3.4.7. Для обвалювання склепінь зерна використовуйте спеціальні скребки з ручками такої довжини, щоб знаходитись на безпечній віддалі від призми обвалення насипу і виключити можливість бути засипаним зерном.

 1. При в'їзді автомашин у склад для завантаження або розвантаження не знаходьтесь у дверному прорізі і поблизу машин.
 2. Ручне завантаження запакованого зерна здійснюйте у транспортні засоби із заглушеним двигуном і поставлених на ручне гальмо.

3.4.10. Відкривайте й закривайте борти транспортного засобу вдвох, при цьому знаходьтесь збоку бортів.

 1. При завантаженні мішків знаходьтесь збоку вантажу, що подається, при цьому один або два працівники, (залежно від ваги вантажу) повинні знаходитися в кузові транспортного засобу і приймати вантаж.
 2. Слідкуйте, щоб мішки не перевищували рівня бортів.

3.4.13. При переїздах автомобіля не знаходьтесь у кузові, не сидіть на мішках і бортах кузова, не переїжджайте на підніжках і на даху кабіни, не сідайте і не сплигуйте на ходу.

 1. Для піднімання (спускання) у кузов (із кузова) транспортного засобу користуйтесь розсувною драбиною.
 2. Розрівнюйте зерно в кузові шляхом переміщення транспортного засобу.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Відключіть двигуни машин агрегату, комплексу в зворотній послідовності їхнього включення.

 1. Очистіть машини, обладнання, майданчики, робочі приміщення від пилу, зернових відходів і солом'яних решток, сміття віднесіть у спеціально відведене місце.
 2. Топки, що працюють на рідкому паливі, зупиніть шляхом перекриття подачі палива, а на твердому - згідно з вимогами пункту 3.3.11 цієї інструкції.

4.4. Приберіть робоче місце. Очистіть інструмент, інвентар, пристрої і покладіть у відведене місце. Приведіть в порядок спецодяг і засоби індивідуального захисту і здайте їх на зберігання.

 1. Помийте руки й обличчя теплою водою з милом.
 2. При здачі зміни повідомте змінника про технічний стан обладнання і розкажіть про особливості роботи.

4.7. Повідомте керівника про всі помічені недоліки у процесі роботи і вжиті заходи для їх усунення.


5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

 1. При зриві факела в топці терміново зупиніть подачу палива, усуньте несправність і після продувки топки повітрям протягом 10-15хвилин приступайте до повторного розпалювання.
 2. Зупиніть машину при електроударі, з'явленні стороннього шуму, вібрації, запаху горілого, іскор і полум'я із випускного отвору вентилятора сушильної камери і загорянні зерна в сушильній камері. Зупинку машини починайте з припинення подавання палива до форсунки.

5.3. При появі напруги на корпусі машини терміново відключіть загальний рубильник. Викличте чергового електромонтера. Усі пошкодження електроприводів, пульту управління, силової й освітлювальної мереж повинен усувати тільки електромонтер.

5.4. При враженні працівника електричним струмом, як можна швидше звільніть потерпілого від його дії (тривалість дії струму визначає тяжкість травмування), для цього негайно відключіть рубильник чи інший пристрій.

5.5. При неможливості швидкого відключення електроустановки вживіть заходів для звільнення потерпілого від струмоведучих частин, користуючись мотузкою, палицею, дошкою чи іншими сухими діелектричними предметами або відтягніть потерпілого за одежу (якщо вона суха і відстає від тіла), наприклад за поли піджака, за комір, при цьому уникайте дотику з оточуючими металевими предметами й частинами тіла потерпілого, не покритих одягом.

5.6. Якщо потерпілий торкається проводу, який лежить на землі, то перш ніж підійти до нього положіть собі під ноги суху дошку, згорток сухої одежі або суху, що не проводить електричний струм підставку і відокремте провід від потерпілого за допомогою сухої палиці, дошки. При цьому рекомендується діяти по можливості однією рукою.

5.7. Якщо потерпілий судорожно стискає в руці один струмоведучий елемент (наприклад, провід), відокремте потерпілого від землі (просуньте під нього суху дошку, відтягніть ноги від землі мотузкою або за одежу.

5.8. Якщо нема можливості відокремити потерпілого від струмоведучих частин чи вимкнути електроустановку від джерела живлення, то перерубайте провід сокирою із сухим дерев'яним держаком або перекусіть їх інструментом з ізольованими ручками. Перерубуйте й перекушуйте кожний провід окремо. Можна скористатися і неізольованим інструментом тільки необхідно обгорнути його ручки сухою вовняною або прогумованою тканиною.

5.9. При зриві факела в топці терміново зупиніть подачу палива, усуньте несправність і після продувки топки повітрям протягом 10-15 хвилин приступайте до повторного розпалювання.

5.10. В разі виникнення пожежі на стаціонарних об'єктах, викличте пожежну команду, повідомте керівництво і приступіть до ліквідації осередку загоряння згідно з вимогами інструкції про заходи із пожежної безпеки.

 1. При виникненні пожежі на електроустановках у першу чергу необхідно повідомити про це в пожежну охорону, відповідального за електрогосподарство, керівника робіт.
 2. При виникненні пожежі в самій електроустановці чи поблизу неї, в першу чергу до прибуття пожежників вимкніть електроустановки з мережі. Якщо це неможливо, спробуйте перерізати проводи (послідовно по одному) інструментом з ізольованими ручками.

5.13. У випадку загоряння зерна погасіть топку, виключіть вентилятори і вивантажувальні пристрої, закрийте випускні заслінки і, не зупиняючи подачі вологого зерна, відкрийте люки дифузорів, виявивши осередок загоряння, через вікно короба спробуйте витягнути його із шахти. Якщо осередок загоряння усунути не вдається, включіть розвантаження на максимальну продуктивність, а осередки загоряння зерна гасіть водою й усувайте з основного потоку зерна. Після розвантаження всього зерна ретельно очистіть стінки камери й поверхню коробів від нагару.

5.14. При загорянні одежі постарайтесь зняти її або накрийте палаючу ділянку щільною матерією, при можливості занурте у воду.