Новини
Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області для працівників ПП Мирончук О.С. (с.Волиця, Славутський р-н.) роз'яснено вимоги законодавства про охорону праці, трудового законодавства та порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Розглянуто вимоги трудового законодавства та загальнообов'язкового соціального страхування для посадових осіб підприємства. Звернуто увагу на оплату праці, рівень оплати та своєчасної її виплати. Роз'яснено вимоги законодавства стосовно призначення та виплати допомоги відповідно до загальнообов'язкового державного страхування з тимчасової втрати працездатності. Окремо звернуто увагу на відповідальність за порушення строків виплати заробітної плати.

Порушено питання виконання робіт під час проведення ремонту та обслуговування техніки та обладнання, дотримання вимог нормативних та законодавчих актів, вимог безпеки на автомобільному транспорті та інших.

Зазначено, що атестація робочих місць здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі Порядок) та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Звернуто увагу присутніх на важливість дотримання роботодавцями вимог законодавства про пільги і компенсації працівникам, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці та правильності застосування Списків № 1 і № 2, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці.

Звернуто увагу на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці та віднесення їх до категорії із шкідливими умовами праці. Окремо розглянуто питання щодо передбачення відповідальності за несвоєчасність проведення атестації або порушення порядку її проведення.

Зазначено, що відповідно до ст. 169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

У ході семінару проаналізовано стан виробничого травматизму в Хмельницькій області. Наголошено, що причиною усіх випадків є порушення самими потерпілими вимог правил та інструкцій з охорони праці, незадовільна організація виробничих процесів, допуск до роботи ненавчених людей, та виконання робіт в стані алкогольного сп'яніння.



До списку новинВпередНазад