Статьи

Ламінат вже давно перестав бути підлоговим покриттям тільки для вітальні та спальні. Тепер водостійкий ламінат для кухні використовують та у ванній кімнаті. Однак, вологостійкий і водостійкий ламінат — це різні матеріали з різною стійкістю до контакту з вологою. Давайте розберемося, як правильно вибирати вологостійкий і водостійкий ламінат. У чому відмінності вологостійкого ламінату від водостійкого?

Вологостійкий ламінат обробляється особливою речовиною, яка робить його стійким до вологи і створює свого роду «щит». Він здатний витримувати короткий вплив вологи. Водостійкий ламінат стійкий не тільки до вологи, а й безпосередньо до води. Він здатний витримувати на собі вологу і воду значно довше.

Які є правила підбору покриття, стійкого до вологи

 • Під час вибору вологостійкого або водостійкого ламінату, завжди зверніть увагу на наявність в описі слова «aqua». Також багато виробників позначають свій товар малюнком крапельки, що вказує на його стійкість до вологи.
 • Як правило, сам виробник вказує на кількість годин, коли вода може утримуватися на стику швів, не проникаючи всередину.
 • Існує кілька класів ламінату, кожен з яких має свою витривалість. Вибирайте клас ламінату залежно від приміщення, в якому він буде використовуватися. Для кухні рекомендується вибирати ламінат найвищого класу, а для ванної можна вибрати клас нижче.
 • Також зверніть увагу на коефіцієнт розбухання ламінату. Чим нижчий цей показник, тим ламінат стійкіший до води.
 • Не варто вибирати ламінат тільки за низькою ціною. Цілком логічно, що вартість вологостійкого або водостійкого ламінату буде вищою, ніж у звичайного.
 • Також зверніть увагу на термін гарантії, зазначений виробником. Хороший ламінат повинен мати мінімальну гарантію в 15 років, але чим більший термін гарантії, тим краще.
 • Під час вибору водостійкого ламінату особливу увагу приділіть стикувальним замкам. Вони мають бути максимально міцними, щоб запобігти потраплянню води під панелі.

Рекомендація: ламінат слизький і при потраплянні води може бути причиною травм. Щоб уникнути проблем, вибирайте ламінат із рельєфною поверхнею.

Основні характеристики водостійкого ламінату

Водостійкий ламінат є відмінним вибором для кухні, де часто спостерігається висока вологість і можливість потрапляння води на підлогу. Ось ключові моменти, які варто врахувати при виборі водостійкого ламінату для кухні:

 1. Вологостійкість:
  • Водостійкий ламінат має спеціальні захисні шари і ущільнені стики, що запобігають проникненню вологи. Деякі види ламінату можуть витримувати воду на поверхні до 24-72 годин.
 2. Товщина:
  • Рекомендується обирати ламінат товщиною від 8 мм до 12 мм. Товщий ламінат зазвичай міцніший і краще ізолює звуки.
 3. Замкові з’єднання:
  • Водостійкі ламінати часто мають спеціальні водонепроникні замкові з’єднання, які перешкоджають проникненню води між дошками.
 4. Верхній захисний шар:
  • Захисний шар повинен бути стійким до подряпин і плям, що особливо важливо для кухні, де можливі механічні пошкодження і забруднення.

Переваги водостійкого ламінату для кухні

 • Захист від вологи: Спеціальні водовідштовхувальні шари та ущільнені стики забезпечують захист від води і вологи.
 • Легкість в догляді: Водостійкий ламінат легко чиститься і не потребує спеціального догляду.
 • Естетичний вигляд: Широкий вибір дизайнів і текстур, що дозволяє підібрати покриття до будь-якого інтер’єру.
 • Довговічність: Водостійкий ламінат має високу стійкість до зносу, подряпин і плям, що робить його довговічним вибором для кухні.

Як укладається

Укладання водостійкого і вологостійкого ламінату аналогічне укладанню звичайного ламінату. Етапи включають:

 1. Підготовка поверхні:
  • Перед укладанням ламінату переконайтеся, що підлога рівна і чиста. Використовуйте підкладку, яка забезпечить додаткову звукоізоляцію і зменшить вібрацію.
 2. Використання герметика:
  • Для додаткового захисту від вологи можна використовувати спеціальний герметик для замкових з’єднань.
 3. Встановлення під плінтусами:
  • Забезпечте достатній зазор між ламінатом і стінами для компенсації можливого розширення матеріалу під впливом вологи.

Як доглядати

Догляд за водостійким і вологостійким ламінатом простий. Можна використовувати щітки і пилосос для прибирання.

Не залишайте калюжі на підлозі, оскільки навіть якісний водостійкий ламінат може погано реагувати на тривалий контакт з водою. У разі протоки великого об'єму води, необхідно протерти підлогу і дати їй висохнути не менше тижня.

Якщо ламінат деформувався, його можна відправити на просушку — у більшості випадків він поверне собі форму.

Висновок

Водостійкий ламінат є ідеальним рішенням для кухні, де часто спостерігається висока вологість і можливість потрапляння води на підлогу. Обираючи ламінат, звертайте увагу на клас зносостійкості, матеріал основи, систему замкового з’єднання і наявність водовідштовхувальних властивостей. Правильний вибір і належна установка забезпечать довговічність і естетичний вигляд вашої підлоги на кухні.До списку