Статьи

В спекотні літні місяці сонце може бути нещадним до рослин, спричиняючи опіки листя, в'янення та навіть загибель. Затіняюча сітка – це простий та ефективний спосіб забезпечити рослинам захист, який їм потрібен, щоб процвітати.

Що таке затіняюча сітка?

Затіняюча сітка – це полотно з поліетиленових ниток, сплетене таким чином, щоб блокувати певний відсоток сонячного світла. Вона доступна в різних ступенях затемнення, від 30% до 90%, що дає вам можливість вибрати ступінь захисту, який найкраще відповідає вашим потребам.

Переваги використання затіняючої сітки

 • Захищає рослини від сонячних опіків: Занадто багато сонячного світла може призвести до опіків листя, що проявляється у вигляді коричневих або жовтих плям, а також в'янення та загибелі рослин. Затіняюча сітка допомагає зменшити кількість сонячного світла, яке потрапляє на рослини, запобігаючи цим проблемам.
 • Сприяє рівномірному зростанню: Пряме сонячне світло може призвести до нерівномірного зростання рослин, з більш розвиненими сторонами, зверненими до сонця, і менш розвиненими сторонами, що знаходяться в тіні. Затіняюча сітка розсіює сонячне світло, сприяючи більш рівномірному зростанню.
 • Знижує температуру: У спекотні дні затіняюча сітка може допомогти знизити температуру під нею на кілька градусів, що може бути корисно для рослин, які чутливі до спеки.
 • Захищає від вітру: Затіняюча сітка може також допомогти захистити рослини від сильного вітру, який може пошкодити листя і стебла.
 • Знижує випаровування: Затіняюча сітка може допомогти зменшити випаровування води з ґрунту, що може бути корисно в районах з посушливим кліматом.
 • Захищає від птахів і шкідників: Деякі типи затіняючої сітки можуть бути використані для захисту рослин від птахів і шкідників.

Як вибрати затіняючу сітку

При виборі затіняючої сітки слід враховувати кілька факторів:

 • Кількість сонячного світла: Кількість сонячного світла, яке отримують ваші рослини, буде залежати від їхнього місцезнаходження. Якщо ваші рослини знаходяться на повному сонці, вам знадобиться сітка з більш високим ступенем затемнення (наприклад, 70% або 90%). Якщо ваші рослини отримують лише часткове сонячне світло, вам може підійти сітка з меншим ступенем затемнення (наприклад, 30% або 50%).
 • Тип рослини: Деякі рослини більш чутливі до сонячного світла, ніж інші. Ніжні рослини, такі як папороті та тіньолюбні квіти, потребуватимуть більшого захисту, ніж більш стійкі рослини, такі як овочі та фруктові дерева.
 • Розмір площі: Вам знадобиться сітка достатнього розміру, щоб покрити всю площу, де ростуть ваші рослини. Сітка доступна в різних розмірах, тому ви зможете знайти ту, яка ідеально підходить для ваших потреб.

Як використовувати затіняючу сітку

Затіняючу сітку можна використовувати різними способами:

 • Накриття рослин: Найпростіший спосіб використовувати затіняючу сітку – це накрити нею рослини. Сітку можна накинути на каркас або натягнути між опорами.
 • Створення огорожі: Затіняючу сітку можна використовувати для створення огорожі навколо рослин, щоб захистити їх від вітру та шкідників.


До списку