Статьи

Як виглядає ідеальний гест пост

Гест постинг є ефективним елементом зовнішньої SEO оптимізації сайту, який допомагає отримати якісні посилання на ваш ресурс та покращити рейтинг в онлайн-середовищі. Це можливість залучити органічний трафік, збільшити авторитет і покращити позиції в пошукових системах завдяки побудові надійних зв`язків між веб-ресурсами. 

У цій статті ми розглянемо яким має бути ідеальний гостьовий пост, який позитивно вплине на вашу онлайн-присутність та репутацію.

Як працює гест постинг

Гест постинг – це процес написання та розміщення власного контенту на інших релевантних веб-сайтах задля покращення SEO-показників та рейтингу у пошукових системах вашого ресурсу. Ці платформи можуть бути блогами, сайтами, соціальними мережами, що мають цільову аудиторію, яка вас цікавить. 

Використання стратегії зовнішнього SEO просування сайту через написання гостьового контенту, який дозволяє отримати посилання DoFollow, що передає вагу веб-ресурсу, має певні переваги:

 • Залучення органічного трафіку на сайт.
 • Підвищення позицій сайту в рейтингу.
 • Покращення авторитету бренду.
 • Отримання якісних беклінків (зворотніх посилань).
 • Побудова взаємовигідної співпраці із сайтами-акцепторами.

Цей метод дозволяє не лише привернути увагу до вашого веб-ресурсу, але й взаємодіяти із користувачами, які цікавляться вашою сферою діяльності чи продуктом.

Створення ідеальних гест постів: чеклист

Написання оптимізованого та корисного гостьового посту вимагає детального планування та завчасного аналізу авторитетного джерела, де буде публікуватись стаття. Важливо розуміти, що основна ціль гест постів полягає в подачі релевантного, високоякісного, оптимізованого та структурованого контенту, який сподобається аудиторії веб-ресурсу. 

Створення правильної структури тексту

Для створення цікавого та корисного контенту важливо дотримуватись структури: 

Заголовок Н1 – Вступ – Підзаголовки Н2 та Н3 – Висновок

Якою має бути структура гест постів

 1. Пишіть доступно та зрозуміло. Використовуйте короткі речення, абзаци та списки для поліпшення читабельності. 
 2. Гостьовий пост має вміститись приблизно у 4 тисячі символів (800 слів), щоб читач зміг одразу знайти необхідну інформацію. 
 3. Заголовок має відображати головну тему поста та заохочувати до читання. 
 4. Підзаголовки (H2, H3, Н4) допомагають розбити текст на логічні секції, полегшуючи сприйняття матеріалу. 
 5. Мета-теги, зокрема мета-опис, важливі для привернення уваги у результатах пошуку та переконання користувачів у цінності контенту. 

Органічно використовуйте ключові слова у заголовку, підзаголовках та мета-тегах, щоб вони відповідали тематиці матеріалу та сайту-донора. Ці елементи у купі сприяють кращій органічній видимості та поліпшують сприйняття тексту, допомагаючи читачам швидше зорієнтуватися у вмісті та знайти цінну інформацію.

Вибір релевантної теми

Вибір релевантної теми визначає, наскільки ваш контент буде цікавим та корисним для аудиторії сайту-донора. Переконайтесь, що тематика платформи, на яку ви плануєте розмістити гостьовий пост, релевантна вашому сайту. Не відхиляйтесь від основної теми, надавайте лише важливу та необхідну інформацію, яка задовольнить інтереси, потреби та очікування аудиторії платформи. 

Використання гостьового постінгу як стратегії SEO-просування ґрунтується на постачанні якісного та цінного контенту для аудиторії, а не на масовій побудові низькоякісних матеріалів для здобуття посилань. Корисний та структурований матеріал допоможе підвищити авторитет вашого веб-сайту та його позицій у рейтингах пошукових систем.

Органічні посилання в тексті

Щоб посилання були якісними та природними, вони мають органічно вписуватися в контекст матеріалу. Слова, на які ви ставите лінки, мають відповідати наповненню сторінки, на яку ви посилаєтесь. Ідеальний гостьовий пост має декілька посилань:

 • Перше посилання є проплаченим лінком на сайт-акцептор.
 • Ще декілька лінків – посилання на різні авторитетні сайти (державні органи, наукові журнали, навчальні матеріали тощо).

Вставити лінк у текст треба так, щоб він повністю відповідав загальній темі поста та давав користувачу зрозуміти, що його чекає на ресурсі, на який посилаємось.

Візуальне наповнення

Використовуйте в тексті фото та відео, оскільки вони допоможуть краще розкрити тему або ідею, про яку йдеться. Візуальні елементи можуть передати емоційний контекст, роблячи текст більш виразним. Розташовуйте стокові або самостійно зроблені фотографії та картинки. 

Використання фотографій в гостьових постах не лише робить контент більш зрозумілим та привабливим, але й впливає на сприйняття та враження від вашого матеріалу аудиторією.

Відповіді на часті запитання

Чому варто замовити гостьовий постинг для бізнесу чи особистого бренду?

Якісний гостьовий постинг дозволяє розширити аудиторію, підвищити авторитет, збільшити посилкову масу на свій сайт та покращити органічний трафік завдяки новим зворотним посиланням.

Чи може гостьовий постинг позитивно вплинути на мою репутацію?

Гостьовий постинг дозволяє демонструвати вашу експертність у певній галузі, що може підвищити вашу репутацію як професіонала. Він також сприяє збільшенню лояльності цільової аудиторії та залученню потенційних клієнтів.

Чи можна публікувати один гостьовий пост на кількох різних сайтах?

Пошукові системи  визначають оригінальний та унікальний контент як більш цінний для користувачів. Дублювання матеріалу призведе до негативного впливу на SEO, оскільки пошуковики можуть зменшити рейтинг сторінки, яка містить неоригінальний текст. Тоді стратегія лінкбілдінгу не буде ефективною.

 До списку