Популярні документи
Статті
Статті
Очки для работы за компьютером — необходимость? Герметики для древесины в специализированном интернет-магазине germetiki.com.ua Декоративный лак для камня Eskaro Granit Lakk Aqua специфика межевания и правил застройки участка Лестницы на крышу из металлочерепицы: особенности и установка Исполнительные механизмы МЭО 10000 Беседка из дерева под ключ от производителя Виды металлических дверей и опции для них Автомобильные диски: обзор основных видов Ремонт квартиры, не сделайте ошибку, начните с главного. Преимущества водоэмульсионных красок Sniezka Как правильно собрать и установить сифон для мойки 5 обязательных видов торгового оборудования Порошковые огнетушители: принцип действия, виды, предназначение Как определить качество пальто Отбойные молотки Makita – обзор моделей Запчасти PERKINS в Украине: поршни, насосы, прокладки и т.д. 25-тонные автокраны Palfinger Sany доступны в Украине Особенности и применение кабелей с изоляцией из поливинилхлорида. Распознование лиц, видеонаблюдение Торговля на Форекс – работа в интернете или просто хобби? Линолеум: мифы и правда о напольном покрытии Ремонт в арендованном помещении: финансовый учет расходов Характеристики оцинкованого профнастила IT-аутсорсинг по РФ с компанией «Глобал Интегрейтед»
Новини

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

від 01.09.2014 р. N 28-311/48480

Департамент контролю, методології та ліцензування валютних операцій

Головному управлінню Національного банку по м. Києву і Київській області, територіальним управлінням Національного банку України, Центральній розрахунковій палаті Національного банку України, Департаменту інформаційних технологій Національного банку України, банкам України та їх філіям

На виконання підпункту 12 пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 29.08.2014 N 540 «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» (Постанова N 540) повідомляємо про порядок формування уповноваженими банками реєстрів з купівлі іноземної валюти "Інформація про намір купівлі безготівкової іноземної валюти в розрізі суб'єктів" (далі — Реєстри) згідно із вказаною постановою та подання їх Національному банку України.

Реєстри, починаючи зі звітної дати (дати подання) 02.09.2014 (за заявками 02.09.2014), подаються у вигляді звітного файла #2C електронною поштою банками — юридичними особами в регіональному розрізі територіальним управлінням Національного банку України до 18:15, територіальними управліннями Національного банку України через Центральну розрахункову палату Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій до 18:30 дня отримання банком заявок клієнтів на купівлю іноземної валюти.

За заявками всіх клієнтів на всі суми (в тому числі окремі суми одного клієнта), які менші (на дату заявки) еквівалента 100 тис. дол. США, інформація надається одним рядком за одним кодом валюти та кодом регіону, замість назви клієнта у колонці 6 зазначається кількість заявок, а в колонках 5, з 7 до 15 (включно) зазначається нуль.

У колонці 1 (Дата заявки) вказується дата зарахування коштів клієнтів у гривнях на рахунок 2900.

Колонка 2 (Код банку) заповнюється згідно з кодами, зазначеними у колонці GLB Довідника банківських установ України (RCUKRU.dbf).

У колонці 3 (Код регіону) зазначається цифровий код регіону згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf) — 2 знаки.

У колонці 4 (Код валюти) зазначається цифровий код валюти згідно з Класифікатором іноземних валют — 3 знаки.

У колонках 16, 17 зазначаються суми в сотих частках валюти та копійках відповідно. Сума в гривнях включає лише кошти для купівлі валюти (без комісійних).

Усі дані щодо клієнтів і намірів купівлі, крім спеціально обумовлених у цьому листі, надаються за аналогією до заповнення форми N 538 «Звіт про купівлю безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнтів банку, інших банків та уповноваженими банками». Виняток: у реєстрах зазначаються суми майбутньої купівлі іноземної валюти з метою сплати комісійної винагороди (у тому числі за лізингом), відсотків за користування кредитом, неустойки (штрафи, пені).

У колонці 15 код 1 або 2 вказується лише для імпорту, для всіх інших операцій зазначається нуль.

Якщо клієнт надав більше однієї заявки (кожна з яких на дату заявки дорівнює або більше еквівалента 100 тис. дол. США) за одним контрактом, інформація може бути (не обов'язково) об'єднана одним рядком.

Акцептовані заявки клієнтів за форвардними операціями в реєстрах відображаються лише за датою зарахування коштів клієнтів (юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців) у гривнях на рахунок 2900.

Структура та формат файлу #2C будуть доведені Департаментом інформаційних технологій додатково.

У разі відсутності даних банк має надавати файл #2C з нульовими показниками.

Унесення зміни до файлу #2C здійснюється згідно з вимогами пункту 2.11 глави 2 Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України1.


1Затверджені постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124 (зі змінами).

Копії документів, які є підставою для купівлі іноземної валюти за заявками, кожна з яких на дату заявки дорівнює або більше еквівалента 100 тис. дол. США (до них для прискорення та спрощення перевірки бажано додавати пояснення щодо запланованих банком операцій) надаються в сканованому вигляді електронною поштою Національного банку України на адресу Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій — 28WCON@U0H0 (або засобами e-mail на адресу dvkl@bank.gov.ua), на адресу Служби фінансового моніторингу — 480umon@u0h2, а також на адресу відповідного територіального управління. Назви всіх файлів повинні містити скорочену назву банку (словом) та дату (ДДММРР) заявки з Реєстру, до якої додаються документи.

До 10.00 години третього операційного дня з дня формування Реєстру (вперше 04.09.2014 за заявками 02.09.2014) Департамент контролю, методології та ліцензування повідомляє банки про ті заявки, які не підтверджені Національним банком України. До банків, які здійснюватимуть купівлю іноземної валюти за непідтвердженими заявками, застосовуватимуться відповідні заходи впливу.

Додаток: REESTR.xls (таблиця з номерами колонок).

В. о. першого заступника Голови
Національного банку України

О. В. Писарук

Додаток

(в сотих частках одиниць валюти і гривні)

Звітна дата

Дата заявки

Код банку

Код регіону

Код валюти

Код за ЄДРПОУ юридич-
ної особи / іденти-
фікацій-
ний номер за ДРФО платника податків / код банку

Назва клієнта / прізвище, ім'я, по батькові / назва банку

Місце-
знаход-
ження юридич-
ної особи або місце прожи-
вання фізичної особи (адреса)

Підстави для купівлі валюти
(підпункт і пункт
постанови Правління Національ-ного банку України від 10 серпня 2005 року N 281)

Назва бене-
фіці-
ара

Код країни бене-
фіці-
ара

Код інозем-
ного банку

Назва інозем-
ного банку

Номер контракту

Дата укла-
дення контрак-
ту

Код (для імпорту): 1 — оплата за фактом поставки; 2 — поперед-
ня оплата

Сума в гривнях, пере-
рахо-
вана для купівлі валюти клієн-
тами

Сума у валюті

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17


Джерело:
Document.UA


До списку новинВпередНазад