Новини

В період з 31 серпня по 04 вересня 2015 відділом нагляду в АПК та СКС проведено моніторинги стану охорони праці та наради за результатами проведеного моніторингу.

Так 03.09.2015 року було проведено нараду та моніторинг з питань охорони праці та промислової безпеки в ТОВ А/ф «Джулинка», с. Джулинка Бершадського району.

Нараду було проведено за участю головного державного інспектора відділу АПК управління Держпраці у Вінницькій області Мазур Н.А., під головуванням директора ТОВ А/ф «Джулинка», та за участю керівників структурних підрозділів та працівників господарства, в кількості — 10 чол.

Під час проведення наради виступив директор ТОВ А/ф «Джулинка», щодо дотримання вимог безпеки під час проведення зернозбиральних робіт.

Під час проведення моніторингу стану охорони праці було виявлено 23 порушення вимог промислової безпеки та охорони праці, а саме:

1. Не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (застосування шкідливих речовин 1, 2, 3 класу небезпеки, зберігання балонів — кисневі 5 од., ЗВГ — 1 од., зварювальні, газополум'яні роботи, роботи із збереження та переробки зерна; обладнання — посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа — компресорна установка 1 од., вантажопідіймальні машини — 2 од.).

2. На підприємстві виконуються роботи на висоті понад 1,3 метра, без подання роботодавцем декларації до територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області.

3. На підприємстві при кількості більше 50 працюючих працівник на якого покладені обов'язки контролю за саном охорони праці підприємства залучається до виконання функцій, не передбачених Законом України Про охорону праці, тобто працює в порядку сумісництва.

4. Не проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці працівників, що зайняті на роботах зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою (оператори обробки зерна — 2 особи, трактористи — 20 осіб, працівники, що обслуговують верстати по обробці металів, заправник).

5. На підприємстві не проводяться огляди та чищення зварювальних установок та її пускової апаратури не рідше 1 разу на місяць.

6. На підприємстві допускається зберігання в одному приміщенні балонів з киснем разом з балонами з горючим газом. А також зберігання порожніх балонів разом з балонами, наповненими газом.

7. На підприємстві допускається зберігання балонів з газами без нагвинчених на їхні горловини запобіжних ковпаків.

8. Рукавам для газового зварювання та різання металу не проводиться, 1 раз на 3 місяці, гідравлічне випробування на міцність тиском, що становить 1,25 робочого тиску. Рукав повинен витримувати цей тиск протягом не менше 10 хв.

9. Зону обробки універсального токарного верстату, що знаходиться в ремонтно-механічній майстерні, не огороджено захисним пристроєм (екраном).

10. Для вантажів, що не мають спеціальних пристроїв для піднімання вантажів в різних положеннях (петель, цапф, римів), не розроблені способи правильного стропування вантажів.

11. На підприємстві експлуатується кран КС-2561 в/п 6,3 т, який не зареєстровано в Територіальному управлінні Держгірпромнагляду у Вінницькій області. Крану КС-2561 в/п 6,3 т, не проведено технічних оглядів (ЧТО, ПТО).

12. Суб'єктом господарювання, не призначено працівника, який здійснює відомчий нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією вантажопідіймальних кранів і машин, працівника відповідального за утримання в справному стані вантажопідіймальних кранів і машин та за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами і машинами, обслуговувальний і ремонтний персонал вантажопідіймальних кранів і машин.

13. Допущено до роботи працівників, зайнятих на роботах зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою (працівники, що виконують вантажо-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів), яким не проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

14. Допущено до роботи вантажопідіймальні машини в кількості 2 одиниці, яким не проведено технічних оглядів (ЧТО, ПТО) та знімні вантажозахоплювальні пристрої, яким не проведено періодичного огляду.

В місцях виконання робіт знаходяться вантажозаоплювальні пристрої, що не мають бирок (клейм).

15. На підприємстві не проведено ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки відповідно до кількості порогової маси небезпечних речовин.

16. На підприємстві не розроблено плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

17. На підприємстві АЗП експлуатуються не належним чином: не ведуться журнали:

— обліку ремонту обладнання;

— перевірки стану охорони праці;

— відвідань та огляду АЗП посадовими особами.

18. Перевезення небезпечних вантажів здійснюється підприємством самовільно, не у відповідності вимог Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 липня 2004 р №822.

19. Не призначено наказом по підприємству відповідальної особи за правильну і безпечну експлуатацію компресорної установки. Допускаються до обслуговування особи, яким не проведено навчання по відповідній програмі, які не мають посвідчень кваліфікаційної комісії на право обслуговування компресорів. На робочому місці не вивішено інструкції по обслуговуванню компресорної установки.

20. Не проведено технічних опосвідчень компресорної установки — 1 одиниця.

21. Допущено до використання манометри компресорної установки з простроченими термінами повірки.

Не проведено не рідше одного разу на шість місяців додаткової перевірки робочих манометрів контрольними манометрами з записами в журналі результатів цих перевірок.

22. Роботодавець не в повній мірі забезпечив працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

23. На підприємстві не проводиться передрейсовий медичний огляд для водіїв транспортних засобів відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

За результатами проведення наради було прийнято ряд рішень, щодо поліпшення умов праці на підприємстві, в тому числі прийнято рішення про усунення порушень стану охорони праці виявлених під час моніторингу.

Аналогічні заходи проведені також на інших підприємствах області а саме:

1. 01.09 — Проведено моніторинг стану ОП у ТОВ «Відродження», за підсумками моніторингу проведено нараду з ІТП працівниками підприємства.

2. 03.09 — Проведено моніторинг стану ОП та нараду з ІТП працівниками СТОВ Дашівське рибоводне господарство (с.Дашів, Іллінецького району).

3. 01.09 Проведено моніторинг стану ОП та нарада з працівниками і ІТП ФГ «Придністровське» на тему «Вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт.

4. 02.09 — Проведено моніторинг стану ОП та нарада з ІТП працівниками ФГ «Соборне» на тему «Вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт.

5. 03.09 — Проведено моніторинг стану ОП та нарада з ІТП працівниками ППА «Вікторія» на тему «Вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт.

6. 31.08 — Проведено моніторинг стану ОП та нарада з ІТП працівниками ТОВ «Вінницький агрегатний завод» на тему вжиття заходів для попередження травматизму.

7. 01.08 — Проведено моніторинг стану ОП та нарада з ІТП працівниками Державного підприємства «45-й Експериментальний механічний завод» — на тему вжиття заходів для попередження травматизму.

8. 02.08 — Проведено моніторинг стану ОП та нарада з ІТП працівниками Підприємство об'єднання громадян «Вінницьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих» на тему вжиття заходів для попередження травматизму.

9. 01.09. — ТОВ «Вінницький комбікормовий завод» м. Вінниця — Проведення моніторингу стану охорони праці та нарада з ІТП.

10. 02-03.09 — ТОВ «Вінницький ХПП №2». — Проведено моніториг стану охорони праці та нараду по безпечному виконанню робіт з підвищеною небезпечністю.

11. 31.09. — Гайсинська ЦРЛ, нарада «Вимоги безпеки під час експлуатації посудин що працюють під тиском та продуктів розділення повітря»

12. 01.09- участь в комісії з перевірки знань з питань ОП в філії «Переробний комплекс «ТОВ «Вінницькаптахофабрика»

13. 02.09 — прийнято участі у проведення наради ТОВ «Чарівна нива» с.Березівка, Бершадського району.




До списку новинВпередНазад