С.13)

Пружини повинні відповідати таким вимогам:

  1. спіральні пружини не повинні бути доступні згідно з 8.10 (доступність частини чи компо­нента), якщо зазор між двома сусідніми витками більше ніж 3 мм в усіх положеннях використання.

Вимоги b) не поширюються на пружини, які після зняття навантаги не повертаються в по­чаткове положення (тобто за перевищення межі еластичності);

  1. гвинтові пружини розтягання не повинні бути доступними згідно з 8.10 (доступність час­тини чи компонента), якщо зазор між двома сусідніми витками більше ніж 3 мм, коли до пружи­ни прикладена сила розтягу 40 Н.

Вимоги с) не поширюються на пружини, які під дією сили 40 Н не повертаються у початко­ве положення, а також до пружин, що обвивають другий компонент іграшки (наприклад, напрям­ний стрижень) так, що неможливо помістити зонд доступності типу А між сусідніми витками глибше ніж на 5 мм;

  1. гвинтові пружини стискання не повинні бути доступні згідно з 8.10 (доступність частини або компонента), якщо зазор між двома сусідніми витками у нестисненому стані більше ніж 3 мм і під час використання іграшки до пружини може бути прикладена сила 40 Н або більше.

  1. Губні Іграшки (див. С.14)

Губні іграшки повинні відповідати таким вимогам:

  1. губні іграшки і знімні мундштуки губних іграшок не повинні повністю входити в циліндр у разі проведення випробовувань відповідно до 8.2 (циліндр для дрібних частин);

  2. незнімні мундштуки губних іграшок, якщо вони від’єднуються спочатку у разі проведення випробовувань згідно з 8.9 (випробовування замочуванням) і потім згідно з 8.3 (випробовування на крутильний момент) і 8.4 (випробовування розтягуванням), не повинні повністю входити в циліндр під час випробовувань згідно з 8.2 (циліндр для дрібних частин);

  3. у губних іграшок, які містять незакріплені частини, наприклад кульки у свистку, або мають шумоутворювальний пристрій, не повинні під час випробовувань згідно з 8.17 (міцність губних іграшок) вивільнятися предмети, які повністю входять в циліндр, у разі проведення випробову­вань згідно з 8.2 (циліндр для дрібних частин);

  4. знімні або незнімні мундштуки, прикріплені до куль, повинні відповідати вимогам а) і Ь).