- стояти в отворах дверей, сидіти на підніжках тамбуру, висіти на поручнях під час руху поїзда;

- зупиняти потяг в аварійних ситуаціях стоп-краном у тунелях, на залізничних мостах, віадуках, шляхопроводах, високих насипах тощо;

- користуватися при зніманні поштових відправлень з полиць комор гвинтовими табуретами;

- при розкриванні мішків з кореспонденцією рвати шпагат руками або користуватися лезами для гоління;

- проводити прибирання ВП під час маневрів.

 

8. Дії в аварійних ситуаціях та при нещасних випадках

 

8.1. Працівник бригади ВП, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації (нещасного випадку), повинен негайно припинити роботу та подати команду «СТОП».

8.2. Команду «СТОП», подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники бригади ВП, що її почули.

8.3. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації (нещасного випадку) працівник повинен негайно повідомити ВПН (начальнику потягу).

8.4. ВПН зобов’язаний організувати усунення аварійної ситуації та керувати діями працівників бригади ВП під час усунення аварійної ситуації та її наслідків.

8.5. Про виникнення аварійної ситуації (нещасного випадку) ВПН повинен негайно повідомити начальнику потягу.

8.6. В рейсі ВП є можливими такі аварійні ситуації :

- перегрівання і руйнування роликопідшипникових букс;

- пожежа в поштовому вагоні;

- знеживлення вагону;

- коротке замикання електрообладнання на корпус вагону;

та нещасні випадки:

- ураження працівника електричним струмом;

- поранення працівника під час руху (маневрів) потягу внаслідок падіння самого працівника або поштових відправлень;

- інші аварійні ситуації.

8.7. Під час руху потягу, коли спрацювала сигналізація контролю за температурою нагріву роликопідшипників, ВПН повинен негайно зупинити потяг “стоп-краном” (забороняється зупиняти потяг у тунелях, на залізничних мостах, віадуках, шляхопроводах, високих насипах тощо). Після зупинки потягу ВПН разом з провідником-електромонтером перевірити дотиком букси ВП, попередньо огородивши ВП червоними знаками сигналізації. Якщо всі букси ВП не перегрілися вище 70° С ВП може слідувати далі.

У випадку виявлення букси з температурою вище 70° С ВПН доповідає про ситуацію начальнику поїзду (при його відсутності - машиністу локомотиву), який визначає можливість подальшого слідування потягу з встановленою або зменшеною швидкістю до найближчого пункту відчеплення ВП і заміни колісної пари або необхідність виклику ремонтного потягу.

8.8. При виникненні у ВП пожежі ВПН зобов’язаний:

- негайно зупинити потяг “стоп-краном” (забороняється зупиняти потяг у тунелях, на залізничних мостах, віадуках, шляхопроводах, високих насипах тощо);

- через провідника сусіднього вагону викликати начальника потягу;

- вимкнути джерела електроживлення і споживачів електроенергії, за винятком аварійного освітлення (в темний час доби аварійне освітлення не вимикати до повної евакуації людей);

- приступити до гасіння пожежі вогнегасниками і рятування майна.

При виникненні пожежі на зупинці негайно викликати залізничну пожежну команду і приступити до гасіння пожежі і рятування майна

Якщо пожежа виникла у іншому вагоні потягу, разом з бригадою прийняти участь у її ліквідації.

8.9. При повному знеживленні вагону ВПН повинен вжити заходи до освітлення вагону ліхтарями типу «Летюча миша» на час руху до найближчої зупинки потягу. На зупинці ВПН повинен викликати начальника поїзду і прийняти заходи до під??єднання підвагонної магістралі 50 В для одержання електроструму від сусіднього вагону.

8.10. При короткому замиканні електрообладнання на корпус вагону (замість двох сигнальних ламп горить одна) ВПН повинен дати провіднику-електромонтеру команду відключити усі навантаження, генератор. На найближчій станції повідомити про несправність начальнику поїзда і діяти за його вказівками.

8.11. У випадку виникнення ненормального шуму під ВП на найближчій станції доповісти начальнику потягу і виконувати за його вказівками необхідні роботи.

8.12. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму (відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідих частин із застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів: сухого одягу, сухої жердини. прогумованого матеріалу тощо; перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою) і надати потерпілому першу долікарську допомогу.

8.13. При пораненні працівника надати першу долікарську допомогу: накласти стерильний перев’язочний матеріал на рану, перев’язати її бинтом.

8.14. У всіх випадках на найближчій станції до потерпілого викликати лікаря.