Підвісьте систему зупинки падіння за її верхню крайню точку в ненавантаженому положенні і дайте їй спрацювати, якщо гиря, яка падає, має масу 5 кг. Переконайтеся, що система зупинки падіння замкнулась і може бути розімкнута після закінчення випробовування.

  1. Система зупинки падіння поворотного типу

Підвісьте систему зупинки падіння за її верхню крайню точку в розімкнутій позиції і дайте їй спрацювати з придатною гирею падаючої зі швидкістю, яка не перевищує 2,5 м/с. Переконайте­ся, що система зупинки падіння замкнулась і може бути розімкнута після випробовування.

Мінімальна маса гирі повинна бути 5 кг, але вона може доповнюватися по 1 кг до маси, за якої буде спрацьовувати система зупинки падіння.

  1. Випробовування на довговічність пристроїв зупинки падіння висунутого типу

    1. Устатковання повинно відповідати вимогам 4.9.

    2. Метод випробовування на довговічність

      1. Підвісьте пристрій зупинки падіння за його верхню крайню точку.

      2. Витягніть опору із системи зупинки падіння на відстань 1 м і перемістіть її на відстань 300 мм. В кінці переміщення зробіть так, щоб система зупинки падіння замкнулась за допомогою гирі, що падає зі швидкістю, яка перевищує 2,5 м/с.

Мінімальна маса гирі повинна бути 5 кг, але її можна доповнювати по 1 кг до маси, за якої буде спрацьовувати пристрій зупинки падіння.

    1. Повторіть в цілому 1000 відносних переміщень. Контролюйте, щоб система зупинки падіння замикалася після кожної операції переміщення.

    2. Під час випробовування працездатності повністю виймайте гнучку шину 10 разів з повністю засунутого положення. Швидкість витягування і втягування не повинна перевищувати швидкості, на яку розрахований пристрій.

  1. Випробовування на корозійну стійкість металевих компонентів

    1. Устатковання повинно відповідати вимогам 4.7.

    2. Випробний зразок повинен піддаватися випробовуванню на вплив бризок розчину солі середньої солоності протягом 24 год і сушитись протягом 1 год.

    3. Оглянете зразок. На металевих частинах не повинно бути видимих слідів корозії, що могла б вплинути на їхню роботу (біле шумовиння чи матова поверхня допускаються, якщо вони не впливають на працездатність деталей).

Там, де необхідно візуально оглянути недоступні погляду внутрішні компоненти, розберіть пристрій і проведіть візуальний контроль відповідно до опису.ДОДАТОК А

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБОВУВАННЯ

Для зменшення кількості зразків, необхідних для виконання програми випробовування, реко­мендують виконувати таку послідовність випробовування:

А.1 Випробовування на стійкість до корозії (там, де це можливо).

А.2 Випробовування на довговічність 5.12 (там, де це можливо).

А.З Випробовування на замикання після витримування 5.11 (там, де це можливо).

А.4 Випробовування на попереднє статичне навантаження 5.3.2 тільки для поглиначів кіне­тичної енергії.

А.5 Випробовування динамічних характеристик.

А.6 Випробовування на динамічну міцність (там, де це можливо).

А.7 Випробовування на статичну міцність (там, де це можливо).

Якщо дотримуватись такої послідовності випробовування, то в більшості випадків можна буде провести необхідні випробовування взявши для них усього лише 2 зразки (заміна анкерних канатів у проміжки між випробовуваннями допускається для систем зупинки падіння повзункового типу) і в крайньому випадку, передбачається, що може знадобитися не більше 4 зразків.

13.340.99

Ключові слова: індивідуальне захисне устатковання, запобігання аварій, захист від падін­ня, випробовування, контроль.