Новини

Ряд резонансних аварій з людськими жертвами, які трапилися в Україні останнім часом (згадаймо хоча б НП на «Стиролі», пожежу в Харкові), змушують з усією відповідальністю ставитися до проблем безпечного функціонування т.зв. об'єктів із середнім та високим ступенями ризику.

Так, під час останнього засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Держгірпромнагляду України доручено розробити комплекс заходів щодо посилення державного нагляду на зазначених об'єктах. Крім того, за наслідками ряду семінарів — нарад за участі не лише керівників підприємств, а й провідних науково-дослідницьких установ нашої держави нині активно проводиться робота, спрямована на попередження нещасних випадків, удосконалення наглядової діяльності за промисловою безпекою та охороною праці на підприємствах хімічного та нафтогазового комплексів. Проте, як наголосив начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області Михайло САВАРИН, силами лише одного наглядового органу, навіть за тісної взаємодії з науковцями, подібну проблему розв'язати неможливо. До її вирішення повинні найактивнішим чином долучатися роботодавці, які, згідно з чинним законодавством, несуть особисту відповідальність за стан промбезпеки та охорони праці на підприємствах. Важко переоцінити тут роль і значення трудових колективів, профспілкових органів, громадськості. Мова не лише про необхідність потужних інвестицій у модернізацію виробництва, застосування сучасних технологій загалом, що сприятиме безпечній праці у перспективі. Не менш важлива також та чи інша конкретна пропозиція, думка, які могли б сприяти підвищенню рівня промислової безпеки та охорони праці на кожному робочому місці вже сьогодні. Територіальне управління готове розглянути та обговорити кожну запропоновану ідею.

Наші контакти: тел./факс (031-22) 2-08-03 в Ужгороді з 8.00 до 17.00 у робочі дні; E-mail: zakartu.uzh.ukrtel.netДжерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду України у Закарпатській області


До списку новинВпередНазад