Новини
Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області, за участі представників Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Славутського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області (м. Славута) для представників служб охорони праці та профспілкових організацій підприємств, установ та організацій різних форм власності та господарювання з нагоди Дня охорони праці проведено семінар.



Під час заходу зазначено, що в Україні щорічно в квітні відзначається День охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці. Цього року Всесвітній день охорони праці відзначатиметься під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров'я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників. Стрес — фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов'язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.



Обговорено питання атестації робочих місць за умовами праці. Зазначено, що під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров'я, а також про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору (п. 1 ст. 29 Кодексу Законів про Працю, ст.5 і 7 Закону України «Про охорону праці»). Для виконання цих вимог необхідно провести цілий комплекс досліджень, установити наявність чи відсутність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, включити до колективного договору перелік пільг за роботу в шкідливих умовах, норми забезпечення засобами індивідуального захисту, спецодягом тощо. Такі дослідження провадяться в рамках атестації робочих місць за умовами праці.

Зауважено, що атестація робочих місць здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 року №442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених спільною постановою Міністерства праці і Міністерства охорони здоров'я України від 01.09.1992 року №41.

У ході зустрічі наголошено на дотриманні підприємством вимог законодавства про оплату праці, рівень оплати та своєчасність її виплати. Звернуто увагу присутніх на порядок проведення індексації. Вимоги законодавства стосовно призначення та виплати допомоги відповідно до загальнообов'язкового державного страхування з тимчасової втрати працездатності. Окремо акцентовано на відповідальності за порушення строків виплати заробітної плати.

Також проаналізовано стан виробничого травматизму в Хмельницькій області. Звернуто увагу на дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Обговорено питання безпечної експлуатації об'єктів котлонагляду, а саме вантажопідіймальних кранів та механізмів, посудин, що працюють під тиском та котлів. Розглянуто Правила охорони праці при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт.

Порушено питання дотримання правил пожежної безпеки на підприємствах району.



До списку новинВпередНазад