Статьи

Вироби металопрокату виготовляють із легованої сталі відповідно до прийнятого держстандарту та застосовуються у будівництві нафтогазопроводів, промислових та побутових призначень. Наприклад, гарячекатані труби виробляють способом об'ємної термообробки. Це надає можливість отримання високого ступеня міцності виробу. 

Холоднокатана сталева труба виробляється шляхом деформації сталевих листів, через спеціальні пресформи та зварюванню. Вони мають гладку поверхню та точні розміри, що робить їх ідеальним вибором для використання в конструкціях, що потребують високої точності та чистоти поверхні.

Особливості гарячого формування і холодної деформації

Великий асортимент труб уможливлює їх забезпечення в різних сферах промисловості. Вони бувають прямокутного, квадратного та круглого перерізу. В основному вони створюються не мірною довжиною. За бажанням замовника виробник може виготовити гарячекатану трубу мірних параметрів.

Найбільш розповсюдженні два способи виготовлення порожнього прокату, гарячекатані та холодновальцьовані вироби, ось деякі їх особливості:

  1. Гарячекатані безшовні труби — це важливий елемент будівельних конструкцій. Термообробка металу складається з двох етапів: загартування та відпустки. Загартування металу усуває напругу у виробах. Сама назва “безшовні” говорить про те, що металопрокат немає зварного шва. У процесі виготовлення трубного прокату використовується суцільнолита гарячекатана болванка. Розігрів здійснюється до +1200 градусів, але багато залежить від того, яка марка сталі застосовується.
  2. Листовий прокат можуть використовувати для створення холоднодеформованого трубного прокату. Однак такі вироби можуть бути менш міцними, ніж труби, виготовлені на металургійних заводах. Холоднодеформовані труби не підходять для використання в умовах високих тисків і температур.

Для покращення властивостей холоднокатанної сталевої труби можуть додаватися легуючі елементи, такі як хром, мідь, нікель та молібден. Хром підвищує корозійну стійкість труби, мідь покращує її міцність та електропровідність, нікель робить її стійкою до високих температур, а молібден збільшує її міцність та стійкість до корозії. Легуючі елементи можуть бути додані як у процесі виробництва труби, так і шляхом покриття поверхні спеціальними покриттями, наприклад цинком.

Переваги безшовних гарячекатаних труб

Гарячекатаний трубний металопрокат створюють за спеціальною технологією. При цьому неприпустимі будь-які дефекти. Даний вид прокату знайшов широке використання у будівельних та виробничих роботах, в машинобудівній індустрії, нафтогазовій та комунальній сферах та багатьох інших. Експлуатаційні якості безшовного металопрокату збільшуються завдяки товщині стінок, відсутності шва та додаванню легуючих складових. Нині промисловість випускає гарячекатані труби у великому обсязі. Кожен покупець може придбати будь-які сталеві труби тут, вони відрізняються маркою сталі, формою, розмірами та технологічним процесом виготовлення.

Для придбання сталевої труби звертайтесь до металобаз, які здобули авторитет серед покупців та мають сертифікат якості на металеву продукцію.До списку