Безпосередньо перед спуском всередину млинів та інших елементів пилосистем слід перевірити відсутність окису вуглецю і достатність кисню (вміст кисню повинен бути понад 20 % від об'єму), вжити заходів щодо відвернення запобігання помилковому ввімкненню млина відповідно до вимог підрозділу 4.12 цих Правил і впевнитись в тому, що незакріплені броньовані плити або випадково затненені у верхньому положенні сто­ронні предмети відсутні.

На котлах, обладнаних для спалювання природного газу, перед спус­канням людей у млин, а також перед початком проведення вогневих робіт поблизу відкритих люків млинів слід перевірити відсутність природного газу в зоні проведення таких робіт.

  1. У системах з прямим вдуванням і пиловим бункером із зупине­ним млином між двома впмикальними заслінками гарячого повітря перед ним повинен бути відкритий в атмосферу клапан.

  2. Місця проведення ремонтних робіт на ділянках, що знаходяться в зоні дії можливого викиду з вибухових клапанів працюючих пилосис­тем. слід обгородити щільними вогнезахисними щитами та навісами.

  3. Відкривати люки і лази на зупиненому млині слід за температу­ри повітря поза ним менше плюс 50 °С.

Люки і заслінки слід відкривати поступово і обережно, стоячи збоку під люка. Виявлені осередки горіння слід погасити розпиленою водою, а паливо видалити.

Наносити удари по елементах пилоспстеми, пилопроводах і повітро­водах заборонено. — щоб уникнути завихрення пилу.

  1. Працівник, який виконує первинний огляд броні барабана мли­на до початку проведення ремонту, повинен перебувати біля горловини млина.

  2. Доступ у барабан млина для огляду броні дозволяється тільки іа відсутності небезпеки обвалювання перших рядів.

Ряди броні слід оглядати поступово, попередньо переконавшись у відсутності небезпеки їхнього обвалювання; у разі виявлення ненадійно закріплених броньованих плит огляд слід припинити і броню обвалити.

  1. Під час сортування і розвантажування куль з барабана млина за допомогою пристроїв, установлених безпосередньо иа корпусі бараба­на. дозволяється перебувати у радіусі не менше 10 м від місця розвантажу­вання куль.

Працівники, які проводять цю роботу, а також роботи, пов’язані із за­міною броні, повинні взувати валянки або черевики з металевими носами.

Під час замінювання броні барабана млина, знімання і уста­новлення зубчастого війця барабан повинен бути надійно закріплений, —

палива слід з

щоб уникнути його самочинного прокручування від небалансу, яке можД бути результатом установлення частини броні або однієї половини вінцяЯ

  1. У разі замінювання броньових плит млинів з барабана повинній - бути обов'язково видалені кулі. Я

Працювати всередині млина дозволяється тільки за умови проведен-Я ня аналізу повітря в ньому на відсутність окису вуглецю і вжиття заходів,® що унеможливлюють помилкове увімкнення млина відповідно до вимоїш підрозділу 4.12 цих Правил. . Я

  1. Розвантажувати, навантажувати та укладати броньовані пли-ж ти в. барабані млина слід з максимальною обережністю, — щоб уникнути® травмування працівників. W

  2. Під час демонтажу вуглеподавального патрубка отвір, з якого® висипається вугілля, повинен бути закритий знизу заглушкою з металево-® го листа завтовшки від 2 до 3 мм.

  3. Вогневі роботи повинні проводитись тільки на виведеній зро-5 боти пилоприготувальній установці. ї

Під час проведення вогненебезпечних робіт на обладнанні системи ■» пилоприготування спалимі конструкції і обладнання в радіусі 5 м повинні& бути очищені від відкладень пилу і надійно захищені металевим екраном, | азбестом або политі водою, а також повинні вживатись заходи щодо запо- Ж бігання розлітанню іскор, —■ щоб вони не впали на конструкції, що мо- 4 жуть загорітись, а також на розташовані внизу площадки та обладнання. 1

  1. У момент пуску млина під час його випробування перебувати f напроти напівмуфт, а також напроти коробок виводів електродвигунів І заборонено. 5

  2. Під час ремонту бил молоткових млинів ротор повинен бути ■■ застопорений.

  3. Оглядати, очищати та ремонтувати живильники дотриманням вимог підрозділу 4.12 цих Правил.

Проштовхувати руками паливо в живильниках палива заборонено.

    1. Під час внутрішнього огляду елементів пилоприготувальної системи, у тому числі і бункерів, дозволяється користуватись тільки вибу- хозахищеними світильниками від мережі напругою до 12 В або акумуля­торними світильниками вибухозахищеного виконання.

    2. Під час ремонту обладнання системи пилоприготування пра­цівники повинні бути одягнені у суконні костюми і обов’язково викорис­товувати захисні окуляри та рукавиці.

  1. Робота у бункерах

    1. Кришки люків для спускання працівників у бункери палива слід замикати на замки, ключі від яких повинні зберігатись у начальника зміни цеху.

    2. Проштовхувати паливо, що застряло у бункері, слід механізова­ним способом або вручну — спеціальними піками з надбункерної галереї. Спускатись у бункер для проштовхування палива заборонено.

• "Г .

  1. Спускатись у бункери палива дозволяється тільки для очищення і огляду їх перед ремонтом.

Спускатись у бункери .палива з відкритими радіоізотопними прила­дами (рівнемірами), а також у бункери з жевріючим паливом або паливом, що димить, заборонено. '

. 7.2.4. Перед спусканням у бункер сирого вугілля необхідно:

  • припинити подавання палива у бункер, а паливо, що в ньому зали­шилось, — спрацювати;

  • перекрцти вихідні отвори бункера;

  • перекрити систему подавання пари і повітря на обвалювання пали­ва в бункері; за наявності електровібраторів зняти з них напругу;

  • підняти плужки скидача палива і розібрати схему управління ними;

  • перекрити живильник сирого вугілля і розібрати його електричну схему;

  • зупинити пилосистему, перекрити систему подавання повітря до млина, зняти напругу з електроприводів механізмів гіилосистеми, розібра­ти їхні електричні схеми і на приводах механізмів подавання^ палива у бун­кер вивісити заборонні знаки безпеки “Не вмикати! Працюють люди”.

  1. Перед спусканням у бункер пилу необхідно:

  • спрацювати паливо, що залишилось, перекрити пилосистеми, розі­брати їхні електричні схеми;

. - закрити шибери над пиложивильниками або розчепити напівмуфти;

  • за наявності у бункері пилу жевріючих осередків заповнити його вуглекислотою, азотом або насиченою водяною парою тиском не більше 1,5 МПа (15 кгс/см3). Вуглекислоту (азот) або пару необхідно подавати у верхню частину бункера розосереджено паралельно стелі бункера, — щоб уникнути завихрення пилу. Система підведення вуглекислоти або пари повинна бути такою, щоб у разі її увімкнення унеможливлювалось попа- дання'конденсату у бункер пилу;

  • провентилювати бункер повітрям з наступним аналізом його на відсутність шкідливих речовин;

  • відкрити люк у бункер і, якщо кришка люка без завіс, ужити заходів щодо запобігання падінню її в бункер;

  • спустити у бункер пилу металеву драбину з гаками у верхній частині або ланцюгову драбину, підвісити її до міцної нерухомої конструкції і на­дійно закріпити.

Під час проведення роботи у бункері необхідно періодично перевіря­ти наявність окису вуглецю всередині нього.

У разі виявлення окису вуглецю працівників необхідно вивести з бун­кера, осередки горіння погасити, бункер знову провентилювати і повтор­ним аналізом повітря впевнитись у відсутності окису вуглецю.

  1. Під час проведення робіт у бункері слід дотримуватись вимог пунктів 4.10.1,4.10.7 і 4.10.21 цих Правил. Застосування рятувального пояса і рятувальної вірьовки під час проведення робіт у бункері є обов'язковим.

Якщо у бункері виконує роботу один працівник, слід призначати не менше двох наглядачів; у разі виконання роботи в бункері більшою

4 1-152



кількістю працівників повинно бути не менше одного наглядача на кож-^ ного працівника. (

  1. Спущені у бункер драбини і рятувальні вірьовки запобіжних? поясів працівників, які спускаються у бункер, слід закріплювати за мета-: леві дужки і кільця, які повинні бути поблизу люків.

  2. У разі нависання вугілля з одного боку бункера або відсіку доз-* воляється спускатись у бункер вище рівня навислого вугілля; у цьому ви-1 падку рятувальна вірьовка повинна бути прив’язана з того боку бункера,! де нависло вугілля.

  3. Працювати у бункері палива необхідно у сукняному костюмі,, брюках навипуск, чоботях, рукавицях, окулярах, у респіраторі та касці.: Напоготові у працівника, який виконує роботу в бункері, і наглядачів по­винні бути шлангові протигази.

  4. Не дозволяється під час виконання роботи з драбин ставати на вугілля — без попереднього закріплення карабіна запобіжного пояса.

  5. Тривалість перебування працівників у бункері і тривалість відпо­чинку (з виходом з бункера) визначає працівник, який видає наряд, або керівник робіт.

  6. Під час піднімання працівника з бункера рятувальну вірьовку слід вибирати на ділянці між петлею і верхнім кінцем одночасно з підніман­ням працівника, — щоб рятувальна вірьовка у бункері не провисала.

  7. Якщо працівник випадково упав у бункер, слід негайно припи­нити подавання у бункер вугілля, перекрити відсікний шибер або зупини­ти живильники і негайно розпочати порятунок працівника.

  8. Під час проведення робіт усередині золових бункерів затвори на протічках у ці бункери повинні бути закриті і замкнені на замок.

  9. Утворене в бункері склепіння із золи, що злежалась або спек­лась, слід обрушувати через бокові дверці або люки.

Перебування працівників усередині бункера під час пробивання про­бок в отворах виходу золи або руйнування склепіння заборонено.

  1. Під час спалювання вугілля, здатного до самозаймання (вихід летких понад ЗО %), необхідно за графіком і у разі необхідності контролю­вати загазованість на окис вуглецю на бункерній галереї паливоподачі і у зоні бункерів.

За наявності загазованості понад ГДК необхідно вивести працівників з бункерної галереї у безпечне місце і вжити необхідних заходів щодо вияв­лення жевріючого палива або такого, що димить, і його ліквідації.

  1. Обслуговування обладнання газового господарства

Обслуговування обладнання газового господарства слід проводити відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання України.

  1. Обслуговування котельних установок

  1. Обладнання котельних установок повинно відповідати вимогам Правил будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів, зат-

верджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 26x05.94, № 51, “Правил взрывобезопасности топливоподач и установок для приготовле­ния и сжигания пылевидного топлива". Правил безпеки систем газопоста­чання України і Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см2). водогрійних котлів і водо­підігрівачів з температурою нагріву води не вище 115 °С, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 23.07.96. № 125. зареєстрованих у Мін’юсті України 05.11.96 за № 655/1680.

  1. Запобіжні і вибухові клапани котла (пароводяного тракту, топ­ки і газоходів) повинні: або мати'відводи для видалення пароводяної суміші і вибухових газів у разі спрацювання клапанів за межі робочого приміщення у місця, безпечні для працівників, або бути відгородженими відбійними щитами з боку можливого перебування людей.

  2. Заклинювати запобіжні клапани працюючих котлів або збільшу­вати натиснення па тарілки клапанів шляхом збільшення маси вантажу або будь-яким іншим способом заборонено.

Тягарі важільних запобіжних клапанів повинні бути застопорені і за­пломбовані так, щоб не допустити самочинного їхнього переміщування.

  1. Доступ до форсунок котла повинен бути вільний і зручний для обслуговування та ремонту.

На отворах для установлення форсунок повинні бути екрани. — шоб уникнути опіків у випадку зворотного удару полум'я.

Під час введення в дію щойно встановленої форсунки пару і мазут необхідно подавати поступово, — щоб переконатись у щільності вузла кріплення колодки.

  1. На працюючому котлі люки і лази повинні бути закриті.

Дозволяється під час обходу і огляду обладнання відкривати оглядові лючки і вічка тільки за умови сталого режиму горіння і підвищеного роз­рідження у топці котла. Під час відкривання лючка або вічка необхідно перебувати збоку від них у захисних окулярах.

  1. Запалювати паливо в топках, коли відкриті лази і вічка, заборо­нено. У котлах, що працюють під наддувом, повинні бути передбачені при­строї. що запобігають розриву скла оглядових лючків.

Працівники, які проводять огляд, повинні надівати захисні окуляри.

  1. Перед.розпалюванням котла усі ремонтні роботи на ньому не­обхідно припинити, закрити наряди і вивести працівників., які не беруть участі у проведенні розпалювання.

  2. У разі продування нижніх точок котлів спочатку слід відкрити повністю перший вентиль за ходом середовища, що продувається, а потім поступово другий. Після закінчення продування слід спочатку закрити другий за ходом вентиль, а потім перший.

  3. 1 Іід час раптового припинення подавання газу в котельну вими- кальні пристрої на вводі газопроводу в котельну і біля котлів повинні бути закриті, а продувальні газопроводи на виведеному з роботи газопроводі -■ відкриті.

  4. Під час огляду котла або проведення будь-яких робіт на ньом заборонено перебувати проти відкритих вічок і люків для шурування.

  5. Перед проведенням імпульсного (термохвильового) та інши видів очищення поверхонь нагріву котла і регенеративних повітропід грівників усі працівники повинні бути виведені із зони розміщення елементі котлоагрегата, що підлягають очищенню.