Новини
В Одесі 29 травня відкрилася Міжнародна конференція «Системні підходи в управлінні безпекою підйомних споруд», організатором якої стала НТА «Підйомні споруди» — провідна українська асоціація у сфері підйомно-транспортної техніки за підтримки Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці (ДУ «ННДІПБОП») та за сприяння Одеської облдержадміністрації.

Метою конференції є розробка стратегії та невідкладних заходів щодо забезпечення безпеки життя та здоров'я людей в нинішніх складних умовах. Рекомендації основного українського експертного співтовариства у сфері підйомних споруд буде надіслано до відповідних комітетів Верховної Ради України та відомств виконавчої влади.
У конференції беруть участь понад 70 представників підприємств, які виробляють, монтують та експлуатують ліфти, ескалатори, крани, канатні дороги, а також відповідальні працівники наглядових органів та спеціалісти експертних центрів зі всіх регіонів України.
Відкрив конференцію голова правління НТА «Підйомні споруди», професор Микола Андрієнко. Від зазначив, що такі заходи — невід'ємна частина пошуку нових підходів для запобігання війнам, техногенним катастрофам, виробничому травматизму та професійним захворюванням. Тому досвід окремих підприємств, які виробляють та експлуатують підіймальні споруди, наукових та експертних центрів, теруправлінь Дежгірпромнагляду України повинен належним чином систематизуватися.

Привітав учасників конференції заступник Голови Держгірпромнагляду України Степан Дунас, який у своєму виступі наголосив на тому, що зараз в Україні нараховується більш як 86 тисяч вантажопідіймальних кранів, 71 тисяча з яких вже відпрацювала встановлений термін служби. З них самохідних стрілових кранів — більше 46 тисяч та 36,5 тисячі відпрацювали встановлений термін служби. Баштових кранів 4,4 тисячі, з них 3,4 тисячі відпрацювали свій термін служби. Степан Дунас акцентував увагу присутніх на тому, що важливу роль у безпечній експлуатаціцї кранів відіграє позиція їх власників експертів, інспекторського складу: їм необхідно звертати увагу на технічний стан підйомних споруд, постійно забезпечувати своєчасне і повне проведення чергових та позачергових технічних оглядів.

Степан Васильович також повідомив, що в Україні склалася критична ситуація щодо безпечної експлуатації ліфтів. У житловому фонді країни експлуатується близько 93 тисячі ліфтів, 48 тисяч з яких вже відпрацювали свій граничний термін експлуатації у 25 років.
При цьому технічний стан ліфтів з року в рік погіршується, що створює реальну загрозу життю та здоров`ю людей, які щоденно користуються ліфтами — а це близько 12 млн чоловік. Викликає серйозні нарікання якість експертиз та технічних оглядів обладнання, проведених експертними та уповноваженими організаціями.
С. Дунас повідомив, що під егідою Держгірпромнагляду України було підготовлено проект технічного регламенту ліфтів і передбачено розробку й затвердження Правил безпечної експлуатації ліфтів, які дадуть можливість вирішити багато питань в ліфтовій сфері.
Також було підкреслено, що, на жаль, чимало запланованого під час минулорічної конференції у більшості випадків виявилось нереалізованим, хоча виконавців було визначено.
Начальник Управління житлової політики Мінрегіону України Сергій Кушнір звернув увагу на стан ліфтового господарства України та перспективи вирішення існуючих проблем.
На конференції розглянуто широке коло питань, пов'язаних з безпечною експлуатацією підіймальних споруд, практикою застосування технічних регламентів, сучасними методами діагностики, оцінкою ризиків під час експлуатації застарілого парку підіймальних споруд, у тому числі ліфтів.
У перший день конференції також обговорено теми про підсумки роботи діючих та створення нових інформаційно-аналітичних систем в управлінні промисловою безпекою підйомних споруд, стан промислової безпеки в Одеській області та інші.
Також у перший день роботи конференції було прийнято пропозиції ТОВ «Карат-Ліфткомплект», у якому було зазначено: « Керуючись ст. 19 Закону України про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності, звернутися до Центрального органу віконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері стандартизації з пропозицією:
1. про перегляд ДСТУ по ліфтах (розробник, переклад та науково-технічне редагування ТК-104), як таких, що не в повній мірі відповідають Законам України; конкретизувати, чи відповідність певним стандартам є єдиним способом або одним із способів задоволення вимог технічного регламенту
( ст.20).
2. Під керівництвом НТА «Підйомні споруди» створити робочу групу на добровільних засадах з технічних експертів, заінтересованих сторін (виробників, монтажних і обслуговуючих організацій) щодо перегляду діючих стандартів по ліфтах та ескалаторах.
3. У відповідності з Законом України «Про стандартизацію» реорганізувати технічний комітет по ліфтах та ескалаторах.
Не менш важливі теми для обговорення заплановані і на другий день роботи конференції, після завершення якої учасники підіб'ють її підсумки.



До списку новинВпередНазад