Статьи

Навчання в університетах Словаччини є привабливою можливістю для українських студентів, які шукають якісну освіту в центральній Європі. Країна є членом Європейського Союзу, тому словацька освіта має визнання в багатьох країнах світу. Важливою перевагою є те, що офіційна мова навчання в університетах Словаччини — словацька, і навчання нею, навіть для іноземних студентів, є безкоштовним. Також деякі програми пропонують навчання англійською, німецькою або угорською мовами, однак за них потрібно додатково платити.

Топ вишів Словаччини для українських студентів

Найпопулярнішими ВНЗ цієї країни є:

 

  1. Словацький технічний університет у Братиславі: вважається одним із найкращих технічних навчальних закладів у країні. Викладання проводиться як словацькою, так і англійською або німецькою мовою. Найпопулярнішими напрямами навчання вважаються біотехнології, енергетика та інформаційні технології.
  2. Університет Коменського: цей заклад відомий своїми програмами з юриспруденції, медицини та фармації.
  3. Жилінський університет: вважається одним із провідних вишів Європи, де освічують фахівців у галузі транспорту.
  4. Словацький медичний університет у Братиславі: тут готують кваліфікованих медпрацівників, які відомі своєю високою кваліфікацією і вітчизняним клінікам, і медичним установам інших країн Європи.
  5. Економічний університет у Братиславі: це бізнес-школа, відома своїми сильними навчальними програмами, вона популярна за межами Словаччини.
  6. Академія мистецтв у Банській Бистриці: університет спеціалізується на творчих спеціальностях.

 

Який би навчальний заклад ви не вибрали, не треба забувати, що безкоштовне навчання в Словаччині можливе лише за умови володіння словацькою мовою на базовому рівні. В іншому випадку доведеться платити за освіту.

 

Де та як вивчити словацьку?

Без знання мови ви не зможете навчатися на безкоштовній основі в Словацькій Республіці. Однак варто заздалегідь підготуватися до вступу та вивчити мову на рівні B1-B2 — саме він надає право на безоплатну освіту для іноземних студентів. Ви можете самостійно розробити план навчання та поетапно вчити мову, однак якщо ви хочете отримати гарантований результат без зайвих клопотів, то найкращим варіантом буде звернутися до мовної школи. Наприклад, Educate Agency пропонує курси словацької мови, де ви зможете легко та комфортно вчити її та здобути бажаний рівень знань.

 До списку