Потерпілого необхідно покласти на суху підстилку обличчям уверх, звільнити від одягу, який утруднює дихання, зробити штучне дихання, закритий масаж серця.

5.6.2 У разі отримання опіків не торкатися ураженого місця руками. Обережно звільнити уражене місце від одягу, накласти стерильний матеріал, обережно забинтувати, за необхідності звернутися до лікаря.

5.6.3 У разі отруєння продуктами горіння негайно вивести потерпілого на свіже повітря, розстебнути одяг, що утруднює дихання, у разі втрати свідомості давати нюхати нашатирний спирт. Під час зупинення дихання зробити штучне дихання, викликати швидку медичну допомогу.

5.6.4 У разі отримання поранення (різана або рвана рана, подряпина, садно, прокол) необхідно обробити краї рани йодом і накласти стерильну пов'язку, рану не промивати, чужорідні тіла, згустки крові не видаляти, рану йодом не заливати. У випадку сильної кровотечі, якщо її не зупиняє пов'язка, необхідно накласти джгут. Місце накладання джгута попередньо обмотують м'яким матеріалом або дозволяється накладати джгут поверх одягу. Перетягування джгутом кінцівки не повинне бути надмірним. Якщо джгут накладено правильно - пульс на передавленій кінцівці не прощупується. Після накладання джгута необхідно викликати швидку медичну допомогу.

5.6.5 У разі отримання ударів на пошкоджене місце на декілька хвилин кладуть лід, сніг або холодну воду.

5.6.6 У разі отримання переломів потерпілому необхідно забезпечити повну нерухомість пошкоджених кісток. Кінці шин мають охоплювати здорові місця вище і нижче перелому. У разі відкритого перелому слід накласти стерильну пов'язку та викликати швидку медичну допомогу.

5.6.7 У разі вивихів на суглоб необхідно накласти нерухому пов'язку і шину, прикласти холод та викликати швидку медичну допомогу.

5.6.8 У разі болю в ділянці серця необхідно сісти, покласти під язик таблетку нітрогліцерину, якщо біль не пройде протягом 5-10 хвилин необхідно викликати швидку медичну допомогу.

5.6.9 У разі паралічу кінцівок з ураженням мови хворого потрібно покласти, розстебнути одяг, що утруднює дихання, на голову покласти тканину, змочену холодною водою, дати випити заспокійливий засіб (настойка валеріани тощо) і засіб, який знижує тиск (раунатин тощо), викликати швидку медичну допомогу.

5.6.10 У разі раптового болю в ділянці черевної порожнини необхідно терміново викликати швидку медичну допомогу. До прибуття лікаря хворого необхідно покласти і прикладати на живіт холод.

5.6.11 У разі попадання сторонніх тіл в око (полірувальної пасти, абразивного і полірувального лакофарбового пилу тощо) необхідно видалити стороннє тіло тампоном, змоченим в розчині борної кислоти. Сторонні тіла з рогівки має видаляти лікар-спеціаліст.