Новини

Сьогодні, 4 червня, в теруправлінні Держгірпромнагляду у Донецькій області відбулася нарада щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки та готовності дитячих таборів до літнього сезону 2014 року.

У нараді прийняли участь: начальник департаменту розвитку базових галузей та промисловості Ігор Нізов, начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області В'ячеслав Король, представники управління у справах сім'ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації, управління у справах спорту і туризму Донецької ОДА та фахівці теруправління.

Щорічно напередодні весняно-літнього сезону з метою організації повноцінного дозвілля відпочиваючих виникає потреба у перевірках готовності атракціонної техніки до безпечної експлуатації у цей період. Забезпечити належне функціонування атракціонів — прямий обов'язок їх власників, які мають знати і виконувати нормативно-правові акти, що регламентують облаштування та безпечну експлуатацію атракціонної техніки.

У Донецькій області знаходяться 15 парків культури і відпочинку, де встановлено 125 стаціонарних атракціонів. На цей час відкриття сезону здійснили 11 міських парків культури і відпочинку.
Територіальне управління Держгірпромнагляду в Донецькій області, згідно чинного законодавства, здійснює нагляд за безпечною експлуатацією атракціонної техніки. У період 2013-2014 рр. теруправлінням було здійснено 19 перевірок парків культури і відпочинку, а також 10 приватних суб'єктів господарювання. В ході перевірок виявлено 210 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та притягнуто до адміністративної відповідальності 23 посадові особи. Фахівці Держгірпромнагляду під час перевірок звертають увагу на технічне опосвідчення атракціонів після міжсезонного зберігання, експертне обстеження атракціонів, що відпрацювали термін служби, отримання дозволу від органів Держгірпромнагляду на початок (продовження) експлуатації атракціонів підвищеної небезпеки, наявність вогнегасників та аптечок, навчання персоналу з питань охорони праці, стан дитячих майданчиків у парках тощо. «Наразі гостро стоїть питання пересувних атракціонів. Перевіряти їх складно, бо вони постійно змінюють місце дислокації. А саме на цих атракціонах найчастіше порушуються правила безпеки», — зауважив начальник теруправління Держгірпромнагляду у Донецькій області В'ячеслав Король.

Також на нараді розглянули стан дитячих ігрових майданчиків регіону. Зокрема, дитячі ігрові майданчики мають відповідати основним вимогам безпеки: мати захисне огородження, надійне кріплення обладнання, постійний огляд і контроль, своєчасне усунення найменших ушкоджень тощо.
«Найчастіше діти травмуються на надувних батутних комплексах, власниками яких є приватні підприємці, які встановлюють атракціони не тільки в міських парках, а й на морському узбережжі та в місцях масового скупчення людей», — зазначив В'ячеслав Король, — «власники надувних батутів не завжди дотримуються правил експлуатації атракціонної техніки, зазначені в технічному паспорті заводу — виробника».

Крім того, на нараді приділили увагу готовності дитячих таборів до літнього сезону. На території Донецької області знаходиться 61 дитячий оздоровчий заклад. Основне скупчення цих установ в Новоазовському, Першотравневому, Слов'янському районах та у місті Красний Лиман. Перевірки щодо готовності дитячих таборів до літнього сезону здійснюються за зверненням керівництва цих установ. У зв'язку зі складною обстановкою в регіоні, наразі перевірено та відкрито тільки дев'ять дитячих таборів. Подальше проведення перевірок буде здійснюватися з початком їх функціонування.

По завершенню наради учасники прийняли рішення встановити постійний контроль за безпечною експлуатацією атракціонної техніки, згідно чинного законодавства, місцевим органам самоврядування проводити роз'яснювальну роботу серед робітників та відвідувачів парків культури та відпочинку щодо відповідальності за поведінку дітей на атракціонах, розробити та розповсюдити методичні рекомендації щодо безпечного відпочинку дітей у літніх таборах. Також вирішили довести до відома місцеві органи самоврядування щодо важливості своєчасного надання інформації про місця розташування пересувних та мобільних атракціонів на території регіону.




До списку новинВпередНазад