- ураження електричним струмом;

- виникнення пожежі;

- зривання манжет і виривання пари.

5.2 Під час раптового припинення подавання електроенергії, виявлення напруги на корпусі обладнання, несправностей в обладнанні або пристосуваннях необхідно:

- негайно вимкнути прес, все обладнання і механізми, відключити їх від загальної електромережі, фанеру виштовхнути з проміжків пресу вручну за допомогою спеціальних штовханів;

- повідомити про аварію безпосереднього керівника робіт чи іншу уповноважену особу підприємства і діяти за їх вказівкою.

5.3 Під час виникнення пожежі необхідно виконувати вимоги інструкції з пожежної безпеки:

- вимкнути обладнання, освітлення, вентиляцію;

- негайно попередити керівника робіт;

- приступити до ліквідації осередку загоряння згідно з вимогами інструкції з пожежної безпеки.

Під час пожежі необхідно виходити з приміщення згідно з планом евакуації у випадку пожежі.

5.4 Під час появи ознак загоряння електрообладнання (перегрів, поява диму, запах горілого) необхідно вимкнути обладнання і доповісти безпосередньому керівнику робіт.

5.5 У разі зривання манжет і виривання пари необхідно перекрити вентиль парової магістралі, відключити прес від електромережі та сповістити безпосереднього керівника робіт.

5.6 У разі травмування працівника слід припинити дію травмуючого чинника на організм потерпілого, подати потерпілому першу долікарську допомогу, у разі необхідності викликати медичну допомогу. Негайно повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу уповноважену особу підприємства.

5.7 Подання першої долікарської допомоги:

5.7.1 У разі отруєння токсичними речовинами та продуктами горіння негайно вивести потерпілого на свіже повітря, розстебнути одяг, що утруднює дихання, у разі втрати свідомості давати нюхати нашатирний спирт. Під час зупинення дихання зробити штучне дихання, викликати швидку медичну допомогу.

5.7.2 У разі отримання опіків не торкатися ураженого місця руками. Обережно звільнити уражене місце від одягу, накласти стерильний матеріал,

обережно забинтувати, за необхідності звернутися до лікаря.

5.7.3 У разі попадання на шкіру фенольних або фенолоформальдегідних клеїв необхідно ретельно видалити їх тампоном, змоченим 10^40% розчином етилового спирту або сумішшю етилового спирту, гліцерину і нашатирного спирту, а потім витерти сухим ватним тампоном.

5.7.4 У разі попадання на шкіру карбамідоформальдегідних клеїв необхідно змити їх теплою водою з милом, а при попаданні на слизову оболонку очей -промивати струменем холодної води протягом 10-30 хвилин.

5.7.5 У разі ураження електричним струмом необхідно перш за все звільнити потерпілого від дії струму (вимкнути рубильник, викрутити запобіжні пробки, відтягти провід сухою дерев'яною палкою або потерпілого, використовуючи діелектричні рукавиці чи інші ізолювальні засоби, діючи при цьому однією правою рукою), визвати лікаря і розпочати подання першої допомоги.

Потерпілого необхідно покласти на суху підстилку обличчям уверх, звільнити від одягу, який утруднює дихання, зробити штучне дихання, закритий масаж серця.

5.7.6 У разі отримання поранення (різана або рвана рана, подряпина, садно, прокол) необхідно обробити краї рани йодом і накласти стерильну пов'язку, рану не промивати, чужорідні тіла, згустки крові не видаляти, рану йодом не заливати. У випадку сильної кровотечі, якщо її не зупиняє пов'язка, необхідно накласти джгут. Місце накладання джгута попередньо обмотують м'яким матеріалом або дозволяється накладати джгут поверх одягу. Перетягування джгутом кінцівки не повинне бути надмірним. Якщо джгут накладено правильно - пульс на передавленій кінцівці не прощупується. Після накладання джгута необхідно викликати швидку медичну допомогу.

5.7.7 У разі отримання ударів на пошкоджене місце на декілька хвилин кладуть лід, сніг або холодну воду.

5.7.8 У разі отримання переломів потерпілому необхідно забезпечити повну нерухомість пошкоджених кісток. Кінці шин мають охоплювати здорові місця вище і нижче перелому. У разі відкритого перелому слід накласти стерильну пов'язку та викликати швидку медичну допомогу.

5.7.9 У разі вивихів на суглоб необхідно накласти нерухому пов'язку і шину,

прикласти холод та викликати швидку медичну допомогу.

5.7.10 У разі болю в ділянці серця необхідно сісти, покласти під язик таблетку нітрогліцерину, якщо біль не пройде протягом 5-10 хвилин необхідно викликати швидку медичну допомогу.

5.7.11 У разі паралічу кінцівок з ураженням мови хворого потрібно покласти, розстебнути одяг, що утруднює дихання, на голову покласти тканину, змочену холодною водою, дати випити заспокійливий засіб (настойка валеріани тощо) і засіб, який знижує тиск (раунатин тощо), викликати швидку медичну допомогу.

5.7.12 У разі раптового болю в ділянці черевної порожнини необхідно терміново викликати швидку медичну допомогу. До прибуття лікаря хворого необхідно покласти і прикладати на живіт холод.

5.7.13 У разі попадання сторонніх тіл в око (деревний і металевий пил, тирса, тріска тощо) необхідно видалити стороннє тіло тампоном, змоченим в розчині борної кислоти. Сторонні тіла з рогівки має видаляти лікар-спеціаліст.