Новини
Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області, за участі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, проведено інформаційно-консультативний семінар для працівників ТОВ «Торговий дім «Шепетівський цукор» з питань дотримання вимог безпеки під час експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки, вимог безпеки під час експлуатації системи газопостачання та газовикористовувального обладнання.

Під час семінару особливу увагу звернули на дотримання вимог охорони праці під час обслуговування опалювальних котлів та системи газопостачання. А саме, вказано, що власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами. Технічне обслуговування газопроводів, поточний та капітальний ремонт забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) газових мереж. Графіки технічного огляду, технічного обслуговування і ремонту об'єктів систем газопостачання затверджуються посадовою особою підприємства — власника (орендаря (наймача)).



Наголосили, що роботодавець повинен створити для кожного працівника безпечні і нешкідливі умови праці шляхом належного облаштування робочих місць відповідно до Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників. Зазначено, що роботодавець організовує проведення медичних оглядів працівників певних категорій під час приймання на роботу (попередній медичний огляд) та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди) відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій. Роботодавець повинен забезпечувати працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Присутнім роз'яснено, що навчання і перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників необхідно проводити відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Крім того, під час семінару проаналізовано стан виробничого травматизму в Україні та Хмельницькій області. Зауважено, що основними причинами настання нещасних випадків зі смертельними наслідками є невиконання вимог інструкцій з охорони праці та порушення Правил дорожнього руху.

За результатами зустрічі, вирішили проводити постійний контроль зі сторони адміністрації підприємства за дотриманням працівниками, котрі експлуатують об'єкти підвищеної небезпеки і виконують роботи підвищеної небезпеки та інженерно-технічними працівниками, які здійснюють нагляд за безпечною експлуатацією об'єктів підвищеної небезпеки і виконанням робіт підвищеної небезпеки вимог регламентів на виконання робіт, та інших нормативних документів з питань охорони праці, які впроваджені і діють на підприємстві. Проводити виконання робіт підвищеної небезпеки без аварій та травм.



До списку новинВпередНазад