Новини

У четвер, 2 липня головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг управління Держпраці у Кіровоградській області Сітнік Станіслав Григорович мав зустріч з працівниками управління ДПтС України в Кіровоградській області, під час якої ознайомив присутніх з вимогами Законодавства про ринковий нагляд.

Зокрема, про те, що створюється система ринкового нагляду, яка сумісна з європейськими стандартами, з урахуванням специфіки пов'язаної з тим, що в державі діяли інші механізми контролю за безпечністю продукції. Для того, щоб реалізувати подібний напрям дій наразі необхідно запровадити систему ринкового нагляду відповідно до європейських принципів і практик.

У широкому розумінні основною метою ринкового нагляду є захист прав споживачів від небезпечної продукції, а також боротьба проти нечесних конкурентних переваг суб'єктів господарювання, які заощаджують на невідповідності, та таким чином пропонують продукцію за нижчими цінами, ніж законослухняні конкуренти.

Також, доповідач розповів про функціонування системи швидкого оповіщення в країнах ЄС, яка полегшує швидкий обмін інформацією між державами — членами європейського союзу з метою вжиття заходів, щоб запобігти або обмежити використання продуктів, які створюють серйозну небезпеку для здоров'я і безпеки користувачів.

Відтепер учасники зустрічі будуть більше знати про те, якою повинна бути нехарчова продукція віднесена до сфери відповідальності служби.




До списку новинВпередНазад