.2.3 Зв'язок між Настановою та профілями
Зв’язок, що існує між профілями, Настановою та основними стандартами, — ключ до розуміння профілів. Основні стандарти, перераховані в 1.2, формують основу POSIX-OSE. Розробник профілю під час вибору основних стандартів повинен забезпечити мобільність та Інтероперабельність у конкретній функціональній сфері. У процесі роботи автор профілю зіштовхується з послідовністю обрання основних стандартів, відбираючи тільки спільно застосовні для виконання конкретної роботи. Автори профілю повинні також мати справу з гармонізацією (6.3.2.4), що означає несупе- речливість профілів один одному у разі їхнього накладання. Часто гармонізація можлива серед профілів навіть за значної відмінності функціональних сфер, що обслуговують. Придбання, обумовлені двома профілями, погодженими їхніми авторами, вигідні в тому розумінні, що профілі не будуть суперечити один одному у випадку їхнього накладання.
У разі доцільності, профіль посилають на інший профіль, розроблений на його визначеннях та взаємодіях. Така узгодженість спрощує побудову нового профілю за рахунок відсутності повторення матеріалу. Тут необхідна обережність, оскільки аналогічно тому, як перший профіль схильний до змін в основних стандартах, більш пізній профіль також схиляється до змін у профілях, що складають його основу.
Примітка. Можна провести аналогію з конструкцією електронного обладнання, наприклад, комп’ютера. Базові компонувальні блоки — "компоненти" типучипів пам'яті та конденсаторів, що збираються у більші компонувальні блоки виду друкованих монтажних плат, у свою чергу поєднуваних (з іншими компонентами чи друкованими монтажними платами} у великі компонувальні блоки виду автономних комп'ютерів, застосовуваних для виготовлення ще більших стандартних блоків виду широких корпоративних мереж комп’ютерів тощо. Аналогічно кілька основних стандартів (базові блоки компонування) можна зібрати разом у профілі компонентів, що потім можуть збиратися разом (з іншими основними стандартами чи профілями компонентів) у більші профілі платформи, що збираються спільно у великі АЕР (6.4.)
Профілі важливі з ряду причин, оскільки:
забезпечують коротке формулювання специфікацій, яке описує стандарти для цільової функціональної вимоги;
містять Інформацію щодо зв’язків між обраними стандартами (тобто узгодженість як вимога);
можуть Ідентифікувати специфічні стандарти, необхідні для сфер застосувань і, отже, їх можна використовувати для постачання (обладнання тощо) чи як мету розроблення застосування.
6.3 Настанова розробників профілів
У цьому підрозділі розширено концепцію профілювання, необхідну авторам профілів, та надано деталізовану настанову. Підрозділ включає опис основ настанови, що розкриваються щодо цілей обслуговування профілями, та закінчується деталізованою настановою, орієнтованою на конкретну фіксацію профілю.
У разі використання Настанови як основи, автори профілів можуть розробляти власні неофіційні профілі, що підходять для їхніх потреб, чи офіційні суб’єкти стандартизації можуть розробляти офіційні профілі для голосування. Детальні вимоги у цьому розділі повинні розглядати розробники будь-яких профілів — POSIX-SP, SP чи менш офіційних профілів. SP — офіційні профілі, що відповідають критеріям внутрішньої частини інформаційних об’єктів стандартизації. SP, що відповідають вимогам для POSIX-базованих профілів (правила, встановлені IEEE), названі POSIX-SP.
Описані у цьому розділі деякі ідеї та поняття профілювання, як зазначено у ISO/IEC TR 10000, походять Із робіт ISO/IEC JTC1 SGFS; саме профілювання описано та структуровано у 6.3.2.3 Настанови. Втім, деякі думки, що наведені у Настанові та не містяться у ISO/IEC TR 10000, спрямовано на:
офіційні профілі SP;
POSIX-SP як концептуальні розширення ISPs.
Розробники профілів, керуючись цим розділом, повинні звернутися до відповідних документів IEEE виду керівних принципів комітету керування профілюванням (Profile Steering Committee guidelines) PASC, якщо передбачено запропонувати IEEE прийняття профілів як POSIX-SP, та до ISO/IEC TR 10000, якщо передбачено прийняття профілів як ISP.
.3.1 Призначення профілів
Профілі визначають комбінації основних стандартів та профілів із метою:
ідентифікації основних стандартів разом із відповідними класами, підмножинами, опціями та параметрами, необхідними для забезпечення ідентифікації функцій для таких цілей, як інтер- операбельність та мобільність;
надання системи посилань для різноманітного використання основних стандартів, важливих для користувачів та відповідних постачальників;
розширення доступності придбання несуперечливих реалізацій функціонально визначених груп основних стандартів, що, як очікують, будуть головними компонентами реальних застосувань.
6.3.2 Деталізована настанова розробників профілів
Відношення до основних стандартів. Основні стандарти визначають процедури та формати, що полегшують мобільність застосування та його інтероперабельність. Надають параметри, що випереджають потреби застосувань та враховують різні можливості реальних систем та мереж.
Профілі І надалі підтримують мобільність та інтероперабельність, визначаючи використання комбінацій основних стандартів для наданої функції чи сфери застосування. За визначенням профілі не встановлюють новий Інтерфейс прикладної програми.
Крім того до відбору основних стандартів, можна робити добір Із допустимих параметрів для кожного основного стандарту та придатних значень для параметрів, не визначених в основному стандарті.
Профілі не суперечать основним стандартам, а визначають специфічні вибірки з доступними параметрами та діапазонами значень. Профілі включають всі елементи, визначені стандартом як обов’язкові. Вибір параметрів основного стандарту повинен обмежуватися для максимальної ймовірності забезпечення міжмережного обміну між системами, що виконують різні вибори параметрів профілю, які суперечать вимогам, що досягає профіль.
Профіль робить явними зв’язки між набором уживаних спільно основних стандартів (зв'язки, неявні безпосередньо у визначеннях основних документів) та може визначати конкретні деталі кожного використаного основного стандарту.
Вимоги відповідності. Профіль може містити більш специфічні вимоги відповідності, ніж у зв’язаних основних стандартах. Відповідність профілю полягає, за визначенням, у відповідності тільки обраним параметрам основного стандарту(ів), які надає профіль як нормативні посилання. Відповідність основному стандарту(ам) не обов’язково має на увазі відповідність профілю й у цьому самому разі невідповідність профілю обов’язково має на увазі повну відповідність кожному з основних стандартів,
Основні елементи профілю. Профіль повинен містити такі елементи:
ділянку дії та мету профілю, описано в термінах, призначених для підтримання профілем потреб користувача;
посилання на набір основних стандартів та інших профілів, включаючи точну ідентифікацію фактичних текстів основних стандартів, ужитих профілів, будь-яких схвалених виправлень та технічних коректур. Відповідність Ідентифікують як наявність потенційного впливу щодо досягнення мобільності та зовнішніх операцій під час використання профілю;
специфікацію кожного посилання на основний стандарт та профіль, включаючи посилання на обрані параметри, діапазони значень параметрів та Інші виборки, дозволені основним стандар- том(ами) чи профілем(ями);
інструкції, що визначають вимоги, необхідні для дотримання системами, які претендують на відповідність профілю;
визначення для будь-яких нових понять чи умов, представлених у профілі та не визначених в основних стандартах чи вжитих профілях.
Неофіційні профілі можуть включати приклади для роз’яснення намірів авторів профілю його користувачам; однак навчальні приклади не відповідають ISP.
Взаємодіючі системи можуть виконувати різні ролі, що доповнюють одна одну (наприклад, зв'язки ініціатор-відповідач або керівний-керований). У такій ситуації профіль повинен тотожно розділяти ролі, прийняті системою, та їх треба встановлювати за обставинами як обов’язкові вимоги чи як параметри профілю.
Вимоги профілю. Наступні вимоги треба розглядати під час формулювання профілю; однак вони не припускають жодної іншої організації документів, крім окресленої у попередньому підрозділі відповідності до документів, що визначають профілі.
Завершеність. Профіль повинен бути повним стосовно функціональних вимог. Швидше за все, це Ітеративний процес, у результаті якого розвивається усвідомлення вимог та стандартів. Завершеність означає ідентифікацію та визначення вимог для всіх ділянок застосування стандартів. Обов’язковим є включення чинних стандартів та вставка всіх параметрів усередину стандартів. Якщо стандарти не існують, але необхідні, це повинно бути зареєстровано профілем, (За Ідентифікації не- документованої служби такого типу передбачено, що формулювання вимог та пріоритет для такої роботи відсилають до відповідного представника зі стандартизації.) Однак профіль повинен мати технічну специфікацію стандартів (що означає потенційну придатність до контролю) та повинен бути придатний для використання як розробниками застосувань, так І організаціями, що їх купують.
Специфікації та варіанти, доступні в областях, не визначених стандартами, можуть бути доцільні для документування (в інформативному додатку). Значення такого поняття буде винесено на обговорення для прийняття профілю. Для профілю, націленого для прийняття ISO, стандарти ISO DIS та IS складають опорні точки, у той час як американський урядовий профіль (US Government profile) може ґрунтуватися на стандартах FIPS, ISO чи ANSI. Для приватного бізнесу, консорціуму та навіть для конкретних постачальників можна включати специфікації, розглянуті як приклади та наявні вимоги, що спрощують гармонізацію з офіційними стандартами, як тільки вини стають чинними, У випадку розроблення й ідентифікування стандартизованих профілів, автор профілю повинен ідентифікувати вимоги, що не задовольняє стандарт. Якщо маємо попередню специфікацію, де вказано більшість із вимог, то таку специфікацію треба згадувати як інформативну.
Чіткість комунікацій. Ключове призначення профілю — чіткі зв’язки між дотичними сторонами. Усі користувачі, розробники програмного забезпечення та постачальники платформ мають потребу у наявних однакових умовах та специфікаціях. Розробники прикладного програмного забезпечення та постачальники систем мають потребу у загальному наборі специфікацій, націлених на їхні обсяги розробок.
Гармонізація6 може проводитися серед профілів навіть за значної відмінності функціональних сфер, що їх обслуговують. Вона гарантує існування максимально практичної угоди між різними профілями, максимізує реалізацію дотичних точок. Гармонізація необхідна для надання платформою багатьох профілів.
Зв’язність. Простий відбір групи стандартів не гарантує їхньої спільної роботи на платформі передбаченим способом. Профіль повинен містити інструкцію щодо взаємодії з іншими профілями, під час застосування кожного стандарту, цитованого як нормативне посилання. Також доцільно явно описувати, як такі стандарти не повинні взаємодіяти. Треба виявляти обережність, коли один із посилальних документів — самостійний профіль, з гарантією, де це необхідно, визначення явної взаємодії між стандартами у вперше обумовленому профілі та стандартах у зв’язаному профілі.
Ідентифікація недокументованих служб. У процесі розроблення профілів можна визначити не- документовані служби, що виявляють під час охоплення профілями стандартів. Ці служби необхідні, виходячи з характеристик, доступних в одному стандарті й обумовлених як доступні з іншого стандарту, відсутніх стандартів чи додаткової функціональності, необхідної для специфічних дій застосування. Отже, додатковою вимогою для обсягу робіт Із профілювання є документування вимог із проведення необхідної додаткової роботи та передачі їх для об’єднання з конкретними обсягами робіт зі стандартизації. Групи профілів у промисловості повинні брати до уваги проведення експертизи з пов’язаних груп стандартів, що гарантує — результуючі стандарти задовольняють потреби предметної області.
Відповідність. Профіль спрямований на відповідність. У найпростішому випадку розділ відповідності у профілі вказує на вимоги відповідності кожного з основних стандартів чи їхніх під множин. У більш складних випадках додаткові вимоги відповідності необхідні для регулювання взаємодії між основними стандартами.
Основні принципи методу розробляння профілів. Розробляють профіль методом відображення вихідних (зовнішніх) вимог, із супровідною кореляцією до стандартів. Мета цього підрозділу полягає в обговоренні аспектів, які подібний метод може включати.
Вимоги користувача. Потрібно точне визначення таких деталізованих вимог, як список функцій, списки атрибутів та обмежень архітектури. Це передумова для наступних кроків, на яких формують пояснення про добір стандартів. Вимоги користувача можна посилати на наявні профілі.
Архітектура профілю спрямована на вказівки з об’єднання різних компонентів профілю.
Специфікація профілю. Посилання на специфічні профілі чи стандарти вказують під час відповідності вимогам користувача й архітектурі профілю. Повинні бути визначені технічні специфікації інтерфейсу між компонентами. Технічні специфікації можуть бути таких класів, як НСІ, формати, програмний інтерфейс чи протоколи.