Новини
Організатором заходу став Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці Держгірпромнагяду України.

Метою семінару є визначення практичних шляхів подальшого удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на виробництві. Мотивацією для його проведення є збільшення кількості скарг щодо якості розслідувань нещасних випадків на виробництві, нововведень у законодавстві (майже 25% нормативно-правових актів з охорони праці потребують корегувань), часта зміна фахівців служб охорони праці тощо.

Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва у вступному слові наголосив на необхідності вдосконалення чинного Порядку розслідувань нещасних випадків на виробництві, який діє більше двох з половиною років. Велика кількість підготовлених Службою роз'яснень юридичним і фізичним особам щодо застосування вимог Порядку та зміни у законодавстві сприяли розробці нового документу, який регламентує процедуру розслідувань та наближає його до європейських стандартів.

Окрім того, на семінарі зазначалося, що важливим аспектом у процесі розслідування є оперативність, фаховість та якість оформлення матеріалів, що є основою об'єктивного встановлення причин нещасного випадку.

Наголошено, що за перше півріччя цього року до Служби надійшло 70 звернень стосовно неякісного розслідування нещасних випадків на виробництві, або їх приховування, тобто на 25 % менше, ніж у 2013 році. Значне зменшення кількості звернень із цих питань є результатом роботи Держгірпромнагляду та щорічного проведення таких семінарів.

Під час семінару розглянуто актуальні питання та проблеми, які виникають під час розслідування нещасних випадків; обговорена практика організації розслідувань в територіальних управліннях Держгірпромнагляду та на окремих підприємствах України, основні аспекти роботи експертних комісій, процедура проведення судово-медичних експертиз, економічна оцінка збитків від нещасних випадків, особливості розслідування, які практикуються у сусідніх країнах, питання вдосконалення процедури розслідувань тощо.

У семінарі взяли участь представники територіальних управлінь, експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду, комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, служб охорони праці підприємств, Федерації профспілок України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Федерації роботодавців України, правоохоронних структур, медичних закладів та інші, що засвідчує широке коло зацікавлених у зазначеній темі.

Семінар продовжить роботу 24 липня.



До списку новинВпередНазад