Новини
Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області на базі Лисиченської сільської ради роз'яснено вимоги законодавства про охорону праці, трудового законодавства та порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

У ході семінару розглянуто вимоги трудового законодавства та загальнообов'язкового соціального страхування для посадових осіб підприємства. Обговорено питання дотримання вимог законодавства про оплату праці. Зауважено, що оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

Особливу увагу звернуто на рівень заробітної плати та своєчасність її виплати, оплату роботи у святкові і неробочі дні. Зазначено, що робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі. За згодою працівника, який працював у святковий і неробочий день йому надається інший день відпочинку.

Наголошено про адміністративну, кримінальну відповідальність та відповідальність у вигляді фінансових санкцій у разі допущення порушень трудового законодавства.

Також порушено питання охорони праці та безпечної експлуатації парових водогрійних котлів. Проаналізовано стан виробничого травматизму в Хмельницькій області.

Зазначено, що атестація робочих місць здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року №442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених спільною постановою Міністерства праці і Міністерства охорони здоров'я України від 01.09.1992 року №41.

Звернуто увагу присутніх на важливість дотримання роботодавцями вимог законодавства про пільги і компенсації працівникам, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці та правильності застосування Списків № 1 і № 2, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці. Звернуто увагу на якість проведення атестації робочих місць за умовами праці та віднесення їх до категорії із шкідливими умовами праці. Окремо розглянуто питання щодо передбачення відповідальності за несвоєчасність проведення атестації або порушення порядку її проведення.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад