- для конвеєрів візкових для ливарних форм [група 331] - приводна та натяжна станції, ходова частина [візка, платформи, тяговий ланцюг]. За довжину конвеєра вважається розгорнута довжина його ходової частини;

- для конвеєрів гвинтових [шнеків] [групи 341-342] - привод, гвинт з опорними та проміжними підшипниками, кожух із кришкою. За довжину конвеєра вважається відстань між кінцевими опорними підшипниками;

- для конвеєрів скребкових і конвеєрів із зануреними скребками [групи 351-353] - привод, натяжний пристрій, ходові частини з секціями [ланцюги та скребки], кожухи середньої частини та рами. За довжину конвеєра вважається відстань між центрами приводних і натяжних зірочок, виміряна вздовж ходової частини конвеєра;

- для елеваторів, норій для зерна та борошна [групи 381-386, 401-403] - головки, привод, башмак з натяжним пристроєм, стрічка або ланцюг, ковші, кожухи або труби середньої частини. За висоту елеватора вважається відстань від низу башмака до центра приводного барабана або зірочки.

3.1.2 У нормах монтажу враховані:

- матеріали для ущільнень, з'єднувань кожухів, жолобів, труб та інших з'єднувань;

- болти для з'єднування окремих ланок, кріплення роликоопор і підшипників;

- ресурси на виготовлення та установлення усіх дерев'яних конструкцій конвеєрів [групи 308, 309];

- ресурси на улаштування приймальних і випускних шахт [лотків] шнеків для бавовноочищувальних заводів [група 342] та монтаж патрубків [групи 401-403];

- ресурси на свердління отворів у залізобетонних перекриттях під кріпильні болти опорних металевих конструкцій та станин із закладенням у необхідних випадках сколювання бетону [групи 306, 308, 309, 352, 401-403].

3.1.3 При установленні горизонтальних конвеєрів на естакаді або у тунелі до норм витрат усіх ресурсів слід застосовувати поправочний коефіцієнт 1,1 [за виключенням групи 308, де враховане установлення у тунелі].

3.1.4 Норми на монтаж похилих конвеєрів, при різниці у висотах натяжного та приводного барабанів більше 3 м, незалежно від місця їх установлення, слід уважати за нормами монтажу горизонтальних конвеєрів з коефіцієнтом 1,2 [за виключенням групи 309, де врахований монтаж конвеєрів з нахилом].

3.1.5 Потреба у ресурсах на монтаж стрічкових і пластинчастих живильників слід визначати за нормами на монтаж стрічкових і пластинчастих конвеєрів [групи 301-309, 321].

3.1.6 Маса конвеєрів наведена довідково. Норми на монтаж залежно від зміни маси не коректуються.


4. Вузли підйомно-транспортного устаткування


4.1 Вступні вказівки


4.1.1 У розділі наведені норми на монтаж окремих вузлів устаткування. Норми на монтаж устаткування, які цілком відсутні в збірнику, слід визначати шляхом підсумовування наведених у цьому розділі норм на окремі вузли, з яких складається дане устаткування.


5. Підвісні канатні дороги


5.1 Вступні вказівки


5.1.1 Норми розділу визначені виходячи з умов виконання робіт, коли траса канатної дороги проходить по рівнинній місцевості, яка має схил не більше 15 градусів, але не пересічена ярами, ущелинами, ріками та каналами, а також вільна від будівель залізничних колій, шосейних доріг, ліній зв'язку та електропередачі та інших споруд, а також виходячи з умов робіт на позначці, що не перевищуює 1000 м над рівнем моря.

5.1.2 При схилі місцевості на окремих ділянках траси канатної дороги понад 15 градусів, потреба у ресурсах на монтаж несучих, мережних, тягово-несучих канатів, запобіжних мереж та устаткування опор і станції підвісних канатних доріг на цих ділянках, слід визначати за відповідними нормами розділу збірника із застосуванням до витрат труда та часу експлуатації машин та механізмів коефіцієнтів, які наведені у таблиці 183. При цьому норми на монтаж канатів і запобіжних мереж на натяжній ділянці з різними схилами місцевості застосовувати по найбільшому схилу на даній ділянці, а при схилі місцевості більше 45 градусів, ресурси на монтаж усіх видів устаткування ПКД слід визначати за індивідуальними калькуляціями.


Таблиця 183

Вид устаткування

Коефіцієнт при уклоні місцевості, до

30 градусів

45 градусів

1

2

3

Канати несучі, мережні, тягові, тягово-несучі, запобіжні мережі

1,7

2,1




Устаткування опор і станцій

1,3

1,5


5.1.3 Якщо траса канатної дороги проходить по місцевості, пересіченій ярами, ущелинами, ріками, каналами, болотами, жилими та промисловими будинками, залізницями та шосейними дорогами, лініями зв'язку та електропередачі, посадками, що невирубані, територіями, закритими для вільного проходу, а також іншими спорудами, то на натяжних ділянках, які мають зазначені перешкоди, ресурси на монтаж несучих, мережних, тягових, тягово-несучих канатів і запобіжних мереж, визначаються за відповідними нормами із врахуванням коефіцієнтів до норм витрат труда та часу експлуатації машин і механізмів, які наведені у таблиці 184. При наявності на місцевості одночасно декількох перешкод, слід застосовувати один найбільший коефіцієнт. При схилі місцевості понад 15 градусів і перешкоди, відповідні коефіцієнти для визначення норми перемножуються.


Таблиця 184

Перешкоди на місцевості

Коефіцієнт

1

2



Глибокий сніг

1,25

Яри, ущелини, ріки та канали шириною до 50 м, болота, що невирубані посадки, жилі та промислові будинки, території, закриті для вільного проходу

1,3

Шосейні дороги, ріки, канали шириною понад 50 м

1,6

Залізниці, лінії зв'язку та електропередачі

2,2




5.1.4 При наявності на місцевості важкодоступних гірних ділянок, сильно заболочених місцевостей ресурси на монтаж визначаються в індивідуальному порядку.

5.1.5 При проведенні робіт у гірній місцевості на різних висотних позначках ресурси на монтаж визначаються за відповідними нормами із застосуванням до норм витрат труда та часу експлуатації машин і механізмів коефіцієнтів, які наведені у таблиці 185.


Таблиця 185







Висота об'єкта над рівнем моря, м

1000-1500

1500-2000

2000-2500

2500-3000

3000-3500







Коефіцієнт

1,06

1,12

1,21

1,3

1,4








5.1.6 Ресурси на улаштування і розбирання тимчасових запобіжних споруд над шосейними дорогами та залізницями, лініями зв'язку та електропередачі, будівлями тощо, а також на завантаження контрвантажних ящиків натяжних пристроїв для канатів не враховані у нормах.

5.1.7 При монтажі в гірних умовах послідовно стоячих канатних доріг, коли розкочування канатів ведеться з одного пункту, розташованого внизу, коефіцієнти п.5.1.2 і 5.1.3 цих вказівок відносяться до всієї довжини траси розкочування канатів.

5.1.8 Норми на монтаж устаткування станцій та головок опор, несучих, мережних, тягових, тягово-несучих канатів і запобіжних мереж обчислюються за умовами, що висота станцій не перевищує 5 м, висота опор 20 м, кількість станцій на канатній дорозі вважається 2. При виконанні робіт в умовах, відмінних від зазначених, ресурси визначаються за відповідними нормами із застосуванням до норм витрат труда та часу експлуатації машин і механізмів коефіцієнтів, які наведені у таблиці 186.


Таблиця 186

Вид монтажних робіт

Коефіцієнт

1

2

Тягові, мережні, несучі, тягово-несучі канати та запобіжні мережі

1,1 - на кожні 10 м понад зазначених у цьому пункті

Тягові канати

1,1 - на кожну станцію більше двох



Устаткування головок опор висотою, м:


21-30

1,15



31-40

1,2



41-50

1,4



51-150

1,6



Устаткування станцій висотою, м:


6-20

1,2



21-40

1,3



41-50

1,4



51-150

1,6




5.1.9 У нормах враховані ресурси на улаштування і розбирання стаціонарних помостів відповідно до вимог проекту.


6. Підіймачі


6.1 Вступні вказівки


6.1.1 У розділі наведені норми на монтаж ліфтів типових конструкцій вітчизняного виробництва та аналогічних конструкцій іноземних марок.

6.1.2 Норми на монтаж визначені для ліфтов, що постачаються укрупненими вузлами: пасажирськіх - з автоматичними розсувними дверима, вантажні - з двостулковими дверима, в глухій шахті, з непрохідною кабіною висотою до 2,4 м із розташуванням машинного приміщення над шахтою [крім вантажного тротуарного].

6.1.3 У нормах на монтаж ліфтів враховані ресурси на виконання повного комплексу монтажних робіт, включаючи:

- монтаж устаткування машинного приміщення, шахти та приямка;

- монтаж кабіни та противаги та підвішування на канати;

- прокладання силової електропроводки, електропроводки кіл керування, збудження, сигналізації в машинному відділенні, шахті та кабіні;

- підготовлення електроапаратури до включення та її установлення;

- улаштування постійного освітлення шахти;

- улаштування переговорного зв'язку в об'ємі поставки устаткування;

- пусконалагоджувальні (регулювальні) роботи механічної частини устаткування;

- участь у здаванні ліфтів до експлуатації;

- статичні і динамічні випробування.

6.1.4 У нормах на монтаж ліфтів не враховані ресурси на:

- підводку електроживлення до ввідного пристрою в машинному приміщенні та улаштування постійного освітлення машинного та блочного приміщень, які визначаються за відповідними нормами ДБН Д.2.3-8 "Електротехнічні установки":

- улаштування телефонно-диспетчерського зв'язку, які визначаються за відповідними нормами ДБН Д.2.3-10 "Устаткування зв'язку";

- пусконалагоджувальні роботи по електричних пристроях ліфтів, які визначаються за відповідними нормами збірника на пусконалагоджувальні роботи N 1 "Електротехнічне устаткування" та N 2 "Автоматизовані системи керування."

6.1.5 Висота шахти у нормах на ліфт обчислена від дна приямка до перекриття над шахтою. При більшій або меншій висоті шахти, проти передбачених характеристикою на ліфт, додавати або зменшувати норми "За кожен метр висоти шахти" незалежно від числа зупинок, тобто за різницю в метрах між фактичною та розрахунковою висотою шахти, передбаченою у нормах на ліфт.

6.1.6 Норми на монтаж ліфтів у перекритих шахтах визначаються в індивідуальному порядку.

6.1.7 Ресурси на монтаж лікарняних ліфтів вантажопідйомністю 500 кг визначаються за нормами групи 563 із застосуванням коефіцієнта 1,08.

6.1.8 Ресурси на монтаж ліфтів, які мають характеристики, що відхиляються від передбачених нормами цього розділу, визначаються із застосуванням до норм витрат труда та часу експлуатації машин і механизмів таких поправочних коефіцієнтів:

- 1,13 - при монтажі ліфтів з груповим [парним] керуванням на кожен ліфт у групі;

- 1,08 - при монтажі вантажопасажирських ліфтів і вантажних ліфтів з нижнім машинним відділенням;

- 1,25 - при висоті кабіни від 2,7 до 3,7 м вантажних ліфтів із вбудованою монорейкою;

- 1,13 - при монтажі пасажирських ліфтів вантажопідйомністю 630[500] кг і 1000 кг зі швидкістю 1,0 м/с із системою збирального керування для адміністративних будинків;

- 1,15 - при монтажі ліфтів у сейсмостійкому виконанні;

- 0,9 – при монтажі пасажирських ліфтів вантажопідйомністю менш 500 кг, швидкістю 1,4 м/с для житлових будинків до норм групи 561;

7. Шахтове підйомно-транспортне устаткування


7.1 Вступні вказівки


7.1.1 У нормах на монтаж устаткування, що установлюється в шахті, враховані ресурси по огляду та розбиранню устаткування на поверхні перед спуском у шахту.

7.1.2 У нормах враховані ресурси на:

- контрольне проточування гальмівних бандажів;

- улаштування і розбирання тимчасових захисних настилів і перекриттів ствола при монтажі підіймальних канатів дво- та одноканатного піднімання, клітей, противаг, парашутних установок і кулаків;

- піднімання копрових шківів на копер;

- піднімання на копер висотою до 100 м устаткування багатоканатних підіймальних машин;

- монтаж стопорів у кругових опрокидувачах на поверхні та в шахті;

- монтаж приводів затвора герметичного завантажувального пристрою;

- улаштування шпальних кліток при монтажі клітей;

- монтаж дерев'яних брусів під кулаки;

- монтаж парашутних уловлювачів, амортизаційних стопорів, амортизаційних і гальмівних канатів і натяжного устаткування, а також спуск у шахту деталей натяжної рами та гальмівних канатів при монтажі парашутних установок;