Статьи

ГДЗ (готові домашні завдання) – це матеріали готових вирішених завдань шкільних підручників. По суті, це розв’язник, у який завжди можна заглянути і дізнатися правильну відповідь домашнього завдання. І якщо раніше були тільки друковані видання, то зараз дуже популярні віртуальні варіанти ГДЗ, які можна знайти на тематичних сайтах.

Так, ГДЗ математика 6 клас Істер — це відмінний спосіб перевірити та закріпити отримані знання з математики у 6 класі. У добірці зібрані як правильні відповіді, так й послідовні рішення прикладів і завдань із підручника зазначеного автора. Достатньо вибрати потрібний розділ та номер завдання, щоб звірити свій варіант відповіді з правильним рішенням.

Переваги ГДЗ

Розв’язники з готовими відповідями значно полегшують процес навчання учням та батькам, які контролюють рівень знань своїх дітей.

До основних переваг ГДЗ відносять:

 • Зручність та доступність – достатньо кількох кліків, щоб вибрати потрібне завдання.
 • На 100% правильні відповіді.
 • Покрокове пояснення задачі.
 • Безкоштовний доступ до відповідей.
 • Зручний та зрозумілий інтерфейс розв’язника.

Однак за всіх своїх плюсів ГДЗ можуть нашкодити при неправильному використанні. Якщо дитина щодня бездумно переписуватиме правильні відповіді, не розуміючи особливості вирішення завдання, то вона дуже швидко перестане засвоювати новий матеріал і мислити логічно. Тому батьки повинні стежити за тим, щоб ГДЗ використовувалися з розумом і в окремих випадках.

Кому потрібні ГДЗ?

Багато педагогів критикують ГДЗ, вважаючи, що вони не сприяють повноцінному засвоєнню матеріалу. Однак у сучасних реаліях саме ГДЗ дозволяють вирішити безліч проблем, пов'язаних із недоліками загальної середньої освіти.

ГДЗ стають справжніми помічниками у таких випадках:

 • Батьки часто допомагають своїм дітям розібратися зі складним завданням, але не всі пам'ятають шкільну програму з математики. Для таких батьків готові завдання стануть чудовою підмогою, щоб самому не помилитися, перевіряючи домашню роботу дитини.
 • Не завжди виходить розібратися в новій темі на уроці, а бажання опанувати новий матеріал є. І тут допоможуть ГДЗ, у яких є не просто готові відповіді, а покрокові рішення.
 • Іноді буває важко освоїти нову складну тему, а можливості звернутися за допомогою до вчителя чи репетитора немає. У цьому випадку ГДЗ допоможуть самостійно вникнути у питання, головна умова – не переписувати бездумно готове завдання, а розібрати алгоритм розв'язання задачі.
 • Навіть у відмінників бувають проблеми із домашніми завданнями. Коли щось не виходить і при цьому не хочеться втрачати репутацію «всезнайки», на допомогу прийдуть ГДЗ.
 • Банальна нестача часу. Сучасні школярі багато часу проводять у школі за партою, а у вільний час відвідують різні гуртки та секції. Іноді буває так, що дитина просто фізично не встигає зробити домашнє завдання, а сидіти над завданням до півночі не хочеться. В цьому випадку ГДЗ стануть чарівною паличкою, тільки не рекомендується брати це за правило.
 • ГДЗ – це чудовий спосіб відновити вивчений матеріал минулих років. Особливо це є актуальним під час підготовки перед іспитами. За допомогою підручників ГДЗ можна повторити пройдені теми та способи вирішення різних завдань та прикладів.

Розумне використання ГДЗ дозволить швидко освоїти навіть найважчий матеріал, заощадить час та нерви під час форс-мажорної ситуації, допоможе контролювати навчальний процес дитини.До списку