Новини

У зв'язку зі зниженням температури повітря, погіршенням погодних умов та з метою попередження нещасних випадків на виробництві територіальне управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області звертається до представників органів влади на місцях, суб'єктів господарювання усіх форм власності щодо вжиття дієвих заходів по забезпеченню дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

Так, внаслідок погіршенням погодних умов (поривчастого вітру із опадами та ожеледдю) можливі перебої в системах тепло, електро та газопостачання, що може призвести до аварійних ситуацій (обриву ліній електропередач, зупинки теплопостачального обладнання та інше). Внаслідок погіршення стану покриття доріг (ожеледиця, накати снігу, замети на дорогах) можуть виникнути ускладнення руху транспорту, що стане додатковим чинником виникнення ДТП. Через високий рівень використання опалювальних приладів і пічного опалення, через низьку температуру повітря, може призвести до пожеж і отруєння чадним газом.

З метою недопущення випадків травматизму пропоную:

1. Головам районних державних адміністрацій, головам міських рад міст обласного значення, керівникам обласних та районних управлінням (житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу, охорони здоров'я, освіти та науки):

1.1. Довести зазначену інформації через обласні, районні та міські ЗМІ до всіх суб'єктів господарювання та працівників.

1.2. Забезпечити здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог безпеки на виробництвах та дотриманням ними нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

2. Суб'єктам господарювання усіх форм власності:

2.1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманнями працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.

2.2. Забезпечити своєчасне прибирання від снігу та льоду проїздів для автотранспорту та доріжок для пішоходів, а під час ожеледиці посипати їх піском. Негайно проводити очищення дахів та козирків від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів. Огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах та проїздах.

2.3. Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху.

2.4. Максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов'язані з переміщенням між віддаленими виробничими об'єктами тощо.

2.5. Забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям, ЗІЗ;

2.6. Провести перевірки всіх електро та газо опалювальних приладів, у разі не відповідності їх вимогам безпеки вилучити їх з експлуатації.

2.7. Провести перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх опалювальних пунктах.

2.8. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів, для обігріву адміністративних та виробничих об'єктів.

2.9. Заборонити куріння, а також використання відкритого вогню в виробничих приміщеннях.

2.10. Забезпечити опалювальні пункти в необхідній кількості паливом.

2.11. Не допускати випуск на лінію транспортних засобів, які знаходяться в технічно несправному стані, а також водії яких не пройшли в установленому порядку передвиїздних медичних оглядів тощо.

2.12. Не допускати випадків використання відкритого вогню для обігріву двигунів, а також паливних систем автомобілів.

2.13. Заборонити перебування на робочих місцях, в тому числі на об'єктах охорони, в нічний час, сторонніх осіб.

Начальник

територіальногоуправління А. Д. Коваль


Джерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду по Вінницький області


До списку новинВпередНазад