Новини

За ініціативи Криворізького гірничопромислового територіального управління Держгірпромнагляду України проведено нараду з питань безпечної експлуатації великотоннажних кар'єрних самоскидів та інших технологічних транспортних засобів на піднаглядних підприємствах гірничодобувного комплексу, що є одним з пріоритетних напрямів діяльності Криворізького теруправління, оскільки на сьогоднішній день автомобільний транспорт залишається основним видом технологічного транспорту під час видобутку корисних копалин відкритим способом. Він використовується для перевезення приблизно 80% всієї гірської маси у всьому світі, в Україні — близько 75%.

На нараду були запрошені технічні керівники підприємств, керівники служб охорони праці, начальники транспортних відділів, гірничотранспортних цехів таких підприємств гірничодобувного комплексу як Південний, Північний, Центральний, Інгулецький гірничо-збагачувальні комбінати, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ВАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ«Белановський ГЗК», ПАТ «Орджонікідзевський ГЗК», Філія Вільногірський ГМК ЗАТ «Кримський ТИТАН», ГЗК«Укрмеханобр» ВАТ «ММК» та інші, а також фахівці Криворізького експертно-технічного центру, Криворізького національного університету та представники профспілкових організацій.

Актуальність даної наради зумовлене підвищенням ризиків, пов'язаних з транспортуванням гірничої маси автомобільним транспортом. Це стосується поглиблення кар'єрів, введення в експлуатацію на підприємствах нових автосамоскидів підвищеної вантажопідйомності в умовах уже раніше сформованих транспортних берм, невідповідності потужностей самоскидів і бульдозерів, порушень технології ведення гірничих робіт на місцях навантаження і вивантаження автомобілів тощо.

На нараді було ознайомлено з досвідом експлуатації великотоннажних кар'єрних самоскидів підприємств гірничодобувної галузі Криворізького басейну та Полтавської області, австралійським досвідом експлуатації кар'єрної техніки, яка експлуатується ТОВ «Біланівський ГЗК».

Представники фірм виробників великотоннажного автомобільного транспорту CATERPILLAR, БелАЗ, KOMATSU, HITACHI презентували новітні технології та розробки щодо його безпечної експлуатації. Зокрема, ознайомили присутніх з системами пожежогасіння, інтегрованими системами кругового огляду та оповіщення водія детекторами втоми, системами контролю тиску в шинах та датчиками наближення до повітряних ліній електропередач. Фахівці не залишили поза увагою питання необхідності проведення експертиз щодо відповідності обладнання вимогам чинного законодавства України.

Висловлені на нараді думки та пропозиції будуть взяті до уваги для подальшого удосконалення надійності та безпечності кар'єрної техніки, сервісного обслуговування, експлуатації, технічного обслуговування та ремонту.




До списку новинВпередНазад