Новини
Управлінням Держпраці у Хмельницькій області для керівників підприємств установ та організацій Ярмолинецького, Віньковецького та Городоцького районів проведено семінар-нараду стосовно соціального захисту працівників зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці.

Зауважено, що відповідно до чинного законодавства України, атестація робочих місць за умовами праці — це сукупність заходів, які мають за мету комплексну оцінку кожного робочого місця на відповідність Системі стандартів безпеки праці, технічному і організаційному рівням. Це забезпечує поліпшення стану безпеки виробництва, якості продукції і головне, передбачає урегулювання відносин між роботодавцем та працюючим населенням в галузі безпечних і здорових умов праці.



Сьогодні актуальність проведення атестації робочих місць за умовами праці не зменшується. Населення області, як і у всій державі, старіє, люди готуються до виходу на пенсію, в тому числі і ті, що працюють у важких і шкідливих умовах праці. Щоб вийти на заслужений відпочинок на пільгових умовах за Списком № 1 чи № 2 працівникові тої чи іншої професії необхідно підтвердити це право, а воно, як відомо, підтверджується лише за результатами атестації робочих місць, яка проводиться один раз на 5 років, як це передбачає Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442.

До пільг і компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці належать: пенсії за віком на пільгових умовах, додаткові відпустки, скорочена тривалість робочого часу (дня, тижня), доплати до тарифних ставок (окладів), гарантії у сфері харчування та гігієни праці. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації чи установи.



За результатами семінару рекомендовано підприємствам, установам та організаціям привести назви професій у відповідність до класифікатора професій. Надавати працівникам підприємств додаткові відпустки за особливий характер праці. Розробити та впровадити заходи щодо профілактики виробничого травматизму. Забезпечити дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Проводити щорічні навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою для посадових осіб та працівників. Забезпечити укладення трудових договорів із усіма найманими працівниками згідно вимог діючого законодавства про працю. Посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на підприємствах.



До списку новинВпередНазад