Новини
Фахівці Управління Держпраці у Хмельницькій області під час інформаційно-консультативного семінару для працівників фермерського господарства «Андріана» (с.Синютки) зупинилися на змінах в законодавстві стосовно оплати праці.

Спеціалістами Управління наголошено, що роботодавець повинен нарахувати зарплату в сумі не меншу ніж 3200 грн — якщо виконана місячна (годинна) норма праці. Дотримання цієї норми є обов'язковим незалежно від того, яка система оплати праці використовується (ч. 4 ст. 3 Закону про оплату праці).



У разі коли зарплата нарахована в меншому розмірі, ніж 3200 грн (без урахування виплат, передбачених ч. 2 ст. 31 Закону про оплату праці), потрібно здійснити доплату до розміру мінімальної зарплати. У місяцях, у яких періодичної виплати не було (наприклад, це може бути квартальна премія), і зарплата нарахована в сумі меншій, ніж 3200 грн, теж здійснюють доплату до мінімальної зарплати. Якщо норму праці не виконано, то гарантований мінімум розміру зарплати визначають пропорційно. Ідеться про випадки, коли працівник працює на умовах неповного робочого часу або він не виконав місячної (годинної) норми праці через те, що хворів або був у відпустці, або ж працівника прийнято на роботу (чи звільнено) посеред місяця.

Звернуто увагу на збільшення розмірів фінансових санкцій, які передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України. Наголошено, що з першого січня поточного року внесено зміни в статтю 265 КЗпП України, де запроваджено штрафи для підприємств за два нових види порушень, що стосуються проведення перевірок Державною службою України з питань праці. Зокрема, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні підприємству доведеться сплатити 3 мінімальних зарплати (9600 грн.). За недопущення до проведення перевірки з питань «тіньового працевлаштування», створення перешкод у її проведенні — 100 мінімальних зарплат (320 000 грн.).



До списку новинВпередНазад