Статьи

Діагностика, обслуговування та ремонт кондиціонера авто потребує використання спеціального обладнання, розхідних матеріалів. Крім того, спеціалісти СТО по встановленню ГБО, які також надають інші послуги (з переліком повного спектра можна ознайомитись за посиланням), наголошують на важливості проведення спеціальних підготовчих дій для правильної заправки кондиціонера. 

Існує велика ймовірність значного зносу окремих елементів системи, використання розхідних матеріалів, забруднення. Тому варто звернути увагу не лише на правильний вибір місця проведення обслуговування, а й на час звернення (як мінімум раз на 2 роки згідно з регламентом сучасних виробників автомобілів) на СТО. 

Досвідчені спеціалісти Мотор Газ поділилися своїми лайфхаками, як правильно користуватися кондиціонером та системою охолодження в цілому, щоб звертатись на сервіс тільки для планових дозаправок.

  1. Завжди використовуйте режим avto у ТЗ з клімат-контролем, завдяки цьому система самостійно підлаштовуватиметься під правильну температуру і роботу. Якщо цієї системи нема, для моделей тільки з кондиціонером пропонуємо включати кнопку «A/C» (й взимку), щоб резинові з’єднання та ущільнювачі не зношувались.
  2. Заправляти кондиціонер варто не лише пере літом, але й перед зимовим сезоном. Це пов’язано із тим, що при здійсненні обдуву лобового скла, система також вмикає компресор і тому потребує наявності фреону у системі.
  3. Використовувати кондиціонер розумно. Це правило в першу чергу орієнтовано на захист вашого здоров’я. Після увімкнення кондиціонера варто декілька хвилин зачекати (на вулиці), поки температура в салоні буде прийнятною. Таким чином ви зможете уникнути різкому перепаду температур та захистити свій організм.
  4. Не використовувати кондиціонер, якщо відстань поїздки невелика. Наприклад, сучасні авто мають особливу функцію швидкого авто до того, як власник відкриє дверцята. Цього може бути достатньо, якщо ваша поїздка має бути короткою.
  5. Звертатись на СТО одразу при виявленні похибок у роботі системи, адже відсутність обдуву може бути не лише симптомом малої кількості фреону, але й зношення окремих елементів. Своєчасний догляд за механізмами сприяє їх довгій та ефективній службі.

  1. Обирайте спеціалізовану майстерню, де використовують професійне обладнання, мають значний досвід та позитивні відгуки від клієнтів.

 До списку