За оперативними даними станом на 27 липня 2015 року на підприємствах енергетичної галузі сталося 20 нещасних випадків під час яких травмовано
29 осіб, у тому числі 10 осіб зі смертельними наслідками.
Зокрема, внаслідок ураження електричним струмом сталося 6 випадків, при цьому травмовано 7 осіб з них 4 смертельно.
Так, 27 лютого у ПАТ «Одесаобленерего» під час огляду комірки секційного вимикача ПС 110/10 кВ Аркадія ЗРУ-10 кВ начальник дільниці наблизився на неприпустиму відстань до струмоведучих частин 10 кВ, що перебували під напругою, та був смертельно уражений електричним струмом.
26 червня у ПАТ «Чернігівобленерго» електромонтер під час виконання робіт з відключення КТП внаслідок наближення на недопустиму відстань до струмовідних частин був смертельно уражений електричним струмом.
20 липня у ВП «ГАЛРЕМЕНЕРГО» ПАТ «ДТЕК «Західенерго» під час від'єднання фаз трансформатора на ВРП-220 кВ за допомогою автовишки працівники наблизились на недопустиму відстань до струмоведучих частин, внаслідок чого отримали опіки.
В Житомирській області в кінці минулого року сталося два випадки травмування працівників електричним струмом. Зокрема при проведенні ремонтних робіт працівники, які мають значний стаж роботи, потрапили під дію електричного струму, внаслідок чого отримали травми, несумісні із життям.
Причиною всіх цих нещасних випадків було недотримання допустимої відстані до струмовідних частин, що перебувають під напругою.
Більшість нещасних випадків з цієї причини сталися у зв'язну з таким:
Також щороку в інших галузях фіксуються нещасні випадки внаслідок ураження електричним струмом. З початку року травмовано 17 осіб, у тому числі 16 смертельно.
Зокрема, до цього часу особливо небезпечними залишаються будівельні майданчики.
Останній випадок електротравматизму на будівництві стався 21 липня у АТ «Трест Житлобуд-1». Під час виконання робіт із застосуванням ручного електроінструменту працівник був смертельно уражений електричним струмом.
Основними причинами, що призвели до ураження електричним струмом на будівельних майданчиках, були такі:
Аналіз травматизму свідчить, що система управління охороною праці значної кількості підприємств функціонує з недоліками, заходи з недопущення електротравматизму вживаються не в повному обсязі, систематичне нехтування своїми обов'язками відповідальними за безпечне проведення робіт. Особливо це стосується середніх і малих підприємств.
Зважаючи на зазначене та з метою недопущення виробничого травматизму звертаємо увагу керівників суб'єктів господарювання на посилення роботи з питань організації безпечного виконання робіт в електроустановках енергетичної галузі та споживачами електроенергії.
Особливу увагу необхідно звернути на:
Територіальне управління вкотре нагадує, що недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки може призвести до непередбачуваних наслідків.