Новини
З метою запобігання нещасним випадкам та згідно з Планом роботи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на 2014 рік державні інспектори територіальних управлінь Держгірпромнагляду у лютому перевірили стан охорони праці в лікувально-профілактичних закладах України, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском.

Результати перевірок свідчать, що керівники закладів проводять роботу шодо створення на робочих місцях безпечних та нешкідливих умов праці. Лікувальні заклади поступово переходять на використання більш безпечних технологій та обладнання для застосування кисню (кисневі концентратори, кріогенні циліндри), проводиться підготовка персоналу для обслуговування кисневого обладнання, а також виконано низку інших заходів щодо безпечного використання кисню та експлуатації посудин, що працюють під тиском. Так, починаючи з 2010 року кількість кисневих концентраторів зросла майже у 4 рази і складає понад 900 одиниць. Також у медичних закладах збільшилась кількість кріоциліндрів, які є більш безпечними, ніж кисневі балони, до 200 одиниць. Лідерами з впровадження у лікувальних установах безпечних технологій використання медичного кисню є Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області. На жаль, у Житомирській та Рівненській областях ця робота проводиться дуже повільно.

Під час перевірок виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці щодо безпечної експлуатації кисню та посудин, що працюють під тиском, а саме: відсутні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зокрема, на зберігання кисневих балонів та на експлуатацію посудин, що працюють під тиском. Не призначено відповідальних осіб за їх справний технічний стан і безпечну експлуатацію. Не проводиться знежирювання кисневих технологічних трубопроводів. Не пройшли чергове навчання та перевірку знань з охорони праці особи, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою і відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском, та виконують роботи, пов'язані з використанням кисню.

Приміщення для зберігання кисневих балонів не відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, проводиться експлуатація та зберігання кисневих балонів без захисних ковпаків, балони встановлено не закріпленими, відсутні належні написи на них; на шкалі манометра не нанесено червону риску, яка б вказувала на робочий тиск у посудині. Наповнені та порожні балони зберігаються в одному приміщенні. Відсутні інструкції з охорони праці для працівників, які виконують роботи, пов'язані з використанням кисню тощо.


Довідка.
Державними інспекторами територіальних управлінь Держгірпромнагляду було перевірено 362 лікувальних закладів, виявлено понад 3000 порушень. Для усунення виявлених порушень законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці керівникам закладів видано обов'язкові для виконання приписи. За результатами проведених перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 227 посадових осіб, з них 76 керівників.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад